Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Hüseyin AKBUNAR

1/35 | Hanomag Sd.Kfz. 251/1 | Tamiya | Hüseyin Akbunar

Recommended Posts

Öncelikle Hayırlı ramazanlar abilerim kardeşlerim,

1-2 yıl araştırdıktan videolar izleyip teknikleri öğrendikten sonra bende modelciliğe başladım, ve sizlere yaptığım ikinci kitimi gösteriyorum, yorumlarınızı buna göre yaparsanız sevinirim...

Öncelikle sizlerden çok fazla şeyler öğrenmem gerektiğinin farkındayım, bundan  sonra, buradan paylaşarak neleri yanlış yaptığımı sizler sayesinde daha iyi öğrenebileceğim..

Ve inşallah ilerleyen zamanlarda sizlerin yaptığı kitlerin yanına biraz olsun yaklaşabilirsem, veya da yaptığım kitten bu sefer oldu diye kendimi memnun ederek alnımın akıyla çıkabilirsem ne mutlu bana ,

Aslında kit eskitme aşamasına kadar çok güzel ve istediğim seviyede gidiyordu, en azından benim gördüğüm bir eksiği çapağı boyama kusuru yoktu, ama eskitmeye başladığımda maalesef nerede bırakmam gerektiğini anlayabilecek kapasitede olmadığımı fark ettim, eskitme çok hoşuma gittiği için , eskitmeyi bitirip verniği attıktan sonra fark ettim ki aşırıya kaçmışım her şeyin tadı tuzu kaçmış, ne kadar denesem de paletleri düzgün şekilde koyamadım ve paletleri üstleri havada kaldı hangi yapıştırıcıyı desem de düzgün bir görüntü elde edemedim ve bu şekilde bıraktım, figürleri boyadım istediğim gerçekçilikte olmadılar maalesef , bunlarda birer tecrübe, inşallah bundan sonraki kitlerimde,  sizlerin bana doğru olanı öğretmesiyle beraber,  giderek gelişerek , iyiye giderek devam ederim...

Şimdiden değerli yorumlarınız çok teşekkür ederim...

3tRUzP.jpg

4ZcGn6.jpg

uaImnt.jpg

AosK2t.jpg

fHIBi2.jpg

Cvoplq.jpg

DLt0BP.jpg

Skdf4h.jpg

qO6U3i.jpg

78g9bp.jpg

fQ6hyj.jpg

LYM15y.jpg

33 dakika önce, Bahadır Saraç yazdı:

decaller oldukça güzel oturmuş decal fixer kullandınızmı acaba? bence eskitmede gayet hoş olmuş sadece yol tekerlerinin rengi biraz açık renkli kalmış. Kolay gelsin, iyi çalışmalar :)

teşekkür ederim decaller için evet ---mr hobby nin, "mr. mark softer " , ile  "mr. mark setter neo" kullandım , decalden önce vallejo gloss vernik attım sonra decalleri yaptım

Elinize sağlık, ikinci model için çok çok iyi. Aslında hep doğru adımlar atılmış ama yanlış daha doğrusu fazla yapılmış. Mesela akıntılar çok kalın, daha ince yapmak lazım. Tekerlekler tozla kaplı ama o derece fazla toz gövdeye sıçramamış. Figür boyamak her zaman zordur ona yorum yapmayayım. Gövde üzerindeki alet edevat güzel boyanmış. Ama tüm bunlara gelmeden önce aracın ana boyası aşırı monoton. Bunu kırmak için yağlı boyaların kesin kullanılması lazım. Aslında gövdenin perçinli olması avantaj olarak kullanılabilirdi. O perçinlerin üstünden açık renk kuru fırça olsa bile aracın görünümü çok değişirdi.

27 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Elinize sağlık, ikinci model için çok çok iyi. Aslında hep doğru adımlar atılmış ama yanlış daha doğrusu fazla yapılmış. Mesela akıntılar çok kalın, daha ince yapmak lazım. Tekerlekler tozla kaplı ama o derece fazla toz gövdeye sıçramamış. Figür boyamak her zaman zordur ona yorum yapmayayım. Gövde üzerindeki alet edevat güzel boyanmış. Ama tüm bunlara gelmeden önce aracın ana boyası aşırı monoton. Bunu kırmak için yağlı boyaların kesin kullanılması lazım. Aslında gövdenin perçinli olması avantaj olarak kullanılabilirdi. O perçinlerin üstünden açık renk kuru fırça olsa bile aracın görünümü çok değişirdi.

önerileriniz için teşekkür ederim, yağlı boya uygulamasını ilk modelimde denemiş pek başarılı olamadığımı düşünmüştüm ton tutturmakta o zaman korkmadan denemeye devam edeyim, bu akıntıları "brunt sienna" yağlı boyayı ,hiç inceltmeden çok az koyup aşağıya doğru çekmiştim o zaman boyayı inceltip çektikten sonra kenarlarını da silmem lazım doğru anladıysam eğer, çok teşekkür ederim.

2. model için Kürşat'ın dediği gibi gayet iyi olmuş. 

17 saat önce, Hüseyin AKBUNAR yazdı:

Aslında kit eskitme aşamasına kadar çok güzel ve istediğim seviyede gidiyordu, en azından benim gördüğüm bir eksiği çapağı boyama kusuru yoktu, ama eskitmeye başladığımda maalesef nerede bırakmam gerektiğini anlayabilecek kapasitede olmadığımı fark ettim, eskitme çok hoşuma gittiği için , eskitmeyi bitirip verniği attıktan sonra fark ettim ki aşırıya kaçmışım her şeyin tadı tuzu kaçmış

O biz acemilerin genel hatası. Hehehe Bende ana boya kadar dökülme yapmıştım :D fark ettiğimde iyi küfretmiştim kendime :)

İkinci modeline bakarak yakında çok daha iyi modeller çıkartacağını düşünmek yanlış olmaz.

Yol tekerleri çok abartı olmuş. Kürşat toz deyinceye kadar yanlış kamuflaj'mı acaba diye düşündüm. Sanki kamuflaj gibi olmuş. 

Figür meselesi benimde Korkulu rüyam. Yıkama, kuru fırça, gölge ve ışık tonlamalarının eksikliği tüm modelde olduğu gibi figürde de kendini hemen gösteriyor. 

Kolay gelsin. Ellerine sağlık. Bir sonraki çalışmanı da bekliyoruz. 

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

2. model için Kürşat'ın dediği gibi gayet iyi olmuş. 

O biz acemilerin genel hatası. Hehehe Bende ana boya kadar dökülme yapmıştım :D fark ettiğimde iyi küfretmiştim kendime :)

İkinci modeline bakarak yakında çok daha iyi modeller çıkartacağını düşünmek yanlış olmaz.

Yol tekerleri çok abartı olmuş. Kürşat toz deyinceye kadar yanlış kamuflaj'mı acaba diye düşündüm. Sanki kamuflaj gibi olmuş. 

Figür meselesi benimde Korkulu rüyam. Yıkama, kuru fırça, gölge ve ışık tonlamalarının eksikliği tüm modelde olduğu gibi figürde de kendini hemen gösteriyor. 

Kolay gelsin. Ellerine sağlık. Bir sonraki çalışmanı da bekliyoruz. 

Çok teşekkür ederim, inşallah yaptığım çoğu kiti burada paylaşmayı düşünüyorum , çok şey öğreneceğim buradan, yani sizlerden