Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Tunay

Kompresör(ler) Hakkında

Recommended Posts

On 11.06.2020 at 12:16, Mahmut Velioğlu yazdı:

Ben bu kompresörü aldım. Az önce kurdum. Çalıştırdım. Emniyet ventilinden hava kaçırıyordu. Firmayı defalarca aradım ulaşamadım. Facebook'tan ulaştım. Dönüş yaptılar. Beni sanırım aldıkları firmaya yönlendirdiler. Siz bunu arayın sorunu iletin değişim gerekirse bize bilgi verirsiniz filan. Dedikleri firmayı aradım ona da dakikalarca ulaşamadım. Ulaştım bu sefer bunlarla ilgili adam yerinde yokmuş.Siz bir yarım saat sonra arayın filan. Bu sinir harbi yüzünden hafif yüklendim ventili çıkarırken ve kırdım. Vidanın dişler içinde kaldı. Bu adamları aramaya gerek kalmadı. Elektronik işi şans işi demiyorlar boşuna. :)

AS-189 kullanan biri olarak sesi çok fazla. Daha fazla para verip iyisini almak daha mantıklı. Belki bana gönderilende sıkıntı vardır ama bu aletle gece çalışılmaz. Cep telefonu ile ölçüm yaptım 85 desibel filan ses çıkıyor. Doğru mu ölçtü bilmiyorum ama. Şimdilik diyeceklerim bunlar.

59 dakika önce, Kerim UYAR yazdı:

Ben bu kompresörü aldım. Az önce kurdum. Çalıştırdım. Emniyet ventilinden hava kaçırıyordu. Firmayı defalarca aradım ulaşamadım. Facebook'tan ulaştım. Dönüş yaptılar. Beni sanırım aldıkları firmaya yönlendirdiler. Siz bunu arayın sorunu iletin değişim gerekirse bize bilgi verirsiniz filan. Dedikleri firmayı aradım ona da dakikalarca ulaşamadım. Ulaştım bu sefer bunlarla ilgili adam yerinde yokmuş.Siz bir yarım saat sonra arayın filan. Bu sinir harbi yüzünden hafif yüklendim ventili çıkarırken ve kırdım. Vidanın dişler içinde kaldı. Bu adamları aramaya gerek kalmadı. Elektronik işi şans işi demiyorlar boşuna. :)

AS-189 kullanan biri olarak sesi çok fazla. Daha fazla para verip iyisini almak daha mantıklı. Belki bana gönderilende sıkıntı vardır ama bu aletle gece çalışılmaz. Cep telefonu ile ölçüm yaptım 85 desibel filan ses çıkıyor. Doğru mu ölçtü bilmiyorum ama. Şimdilik diyeceklerim bunlar.

Geçmiş olsun. Sanırım  Kuletaş  muhatap bulma konusunda daha kurumsal gibi görünüyor.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi vidayı kırmıştım. Dişli parça içinde kalmıştı. Küçük ev aletleri yapan bir tamirciye götürmüştüm, adam rahatsızlanmış yerine arkadaşı bakıyordu. Şansıma adam makina ustası çıktı. Sağolsun halletmiş. Sen buna ne yaptın diyor adam. İncelerken içerisindeki bobin , parçalar dağılmış filan dedi. Kutu içerisinde strafor yoktu,poşetlenip konmuştu. Kutuda kırılacak eşya vs uyarısı yoktu. Sanırım kargo ile alakalı bir problem. Kutuda ezik yoktu o derece nazik halletmişler işlerini. O yüzden sesli çalışıyor olabilir,teknik bilgisi olan cevap verebilir. Tekrar çalıştırınca editlerim mesajımı. Ne olursa olsun hem Elektromarketim hem de mytol markası benim için sınıfta kalmıştır. Bu insanlar işlerini düzgün yapsalar başıma bunlar gelmeyecekti. 

Herkese merhaba,uzun bir aradan sonra foruma tekrar girebildim ve sonunda bir kompresör edindim. 

https://www.google.com/search?q=hseng+as186k&client=ms-android-xiaomi-rev1&prmd=vmsin&sxsrf=ALeKk02LmKaY4rw-A-xKNMZVMGoqhDA40w:1629225279439&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiJvqiQ2bjyAhXQ_qQKHY5KC7EQ_AUoBHoECAIQBA&biw=393&bih=720

Aldığım ürün bu. Bugün ilk denemeyi yaptım ve gayet memnun kaldım ama kafama takılan birkaç soru var.

