Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kenan Turhan

1/35 | MSTA-S RUSSIAN 152 MM SELF-PROPELLED HOWITZER | Zvezda | Kenan Turhan

Recommended Posts

Aka ile aram yok değil hiç yok ama ara sıra tekerli,paletli de yapmaya çalışıyoruz,konunun uzmanı arkadaşların affına sığınarak,elimin jeti ile girdik işin içine :unsure: Kit detay,oturma,yanaşma,yapışma :wacko: gibi bir sorun yaşatmadı.Alınır ve yapılır bence.İmalat aşamalarını kitin kılavuzundaki sıra ile yaptım ve resimledim,imalatı esnasında hiç bir yan malzeme ( krem tüpü :lol: ) kullanmadım,sadece kutu içinden çıkan plastik motor mazgal ızgaralarını,çelik hasır tellerle değiştirdim.Paletleri dışarıda topladım bir iki kalıp itici izini,nasıl olsa serici portör tekerlerinin altında kalacak diye temizlemedim o da bir iki yerde tam iki teker ortalarına denk geldi o da kusuru olsun.Arka kısımda,top mermi yükleme aparatı ya açık yükleme pozisyonunda,veya kapalı nakliye durumunda yapılması gerekliydi,ama ben yine rahat durmayıp açılır kapanır yaptım.Final de ise aşırı bir pas yağ ve kirden uzak kendi kararımda aşınma eskime yıpranma az ve öz toz toprak yaptım,çamura ve toza bulamak içimden gelmedi bu kadarı yeter diyorsanız buyurun zibilyon tane resimleri bol modelli sağlıklı yarınlar...

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Mr.Hobby Base White 1000 astar uygulandı.

51

Ana renk olarak XF-13 atıldı.

52

53

54

55

56

Paletlere siyah,diğer parçalar yapım kılavuzundaki renklere boyandı.

57

58

59

Paletler,portör tekerleri farklı pigmentler kullanılarak pas ve yıpranma efekti yapıldı.

60

2 saat önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Kolay gelsin Kenan abi. Çok güzel bir kittir bu ya, iyi bir seçim olmuş... 

Ahmet çok sağ ol,senin imalat ref.oldu bana ama hiç bir yere sığmıyor kahrolası :lol:

1 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Eline sağlık abi. Ana renk biraz koyu mu abi yoksa resim ışığından mı?

Kaan hocam çok sağ ol,renk resimden öyle ( kedidir o kedi karıştırma şimdi :lol:;))

53 dakika önce, Çağıl İçen yazdı:

Elinize sağlık gayet güzel görünüyor.

Çağıl çok sağ ol.

43 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ellerine sağlık. Komutanım... Takipteyim....

Bulut hocam çok sağ ol.Takip mesafesini lütfen koru fazla yanaşma vallah tepik atarım :lol::P

10 dakika önce, Ersel yazdı:

Elinize sağlık yine çok güzel bir çalışma olmuş.

Çok teşekkür ederim.

10 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Kolay gelsin , takip ediyorum. Resimler ve çalışma disiplini olarak örnek bir çalışma.  

İsmet hocam çok sağ ol.Mesleki bağımlılık devam ediyor sanırım :P;)

8 dakika önce, Bayram KOÇER yazdı:

Kolay gelsin Kenan abi. Güzel alet:)

Bayram çok sağ ol.he ağam çok beğendim yalan yok ama cetin gözünü seveyim :P izmir,istanbul,antalya ,aydın hojdur ama benena :P

Ellerine sağlık abi harika montaj, askeri araçlar da rengi bir ton açık atıp üstüne açık ve koyu tonlarda gölgeleme yapmak görsel olarak daha iyi sonuç veriyor.

Rengi kendi tonun da kullanınca üstüne parlak vernik ve yağlı boya ile genel yıkama yapınca renk bir iki ton koyulaşıyor. 

Buruda da böyle olmuş, genel yıkama yerine bölgesel yıkıma ve üç veya dört renk yağlı boya ile nokta yıkama yaparak renkte monotonluğu kırmak ve ışık oyunları yaratmak çok kolay.

Dökülme olayını da direk metalik renkler ile değil ana rengin açık tonları ile sonrasında koyu kahverengi ile kenar, köşe gibi modelin geneline değil boyanın deforme olabileceği bölgelere göre yapmak çok gerçekçi sonuçlar veriyor.

Kolay gelsin, komutanım.

1 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık abi harika montaj, askeri araçlar da rengi bir ton açık atıp üstüne açık ve koyu tonlarda gölgeleme yapmak görsel olarak daha iyi sonuç veriyor.

Rengi kendi tonun da kullanınca üstüne parlak vernik ve yağlı boya ile genel yıkama yapınca renk bir iki ton koyulaşıyor. 

Buruda da böyle olmuş, genel yıkama yerine bölgesel yıkıma ve üç veya dört renk yağlı boya ile nokta yıkama yaparak renkte monotonluğu kırmak ve ışık oyunları yaratmak çok kolay.

Dökülme olayını da direk metalik renkler ile değil ana rengin açık tonları ile sonrasında koyu kahverengi ile kenar, köşe gibi modelin geneline değil boyanın deforme olabileceği bölgelere göre yapmak çok gerçekçi sonuçlar veriyor.

Kolay gelsin, komutanım.

Gökay patron vallah o dediğin aklıma gelmişti de ben unuttum yapmayı :P dediklerinin harf,kelime,virgül,noktasına aynen katılıyorum :lol: ama ref.lerde bu aletin o kadar koyu ve tek düze olduklarını gördüm,bırak ışık pas efektini çizik bile yoktu bazılarında sanırım tören için hazırlanmışlardı ;) ben yinede az kirlettim yav :lol:

Bir saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

Buda ateş edecek mi komutanım ...

Yok bu ateşsiz,bu aralar ateş mateş dede 14 gün yersin karantinayı ha :P;)

20 dakika önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Kolay gelsin Kenan abi, ellerine sağlık. :)

Çok sağ ol Kubilay :)

29 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Gökay patron vallah o dediğin aklıma gelmişti de ben unuttum yapmayı :P dediklerinin harf,kelime,virgül,noktasına aynen katılıyorum :lol: ama ref.lerde bu aletin o kadar koyu ve tek düze olduklarını gördüm,bırak ışık pas efektini çizik bile yoktu bazılarında sanırım tören için hazırlanmışlardı ;) ben yinede az kirlettim yav :lol:

Yok bu ateşsiz,bu aralar ateş mateş dede 14 gün yersin karantinayı ha :P;)

Çok sağ ol Kubilay :)

Aynen abi gerçek referanslar da ki renklere göre model yapınca monoton bir görüntü oluyor, tablo yapmak gibi düşünmek gerek hiç bir ressam yeşili tek bir ton ile kullanmaz içinde ışık oyunları olur ki insan beyni bunu gerçek gibi algılasın.

10 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Aynen abi gerçek referanslar da ki renklere göre model yapınca monoton bir görüntü oluyor, tablo yapmak gibi düşünmek gerek hiç bir ressam yeşili tek bir ton ile kullanmaz içinde ışık oyunları olur ki insan beyni bunu gerçek gibi algılasın.

Gökay bir de şu var her ne kadar resimleri doğru düzgün çekmeye uğraşsak da,gerçekteki çıplak gözle verdiği netliği asla yansıtmıyor bu fotoğraflar :) bazı zaman hatırla toplantılara model getiriyorduk,genelde ilk konu resimlerinden daha güzel ve detaylı olduklarıydı ;)