Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Mehmet Kemal SONDAŞ

1/48 |BF-109 G-6 | Zvezda | M.Kemal SONDAŞ

Recommended Posts

Kolay gelsin. Gayet güzel gidiyor. 

BF-109 ların bir çok varyantı var. Ufak tefek detaylarla birbirlerinden ayrılıyorlar.

Ayhan Toplu'nun kanalına da bir bakmanı tavsiye ederim. Bazıları Türkçe içerikli. Güzel ayrıntılar veriyor.

https://www.youtube.com/channel/UCMYoOdmGK0i8uCktWEJeyUw/videos

Kemal şu ana kadar yaptığın her şey gayet güzel görünüyor. Motor ve kokpit detayları gayet güzel. Kuru fırçalama iki ucu keskin bıçak. Ucu kaçmaya çok müsait bir uygulama, tecrübe ile sabittir :)

Benek kamuflajlar fena durmuyor.  Bir kaç tanesi ufak dokunuş istiyor sadece. Kompresör basıncını iyice düşürüp çok ince boyayı ince ince atarsan problem çözülürdü bence. 

Kolay gelsin :) 

7 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin. Gayet güzel gidiyor. 

BF-109 ların bir çok varyantı var. Ufak tefek detaylarla birbirlerinden ayrılıyorlar.

Ayhan Toplu'nun kanalına da bir bakmanı tavsiye ederim. Bazıları Türkçe içerikli. Güzel ayrıntılar veriyor.

https://www.youtube.com/channel/UCMYoOdmGK0i8uCktWEJeyUw/videos

Kanala abone oldum teşekkürler hakikaten yararlı bir kanal. Selamlar.

7 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Kemal şu ana kadar yaptığın her şey gayet güzel görünüyor. Motor ve kokpit detayları gayet güzel. Kuru fırçalama iki ucu keskin bıçak. Ucu kaçmaya çok müsait bir uygulama, tecrübe ile sabittir :)

Benek kamuflajlar fena durmuyor.  Bir kaç tanesi ufak dokunuş istiyor sadece. Kompresör basıncını iyice düşürüp çok ince boyayı ince ince atarsan problem çözülürdü bence. 

Kolay gelsin :) 

Teşekkürler komutanım . Boya. konusunda tecrübe kazanmam gerek sanırım. Selamlarımla.

Kitlerin fiyatları gerçekten uçmaya başladı.  Zvezda fiyat olarak daha makul sayılabilir , detayları da yabana atılmıyor.  

Elinize sağlık sorunsuz ilerliyor . Bence yan taraftaki benekli boyalar en karakteristlik ve zorlu kısmı.  Silik ve yumuşak geçişli olmalı.  Kolay gelsin 

20200509_200949

Dekal ve parlak vernik olayı bitti, zvezda iyi dedik nazar değdi  dekaller dağildi birkac yerde . Mr. Dekal solusyonları da vallejo vernik ile reaksiyona giriyor bu model de onu keşfetmiş oldum, malumat vereyim. Idare eder sekilde devam ediyorum birkaç dagılan ufak dekali yapistirmadim.

20200509_195352

Sağ kanat alt dekali de parçalandı, orayi maske ile boyadım .Bir taraf dekal bir taraf boyali oldu.

20200509_195431 20200509_195526 20200509_195540

29 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Keşke tamamını maskeyle boyasaymışsınız dekal yerine. Büyüklermiş ve yapılabilir gibi duruyolar.

Keşke ama dekalle başladım işe,  bu dekal olayı uzun yol gibi, sona yaklaştıkça hız yapıyor insan. Uzun yolda da kazalar son 1 saat yapılır ya, bunda da ha bitti ha bitecek diye acele etmeye başladığın an mola zamani gelmiş demektir.

Eskitme konusunda çok tecrübeli değilim genelde bütün yaptığım modelleri eskitme aşamasında hiç ediyorum. O açıdan tekerlere biraz toz, az bi sünger ile boya aşınması, panelline ve kanat diplerine  egsos kiri yapmaya çalışacağım aşırıya kaçmadan. Başlamadan saç spreyi veya başka bi teknik uygulamadım.

13 saat önce, ismet güralp yazdı:

Yine de güzel uçak oluyor. Eskitme ne ayarda olacak.