Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Murad Özer

1/72 │ M48a5 -bitti- │ Revell │ Murad Özer

Recommended Posts

Esci kalıp kit, yapmak için değil yedek parça deposu olarak daha uygun olabilir çünkü 6 değişik m48 varyantını modellemeye imkan veriyor artan parçanın haddi hesabı yok ama tekerlekleriyle paletleri hilkat garibesi... TSK m48 başlığında piyasadaki mevcut detay setlerini paylaştım, alsam mı almasam mı diye de çok düşündüm ama 1/72 kite bu kadar para saçmanın bir manası yok bence.

Top ve taretin ön tarafı için 105mm'lik olanı seçtim (e ve f) referans resim, üstteki ufak tekerlekleri 5ledim, gövde dryfit paletleri taktıktan sonra takıp kapatırım.

Tekerleklerin hizasını ayarlamak en vakit alıcı kısmı, yoksa tankı toparlamakta bir şey yok - ama bu kısma epey özen göstermek lazım çünkü zahmet edip herhangi bir destek vs. vermemişler, bakalım paletleri takınca baklaların sayısı ne diyecek bu duruma!?

Bir de tekerlekleri çerçeveden keserken dikkat edin, yanlışlıka çapak diye süspansiyonun yarısını götürdüm ilk tekerleği keserken. yerine taktım deniyorum tabii hiç bir yere uymuyor, adamlara suç attım yanlış basmışlar diye ilk tepki olarak.... :D

İkinci olarak namluyu faceplate'e takarken dikkat edin çünkü yamuk durabilir, tarete monte ettikten sonra anlaşılıyor o da!

IMG_5883_zps42e7f752.jpg

IMG_5885_zps0c92ddae.jpg

IMG_5886_zpse6865a9d.jpg

IMG_5887_zps0c01c797.jpg

IMG_5888_zps389fa241.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abim sağol, bidon ekstra parça ben yapıştırdım, oraya yapıştırılabilecek başka parçalarda mevcut ama o zaman mevcut stowage'ı başka bir çeşitlen değiştirmek gerekiyor galiba.

Plastiği biraz kazulet bundan önce yaptığım revell tanklara göre ama yinede rahat çalışılabiliyor, eğilip bükülmeden.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dedim ya paletler hilkat garibesi diye, birbirlerine bağlantıları yok baklaların, onun yerine tekerleklere yapıştırıp aralıkları ayarlamak gerek göz kararı. maske bantının üzerinde yaptım o işi, sonra hepsini bir seferde taktım makete:

IMG_5918_zps94e896da.jpg

IMG_5919_zps5e1cda8b.jpg

IMG_5920_zpsa1e65f90.jpg

IMG_5921_zps4cc288b4.jpg

bu da beşparmak'daki aslan:

IMG_5925_zpsfd3e268d.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Murad bey,

Gayet güzel gidiyor, İki noktaya değineyim. Birincisi namlu kısmında yer alan kalınlığın yokedilmesi lazım (eğer günümüz M-48'i olacak ise) bir diğeri ise Wegman tipi sis bombaları için altlık çok kalın verilmiş, zayıflatmanızda fayda olur. :)

Bu arada Türk şartı olmaz ise hep bir Kore savaşı M-48'i yapmak istemişimdir ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

Benimde ilk gözağrımdır Vietnam. Özellikle kırmızı tozun içinde ağır bir yıkama ile çok güzel duruyor. :P Onu yaptım, TSK yaptım bir tek Kore kaldı :D

bekliyorum hem bana referans olur hemde usta ellerden görmek güzel olur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

Eliniize sağlık, ama bunun 35'ini yapıp karşına oturtup bi 70 lik açıp dertleşmek lazım...

Eralpim nerelerdesin...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

Hay Vietnamlılar kovalasın seni palmiye yapraklarıyla..

ayıp çok ayıp sabi'ye söylenecek söz mü Hakan Amca...seni babama söyleyecem...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

Benimde ilk gözağrımdır Vietnam. Özellikle kırmızı tozun içinde ağır bir yıkama ile çok güzel duruyor. :P Onu yaptım, TSK yaptım bir tek Kore kaldı :D

Burak ben vietman için 35 de 1 uh1 - m41 - m48 - m111 ve jeep ve gun truck ile 5-6 lot figür topladım bir de vakit bulabilsem... :wacko:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Murad bey,

Gayet güzel gidiyor, İki noktaya değineyim. Birincisi namlu kısmında yer alan kalınlığın yokedilmesi lazım (eğer günümüz M-48'i olacak ise) bir diğeri ise Wegman tipi sis bombaları için altlık çok kalın verilmiş, zayıflatmanızda fayda olur. :)

Bu arada Türk şartı olmaz ise hep bir Kore savaşı M-48'i yapmak istemişimdir ;)

Burak bey teşekkürler, bahsettiğiniz iki konuyuda hallederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

TSK kara araçları bölümünde arıyorum benim başlığı fellik fellik, yok gitti bizim tank... :D Ortak proceye yeni forum bölümü var arkadaşlar bilginize!

humbrol enamel mat sarıyla gövdeyi astar niyetine boyadım, 2 gün oldu daha anca kurudu ama halen kokuyor o yüzden elleyemiyorum. geri kalan yerler olive drab.

DSC_0185_zpse75b9c07.jpg

DSC_0188_zpsbdd5901f.jpg

nasıl karizma dağıldı bir anda değil mi? :lol: bakalım o sarının üzerinde nasıl duracak kamo...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

Maşallah. Müfrezeyi tekrar çekersin sen...

Aynen öyle şimdide palmiye yapımı ile uğraşıyorum sağdan soldan buldum birşeyler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.