Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Gökay Yalçın

5. Hobimaket Online maket yarışması hakkında.

5. Hobimaket online maket yarışması hakkında  

58 members have voted

1. 1. 5. Hobimaket online maket yarışması yapılsa katılırmısınız ?

• Kesinlikle katılırım!
    • Karşıyım bu yarışma olayına !
    • Fotoğraftan model değerlendirmek doğru değil ama belki katılırım.
  2. 2. Değerlendirme nasıl olmalı ?

• Derece alan modellere Juri karar vermeli
    • En iyisini biz biliriz! oylama yapılmalı, en çok oy alan modelleri juri değerlendirmeli!i
  3. 3. Ölçekler de kategoriler de ve tecrübe derecesin de ayrım olmalı mı ?

• Mutlaka olmalı !
    • Burası er meydanı bileğine güvenen ustalara da meydan okumalı
    • Katılımın çok olacağını düşünmüyorum, kategorileri geniş tutmanın anlamı yok
  4. 4. Yarışma forum için de mi kalmalı ? Dışarıdan katılıma izin verelim mi ?

• Ne kadar çok model olursa o kadar güzel bir yarışma olur.
    • Biz, bize yapalım! Küçük olsun bizim olsun !

• Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closes on 05/30/2020 at 09:00 PM

Recommended Posts

Merhabalar,

Karantina günlerin de bütün modelcilik yarışmaları iptal olmuşken online bir yarışma yapmak konusun da fikirlerinizi merak ediyoruz.

Daha önce ki seneler de 4 tane yarışma yapmıştık, 5. Yarışma bir çok etken yüzünden yapılamamıştı, ankete katılım göstererek herkes için en iyi organizasyonu yapmak veya yapmamak için sizin görüşlerinizi merak ediyoruz.

Gökay, ben bu tür yarışmaya tabii ki katılırım. Bence kesinlikle jüri olmalı ve karar vermeli. Yarışmaya katılan sayısı önemli bence kategori için. Katılan az, kategori çok olursa zevki olmaz. Kategori az olursa uzay mekiğiyle kağnıyı karşılaştırmak gerekir saçma olur. Belki ön kayıt gibi bir şey açıp katılıma göre kategori kararı verilebilir.

iyi olur gökayım.geniş katılımlı her arzu edenin katılmasını sağlayan bir organizasyon daha keyifli ve eğlenceli olur kanısındayım.böylece kategori sıkıntısıda ortadan kalkar kanımca.değerlendirme konusundada her görüşe saygı duyarım.maksat bu günlerde keyif almak

15 saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Yapsak çok iyi olur bence. Eğleniriz hep beraber^_^

Aynı düşüncedeyim Bayram, geçen sene için planlamıştım ama olmadı.

14 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Emeğine sağlık. Her işe koşturuyorsun.

Teşekkürler.

:) Teşekkürler.

14 saat önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Eğer olursa ilk kez bir maket yarışmasına katılmış olacağım.

Heyecanlıyım. :)

Güzel heyecanlar bunlar, tatmanızı tavsiye ederim.

13 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Gökay, ben bu tür yarışmaya tabii ki katılırım. Bence kesinlikle jüri olmalı ve karar vermeli. Yarışmaya katılan sayısı önemli bence kategori için. Katılan az, kategori çok olursa zevki olmaz. Kategori az olursa uzay mekiğiyle kağnıyı karşılaştırmak gerekir saçma olur. Belki ön kayıt gibi bir şey açıp katılıma göre kategori kararı verilebilir.

Jüri olarak tanınmış yabancı modelcilere teklif edeceğiz, kategori konusunda sana katılıyorum, biz kategorileri belli bir kota ile açacağımızı şartnameye yazarız, dolmayan kategorileri de birleştiririz.

11 saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Bende ilk kez bir yarışmaya katılmış olurum. Güzel bir deneyim olur benim içinde. Emeği geçenlere şimdiden teşekkürler.

:) Desteğinizi bekleriz.

4 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Kesinlikle destekliyorum Gökay :) Hepimiz için ayrı bir motivasyon kaynağı olacaktır. 

Aynı düşünce ve amaç ile planlıyoruz abi.

15 dakika önce, baki temel yazdı:

iyi olur gökayım.geniş katılımlı her arzu edenin katılmasını sağlayan bir organizasyon daha keyifli ve eğlenceli olur kanısındayım.böylece kategori sıkıntısıda ortadan kalkar kanımca.değerlendirme konusundada her görüşe saygı duyarım.maksat bu günlerde keyif almak

Eğer yapılması doğrultusun da bir irade olursa ankette, yaz sonu gibi yabancı tanınmış modelcilerin jüri olacağı yaz boyunca tanıtımını yapacağımız, bol katılımlı güzel bir organizasyon olacaktır.

Ölçeğin önemli olduğunu düşünüyorum. 1/32 modeli aceleyle özenmeden bile yapsanız 1/144 ölçekten daha iyi olur. Bu tür durumlarda ölçeğe puan vermiş oluruz. Modelin güzelliğine değil.

8 saat önce, Furkan Erbilgin yazdı:

Ölçeğin önemli olduğunu düşünüyorum. 1/32 modeli aceleyle özenmeden bile yapsanız 1/144 ölçekten daha iyi olur. Bu tür durumlarda ölçeğe puan vermiş oluruz. Modelin güzelliğine değil.

Ufak ölçekler detay olarak yetersiz görünse de modelcilikte ufak ölçekler ustalık isteyen asıl kategoridir.

1/144 bir uçak modelin de 1/32 görselliği yakalaya bilen bir çok üstat var.

8 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Çok güzel bir etkinlik olur. Sonuna kadar destekliyorum. 

Eyvallah 😁

7 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Güzel düşünmüşsün abi, yabancı jüri bence de daha mantıklı. Figür jürisi olarak eğer istersen Eduardo Fernandez ile konuşabilirim.

Sağol Umut, notumu aldım.

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Bence Jüriyi yabancılardan seçeceksek; Adriana Lima, Selena Gomez, Megan Fox'u çağıralım. Katılım artar... :D 

Adriana ve Selena tamam da Megan Fox hobiyi bıraktı jürilik yapmaz. 🤣🤣

2 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Neyin resmini atıcaz abi onlara oylamaları için?

Banka hesap defterimizi 🤣🤣 onlarla ilgilenirler bence.

3 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ufak ölçekler detay olarak yetersiz görünse de modelcilikte ufak ölçekler ustalık isteyen asıl kategoridir.

1/144 bir uçak modelin de 1/32 görselliği yakalaya bilen bir çok üstat var.

Eyvallah 😁

Sağol Umut, notumu aldım.

Adriana ve Selena tamam da Megan Fox hobiyi bıraktı jürilik yapmaz. 🤣🤣

Banka hesap defterimizi 🤣🤣 onlarla ilgilenirler bence.

Bence İBAN NO yu geçelim acık da onlara bize yardım etsin.

Ankette şimdilik yarışmanın yapılması konusun da bir istek var gibi gözüküyor, o zaman bu organizasyonu el birliği ile yaparsak herkesin yarışmayı sahiplenmesini sağlayabiliriz diye düşünüyorum.

Yarışma için bir kaç sponsor bulup dereceye giren model sahiplerine de ufak bir kaç ödül vermek istiyoruz, şimdilik ilk ihtiyacımız bir poster!!!

Poster tasarlamak isteyen biri var mı ?