Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Bayram KOÇER

1/72 │Willys Jeep in the Box│ Airfix & Scratch Built│ Bayram KOÇER

Recommended Posts

Bir belgeselde ve bir antikacı /rehineci programında görmüş her seferinde dumura uğramıştım. Zaten küçük ve alçak olan araç,  kız çeyizinden hallice duruyordu :) benim gördüğüm sandıklar sanki daha koyu gibiydi.  Enazindan bu kadar temiz değildi. Araç ,fikir ve uygulama harika. Elinize sağlık 

Bir saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Bir belgeselde ve bir antikacı /rehineci programında görmüş her seferinde dumura uğramıştım. Zaten küçük ve alçak olan araç,  kız çeyizinden hallice duruyordu :) benim gördüğüm sandıklar sanki daha koyu gibiydi.  Enazindan bu kadar temiz değildi. Araç ,fikir ve uygulama harika. Elinize sağlık 

Teşekkür ederim Nurtekin hocam. Bayağı bir fotoğraf inceledim fakat çoğu yakın tarihe ait. Orjinal fotoğrafları da siyah beyaz. Sandıklar zaman geçtikçe yıpranıyor. Ben geçmişten günümüze kalan bir model değil de o zamanki durumu modellemeye çalıştım. Tozlu bir araç ve yıpranmış bir sandıkta yapılabilirdi sizin dediğiniz gibi😊

26 dakika önce, Ahmet Eren İspir yazdı:

Ellerine sağlık abim, fikir, uygulama çok iyi. Nurtekin abinin dediği gibi kutuda hafif bir akma kokma olsaymış yakışabilirmiş 👍 

Teşekkür ederim kardeşim🙂

23 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Eline sağlık Bayram. Güzel ama iki günde bittiği de belli. Sanırsam daha büyük projelere zaman ayırdığından hemen aceleyle bitirmişsin modeli.

Teşekkür ederim Kürşat abi. Yeni kutulanan bir aracı modellemeye çalıştım. Araçta ve sandıkta eskitme tercih etmedim bu yüzden🙂

52 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Bayram ellerine sağlık,çok fantastik şeyler bunlar,bazılarının aklına getirme bu fikirleri bak tutamam sonra,o kişiliği biliyorsun sen :lol:;)

Sağolasın komutanım. Abi o bizim aklımıza düşürüyor bu fantastik şeyleri:D ilham perimiz o bizim:wub:

28 dakika önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Ellerine sağlık abi, çok ilginçmiş, güzel de olmuş model. :)

Sağolasın Kubilay:)

Bir saat önce, Osman Yener yazdı:

Harika bir fikir, bence willys modeline çok farklı bir boyut katmışsınız. Kutunun üzerindeki yazıları nasıl yaptınız? Decal mi?

Teşekkür ederim, yazılar daha önceki modellerden kalan fazla dekaller. Willys ve sandıkla alakası olmayan yazılar:)

Bir saat önce, Hakan Güney yazdı:

Eline sağlık Bayram...Her zamanki gibi harika...

Çok teşekkür ederim Hakan abi..

Sandıkta eskime kısmına pek katılmıyorum , nihayetinde tek kullanımlık sandıklar , sonra muhtemelen sobada yakılıyordur . Gemide gelirken de kirleneceğini pek düşünmüyorum. 

Fikir güzel , sonuç güzel 👍 willys pek görünmediği için eleştirmeyek 😁

bu Bayram nereye koşuyor ..

2 saat önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Eline sağlık Bayram, enteresan bir fikir... Sandıkta biraz eskitme güzel gidermiş. 

Teşekkür ederim Ahmet abi.

Bir saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Sandıkta eskime kısmına pek katılmıyorum , nihayetinde tek kullanımlık sandıklar , sonra muhtemelen sobada yakılıyordur . Gemide gelirken de kirleneceğini pek düşünmüyorum. 

Fikir güzel , sonuç güzel 👍 willys pek görünmediği için eleştirmeyek 😁

bu Bayram nereye koşuyor ..

Teşekkür ederim abi. Willys yep yeni gıcır gıcır :D

8 dakika önce, salih tural yazdı:

Çok orijinal bir çalışma olmuş, elinize sağlık...

Teşekkür ederim.

Çok enteresan ve yaratıcı bir fikir. Gayette güzel uygulanmış. Çok beğendim. Harika bir çalışma :wub::wub:

Ellerine sağlık. Bakar bakmaz yüzümde bir "hah... bu güzeeeel" bakışı oluşturdu. Yazıları okuyuncaya kadar ilginç bir vinyet çalışması sandım.

Sandığa biraz yıkama iyi gidermiş (eskitme yıpranma değil de). Yeni bir sandık ta olsa Bu hali ile biraz balsayım ben tadı veriyor. Dedim ya vinyet sandım. 

Şu an yazarken aklıma geldi sandığın etrafına bir iki 72 ölçek figür hoş olurmuş...

Özlemişiz senin MiniAFV çakmağını :) 

29 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok enteresan ve yaratıcı bir fikir. Gayette güzel uygulanmış. Çok beğendim. Harika bir çalışma :wub::wub:

Ellerine sağlık. Bakar bakmaz yüzümde bir "hah... bu güzeeeel" bakışı oluşturdu. Yazıları okuyuncaya kadar ilginç bir vinyet çalışması sandım.

Sandığa biraz yıkama iyi gidermiş (eskitme yıpranma değil de). Yeni bir sandık ta olsa Bu hali ile biraz balsayım ben tadı veriyor. Dedim ya vinyet sandım. 

Şu an yazarken aklıma geldi sandığın etrafına bir iki 72 ölçek figür hoş olurmuş...

Özlemişiz senin MiniAFV çakmağını :) 

Teşekkür ederim Bulut hocam^_^ Sandıkta yıkama var ama balsa hemen çekiyor ya çok abartıya kaçıyor ya da çok az görünüyor. Dekaller parlamasın diye uygulamadan 5-6 kat vernik attım banamısın demedi balsa. Fotolar da biraz yanıltıyor aslında. 

14 dakika önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Sıradışı bir fikirin güzel br uygulaması olmuş. Elinize sağlık :)

Teşekkür ederim..