Öncelikle ben çalıştığım süre boyunca depolu olmasına rağmen motor neredeyse hiç susmadı. Normal mi?

İkincisi yaklaşık 10 dk çalışma sonunda çok aşırı ısınma söz konusu normal mi?

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Hava soğutmalı cihazlarda bu sıcaklarda ısınma normal. Bende de aynı kompresör var 2 saate yakın çalışmışlığım var ama bir sıkıntı yaşamadım. Evet motor çok sık devreye giriyor neyseki sesi yüksek değil de millet uyurken bile çalışabiliyorum. İşiniz bittiğinde içindeki havayı boşaltmayı unutmayın. Ayda bir de hava tankının altındaki yerden içinde biriken suyu boşaltın. Güle güle kullanın.

merhabalar herkese,

forumda daha önce bir kaç kere kuletaş ile ilgili paylaşım yapmıştım. bende 9lt lik kuletaş kompresör var gerçekten çok memnunum. geçen gün sıfırdan tankın dolum süresini ölçümledim 40 saniye sürdü. evet çok sessiz değil ama ses ederse 40 saniyeden fazla ses etmiyor. o yüzden bana göre sessiz sayılır. ben aldığımda  airbrush hortumu uymuyordu dükkandaki arkadaşlar sağolsun 5 dakikada ara aparatı taktılar 5 kuruş para da almadılar. depoları Adana'da ürün Çin malı ama motoru bileşenleri vs bence oldukça kaliteli.

bir sakatlık çıkarsa hemen hemen her hırdavatçıda rahatlıkla tamir edilebilecek parçaları var. zaten endüstriyel boy kompresörlerin en avantajlı yanı heryerde kullanıldıkları için yedek parçaları da çok çeşitli ve kolay bulunuyor. 

almadan önce bir iki kere firmayı aramıştım telefona cevap vermemek gibi bir durumla karşılaşmadım. küçük tanklı mini hobi kompresörleriyle fiyat aralığı nerdeyse yok. 9lt tank bayağı bir hava basıyor uzun gidiyor. küçük motor 3 ltyi sürekli dolu tutmak için çok fazla defa devreye giriyor. bu makinenin motoru daha büyük ve kuvvetli olduğu için 9ltyi dolu tutmak için çok fazla devereye girmesine gerek olmuyor

kuletaşı tekrar yeniden yine bir kere daha tavsiye ediyorum.

bu arada kompresörde en önemli bakım tank BOŞKEN altındaki vidayı açıp içinde birikmiş nem var mı kontrol etmek her 10 kullanımdan sonra bir kontrol etmekte fayda var. sıkıştırılmış hava nem yapabiliyor bu birikip tankın altında toparlanıyor ve tankı içerden çürütüyor. yeni kompresör almamın sebebi budur, eskisinin tankı delindi.

On 17.08.2021 at 21:41, İbrahim fevzi mutlu yazdı:

Öncelikle ben çalıştığım süre boyunca depolu olmasına rağmen motor neredeyse hiç susmadı. Normal mi?

2-3dk çalışıp deposu dolunca duruyor. sonra depo basıncı azalınca 3-5dk sonra yeniden başlıyor.. depo küçük olduğundan boşalması (çalışma basıncına da bağlı olmak üzere) değişiyor.

ısınması da, çalışmasına bağlı olarak bir yere kadar normal. yani bende el değmeyecek bir ısıya çıkmadı ama ısınıyor. 

sessiz olduğundan çok üstünde durmuyorum. İşim bitince içindeki havayı boşaltıyorum.

Ses normal sayılır. 25bar da hava'nın tazelemesi için geçen süre sanki bir 20-30sn daha az bende. Belki... o da. Zaten depo boşalmıyor ama eksik hava yerine konuyor.

normal boyama sırasında çok dikkat etmiyorum.

Zamana bir ara denk gelirsem bende bakayım.

Asıl sorun ısınma. Kısa bir kullanımda el değmeyecek kadar ısınıyorsa o problem. ben 30dk normal kullanımda (durdum, bekledim, boyadım, tekrar bekledim) ısınma var ama ben el değebiliyorum.