Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Fatih Taş

1/48 | F-4E 2020 Terminatör 171.Filo | Hasegawa | Fatih Taş

Recommended Posts

Dizi izler gibi takip ettik biz de yapım aşamalarını :) Kesinlikle hakkını verdin abi kitin ellerine sağlık. Ofiste sergileyeceğim demiştin aman toz içinde kalmasın iyi bakılması gerek :D Bu arada merak ettiğim takozlar el yapımı mı yoksa bir kitin parçaları mı?

Fatih Bey, ellerinize gözlerinize sağlık. Detaylarda doğru olarak modellenmiş şimdiye kadar gördüğüm nadir F-4E 2020'lerden oldu. Mühimmatın değiştirebilir olması da sergileme opsiyonları açısından iyi olmuş. Sizin dediğiniz gibi belki biraz daha eskitilebilirdi ama inanın göze batan bir durum kesinlikle değil.

2 saat önce, Enes ÇALDIR yazdı:

Elinize sağlık, çok iyi görünüyor. Bana da ilham olacak nitelikte bir çalışma. :) 

Teşekkürler :) 

Bir saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Dizi izler gibi takip ettik biz de yapım aşamalarını :) Kesinlikle hakkını verdin abi kitin ellerine sağlık. Ofiste sergileyeceğim demiştin aman toz içinde kalmasın iyi bakılması gerek :D Bu arada merak ettiğim takozlar el yapımı mı yoksa bir kitin parçaları mı?

Teşekkürler Ege :) İleride mutlaka pleksiglas bir muhafazaya koymayı planlıyorum. Takozlar Eduard 'ın resin teker setinden çıkan resin takozlar :) 

Bir saat önce, Osman Yener yazdı:

Fatih Bey, ellerinize gözlerinize sağlık. Detaylarda doğru olarak modellenmiş şimdiye kadar gördüğüm nadir F-4E 2020'lerden oldu. Mühimmatın değiştirebilir olması da sergileme opsiyonları açısından iyi olmuş. Sizin dediğiniz gibi belki biraz daha eskitilebilirdi ama inanın göze batan bir durum kesinlikle değil.

Teşekkürler Osman bey :) Elimden geldiği kadar gerçeğe yakın yapmaya çalıştım. Sizlere de faydası dokunursa daha da mutlu olurum :) 

54 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık Fatih abi, fotoğraflar da model de gayet güzel.😊

Teşekkürler Gökay :) Verdiniz zehiri bir kere, her gün makine araştırıyorum :rolleyes:

53 dakika önce, Mustafa Dombay yazdı:

Abi eline emeğine sağlık harika oldu:wub:

Teşekkürler Mustafacım :) 

Elinize sağlık. Harika bir model olmuş. Her aşamsınıda verilen emeği görünce hayranlığımız bir kat daha artıyor.

Sağ hava alığının üstündeki boyada mikro çatlaklar mı var. Bana mı öyle geldi.

49755521466_c09f79b4ff_b.jpg

Gerçi fotoğrafların azizliği gibi. Muhtemelen çıplak gözle görünmeyen çok ufak çatlaklardır.

18 dakika önce, Alperen Yüksel yazdı:

Fatih abi ellerine sağlık çok güzel bir final ve referans oldu.

Teşekkürler Alperen, senden de güzel bir final bekliyorum :) 

9 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Harika bir model olmuş. Her aşamsınıda verilen emeği görünce hayranlığımız bir kat daha artıyor.

Sağ hava alığının üstündeki boyada mikro çatlaklar mı var. Bana mı öyle geldi.

49755521466_c09f79b4ff_b.jpg

Gerçi fotoğrafların azizliği gibi. Muhtemelen çıplak gözle görünmeyen çok ufak çatlaklardır.

Teşekkürler Bulut bey :) Dikkatli gözlerinizden kaçmamış :) Ne yazık ki bazı bölümlerde mikro çatlamalar oldu ama sadece fotoda görülebilir seviyede. Bu benim bir türlü aşamadığım bir problem. Ne zaman Mr.Hobby boya - Pledge (Future) kombinasyonu yapsam benzer sıkıntıları yaşadım. Bu sefer boyadan sonra vernik için bir hafta beklemem rağmen yine kısmen mikro çatlamalar oldu. İşin kötüsü verniği atar atmaz olsa müdahale edilebilir. Bazı yerlerde dekalden sonra bazı yerlerde ise yıkamadan sonra ortaya çıktılar :( Artık bu da nazarlık olsun diyorum. Herhalde bundan sonra boya olarak Mr.Hobby kullanırsam vernik olarak diğer seçeneklere bakacağım. 

1 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Fatih hocam ellerine sağlık,çok güzel bir baba fantom oldu ne yalan söyleyeyim,bundan bir tanede ben yapasım geliyor ama kendimi henüz hazır hissetmiyorum :D:P ;)

Teşekkürler üstad :) Senin elinden de bir başka güzel olur :) Helikopter ne durumda?

Fotoğraflar çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık tekrar. Bu hobide bence çok tecrübeli olmayan benim gibi kişiler için bir tuzak var, yapım aşamalarını görmeden bitmiş güzel bir makete bakınca sanki sen de onu yapabilecekmişsin sen de o detayları ekleyebilecekmişsin gibi geliyor ama başına geçtiğinde anlıyorsun aslında ne kadar detay emek ve aslında kötü gidebilecek şey olduğunu. Neyse ki biz bunun yapım aşamalarını da gördük de o nedenle yapabileceğimi düşünme hatasına düşmüyorum teşekkürler :)

16 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Eline sağlık Fatih...:)

Teşekkürler abi :) 

16 saat önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Fotoğraflar çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık tekrar. Bu hobide bence çok tecrübeli olmayan benim gibi kişiler için bir tuzak var, yapım aşamalarını görmeden bitmiş güzel bir makete bakınca sanki sen de onu yapabilecekmişsin sen de o detayları ekleyebilecekmişsin gibi geliyor ama başına geçtiğinde anlıyorsun aslında ne kadar detay emek ve aslında kötü gidebilecek şey olduğunu. Neyse ki biz bunun yapım aşamalarını da gördük de o nedenle yapabileceğimi düşünme hatasına düşmüyorum teşekkürler :)

Teşekkürler Muhteşem bey :) Ben de foruma ilk geldiğimde ustaların eserlerini görünce bakıp iç geçirirdim ve onların seviyesine gelmek hayal gibi görünürdü :) Gerçi hala o seviyede değilim ama artık daha üst seviye modeller yapabiliyorum :) Her şey istek, zaman, tecrübe ve sabırla oluyor. Denemekten asla vazgeçmeyin, çok kısa zamanda bu modelden daha güzelini yapabileceğinizi göreceksiniz :) 

16 saat önce, Ali Deveciler yazdı:

Ellerinize-emeğinize sağlık :) 

Teşekkürler :)