Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Mehmet Kemal SONDAŞ

1/48 |BF-109 G-6 | Zvezda | M.Kemal SONDAŞ

Recommended Posts

Elinize sağlık. Güzel bir model olmuş. Çok beğendim.

Ama bir iki noktada ufakta olsa takıldım. Model ve modelcinin seviyesi yüksek olunca farklı bakılıyor :) 

Gökay'a bazı yerlerdeki dökülmenin fazla olduğu konusunda katılıyorum. Ebat büyüklüğü değilde toparlanma yoğunluğu olarak biraz gözü yoruyor sanki. 

Kuyruktaki beyaz çizgiler waterline lar sanırım. Üstünden bir fırça ile geçilip hafif yaymakta fayda varmış. Uzaktan ilk bakışta fazla gözükmüyor olsa da detay bakınca çizgi olarak gözüküyor. 

Droptank'da panel çizgileri çok fazla kendini belli ediyor. Kalem mi? Siyah değilde çok koyu bir gri daha göze hoş gelirmiş. 

9 saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Elinize sağlık güzel bir final oldu.

7 saat önce, Ali Deveciler yazdı:

Çok şık olmuş. Ellerinize sağlık :)

6 saat önce, Ege Babacan yazdı:

Final çok iyi olmuş, ellerinize sağlık :)

3 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Elinize sağlık...

Fotoğraflar da gayet güzel...

2 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Ellerinize sağlık, model çok güzel olmuş. :)

31 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Çok beğendim. Sarı tonu ve eskitmesi çok iyi.

Teşekkürler

6 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerinize sağlık,fotoğraflar ve model çok güzel olmuş. Bir kaç yerde ki dökülme efektleri fazla gelmiş,biraz daha mat bir final ile daha da güzel görünebilir diye düşünüyorum.

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Güzel bir model olmuş. Çok beğendim.

Ama bir iki noktada ufakta olsa takıldım. Model ve modelcinin seviyesi yüksek olunca farklı bakılıyor :) 

Gökay'a bazı yerlerdeki dökülmenin fazla olduğu konusunda katılıyorum. Ebat büyüklüğü değilde toparlanma yoğunluğu olarak biraz gözü yoruyor sanki. 

Kuyruktaki beyaz çizgiler waterline lar sanırım. Üstünden bir fırça ile geçilip hafif yaymakta fayda varmış. Uzaktan ilk bakışta fazla gözükmüyor olsa da detay bakınca çizgi olarak gözüküyor. 

Droptank'da panel çizgileri çok fazla kendini belli ediyor. Kalem mi? Siyah değilde çok koyu bir gri daha göze hoş gelirmiş. 

Gökay bey teşekkürler dökülme efekti konusunda size katılıyorum, sünger seçimimi boya seçimimi hatalı karar veremedim üzerinde düşünüp hatayı bulacağım, modelin icinden cok fazla yedek gövde çıktı aslında yedek gövde ile ilerlemiştim ama sona dogru yine acele ettim. Sünger tekniğini ilk kez denedim bakalım daha da tecrübe kazanacaz ilerde. Teşekkürler vaktiniz ve yorumunuz için selamlar.

Bulut bey aynen onları suluboya kaleme benzer bir kalemle yaptım suluboya kalem gibi yayılmıyor biraz nemli bezle ovalamak gerekiyor. Modelin bazı yerlerindeki metal aşınmalarını da onun la yapmıştım fazla gelen yerleri sildiğimde lokal  parlama oldu örnek sağ kanat. Buraya da dokunmak istemedim o açıdan. Bu hobide masraftan kaçındıkça biyerden çıkıyor onu anladım :) teşekkürler değerli yorumunuz için.

Kemal ellerine sağlık :) Kalbur üstü bir model olmuş bence. Çok güzel uygulanmış teknikler var. Özellikle motor bölümü ve uygulaması zor olan sarı renkli bölümler güzel yapılmış. Chipping konusunda ben de hala ayarsızım ne yazık ki :) Bu konuda en iyi çözüm referanslara daha fazla başvurmak sanırım. Gözüme takılan en sorunlu bölüm ise makineli tüfek namlularının (özellikle soldaki) hizası oldu. Tekrar ellerine sağlık :) 

On 19.05.2020 at 07:05, Fatih Taş yazdı:

Kemal ellerine sağlık :) Kalbur üstü bir model olmuş bence. Çok güzel uygulanmış teknikler var. Özellikle motor bölümü ve uygulaması zor olan sarı renkli bölümler güzel yapılmış. Chipping konusunda ben de hala ayarsızım ne yazık ki :) Bu konuda en iyi çözüm referanslara daha fazla başvurmak sanırım. Gözüme takılan en sorunlu bölüm ise makineli tüfek namlularının (özellikle soldaki) hizası oldu. Tekrar ellerine sağlık :) 

Teşekkürler komutanım, iyi bayramlar dilerim.

On 19.05.2020 at 09:24, Enes ÇALDIR yazdı:

Elinize sağlık. BF-109 çok sevdiğim bir tasarım :) Bana da projeye başlamadan önce ilham oldu.

Teşekkürler beğenmenize sevindim.

On 25.05.2020 at 13:24, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

ELine sağlık. Ben eskitmeyi çok beğendim.

Çok teşekkürler. iyi bayramlar.