Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Mehmet ÇELEN

1/48 | F4U-4B "KOREAN WAR" | Academy | Mehmet ÇELEN

Recommended Posts

Eline sağlık.

Yapım aşamalarından buraya geldim. 

Çok sevdiğim uçaklardan biridir. Çok ama çok önceleri yapmıştım bunlardan birini. İleride büyüyünce bir tane daha yapmayı kesinlikle istiyorum.

Yıpratmayı abattım demişsiniz ama (yapım aşamasında),  bu çok ama çok fazla yıpranması olabilen bir uçak.  Bundan çok daha fazla yıpranmayı kaldırırdı.

Vought-F4U-1D-Corsair-VMF-224-White-F-107-flown-by-Capt-Delong-01.jpg    F4U-Early-GSB.jpg

Genelde donanma uçağıdır. Tuzlu su ve güneş sağ olsun çok yıpratır bu uçağı.

Sizinki döküntüler ise sanki biraz özensiz olmuş. Süngeri basmışsınız bir yere gibi. Biraz daha ilgi istiyor gibi :) 

Renk çok koyu kalmış. Biraz solmalar renk tonları vs ye çok ihtiyacı varmış.

Anten de biraz gevşek kalmış.

Kolay gelsin. Bol modelli günler dilerim.

On 26.04.2020 at 15:18, Bayram KOÇER yazdı:

Elinize sağlık güzel görünüyor. En güzel öğretmen tecrübedir^_^ Üretmeye devam edin. Her yaptığınız model bir öncekinden daha iyi olacaktır.

Modeller arasında bir kaç sene ara verince maalesef çok da iyi olmuyor. Elimden geleni yapıyorum ama kendi kendime anladım ki çok da yetenekli değilim :).

On 26.04.2020 at 15:25, Hakan Güney yazdı:

Elinize sağlık...

Teşekkür ederim

On 26.04.2020 at 15:31, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık.

Yapım aşamalarından buraya geldim. 

Çok sevdiğim uçaklardan biridir. Çok ama çok önceleri yapmıştım bunlardan birini. İleride büyüyünce bir tane daha yapmayı kesinlikle istiyorum.

Yıpratmayı abattım demişsiniz ama (yapım aşamasında),  bu çok ama çok fazla yıpranması olabilen bir uçak.  Bundan çok daha fazla yıpranmayı kaldırırdı.

Vought-F4U-1D-Corsair-VMF-224-White-F-107-flown-by-Capt-Delong-01.jpg    F4U-Early-GSB.jpg

Genelde donanma uçağıdır. Tuzlu su ve güneş sağ olsun çok yıpratır bu uçağı.

Sizinki döküntüler ise sanki biraz özensiz olmuş. Süngeri basmışsınız bir yere gibi. Biraz daha ilgi istiyor gibi :) 

Renk çok koyu kalmış. Biraz solmalar renk tonları vs ye çok ihtiyacı varmış.

Anten de biraz gevşek kalmış.

Kolay gelsin. Bol modelli günler dilerim.

Teşekkür ederim. Son modelden bu yana yukarıda da yazdığım gibi bir kaç sene ara verince insan iyi konsantre olamıyor dediğiniz gibi daha ileri gidip daha detaylandıracaktım ama gevşek dediğiniz anten kırılma noktam oldu. Uçakta en beğendiğim yer anten idi ama oğlum baba buraya kıl gibi bişey yapışmış deyip çekip sündürünce :) anca o kadar toparlayabildim. Astar kazası ve anten kazası bir noktada bırakmaya sevk etti. Çok detaylı yapmak beni biraz soğutmaya başlayınca en azından yapmış olayım diye model yapıyorum keyif almak için.

On 26.04.2020 at 17:41, ismet güralp yazdı:

Eline sağlık. 

Teşekkür ederim

On 27.04.2020 at 00:26, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Elinize sağlık gayet güzel görünüyor.

Teşekkür ederim

17 saat önce, Mehmet ÇELEN yazdı:

ama gevşek dediğiniz anten kırılma noktam oldu. Uçakta en beğendiğim yer anten idi ama oğlum baba buraya kıl gibi bişey yapışmış deyip çekip sündürünce :) anca o kadar toparlayabildim. Astar kazası ve anten kazası bir noktada bırakmaya sevk etti.

Ah bu çocuklar :) 

Bir kaç sene önce yapmaya başladığım uçağı kaşla göz arasında çalıp pencereden aşağı uçuyor mu diye salmışlardı :) 

Anten telini ağaçtan ısıtarak çektiyseniz; Bir kibrit yada kürdanı yakın. ateşi sönünce yavaşça tele biraz yaklaştırın (çok değil). ısıdan biraz gerilecektir.