Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Mustafa Dombay

1/35 I Merkava Mk.4M Trophy APS I MENG I Mustafa DOMBAY

Recommended Posts

15 saat önce, Hüseyin Pehlivan yazdı:

Ayrıntı fotoğraflar çok faydalı olmuş emeğinize sağlık

Teşekkür ederim, aslında hep detaylı anlatırım neyi nasıl neden yaptığımı ama şu salgın günlerinde işe gitmek zorunda olan gruptayım. Zaman sıkıntısından dolayı detaylı anlatım yapamadım.

15 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Mustafa çok çok iyiymiş. Eskitmelere özellikle bayıldım.  Yağlı boya çok şey katmış. Eline sağlık 

Teşekkür ederim, modelciliğe ilk başladığımda wilder'ın videolarından öğrendim birçok şeyi.O arkadaşta malum bolca yağlı boya kullanır. Ondan kalma alışkanlık aynen devam ediyor bende:)

15 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Mustafa ellerin dert görmesin,şiir gibi bir üretim daha ne diyeyim bilemedim :lol:;)

Teşekkürler abem, izinizden gitmeye çalışıyorum^_^

15 saat önce, ismet güralp yazdı:

Çok iyi. Masa düzeninden başlayıp, cephane kutuları, boş kovan detayları vs. Çok güzel ve disiplinli bir çalışma... Tek gözüme çarpan makineli kablosu biraz kirletilebilir. Çamaşır ipi gibi bembayaz kalmış..

Teşekkür ederim. Reel resimlerde de çok kirlenen bi kablo değil o nedense ve bende kire boğmadım işin açıkçası. Eklediğim fotolardan sonra daha işlem görmeye devam etti bu model. Ölçekli Dünyalar yarışma tarihinden erken bitince son rütuşları yarışma tarihine yakın bir zamanda yaptım. Bu fotolarda o tarihten önce. Son hali için dün akşam bi foto çektim ve ekliyorum:)

20200402_214358

15 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Çok güzel olmuş elinize sağlık :) Kesinlikle fon önünde bolca fotoğrafının çekilmesi lazım diye düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim, fotoğraflama konusu maalesef kanayan yaram:)

15 saat önce, Ali Deveciler yazdı:

Bayıldım. Ellerinize sağlık :)

Teşekkür ederim:)

13 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Bu "En güzel boya ödülü" kazanan model değil mi?

Ruhşen SAYRAÇ en iyi boyama özel ödülü bide 1/35 modern/master altınını aldı bu israilli yakışıklı:D

13 saat önce, Ahmet Eren İspir yazdı:

Mustafa abi bayılıyorum senin merkavalarına. Gerçekten her şey o kadar yerli yerinde ki bakmaya doyamıyor insan. Bir de bu yaptıklarını kolaymış gibi anlatıyorsun ya valla helal olsun  👏

Teşekkür ederim Ahmet'im, 7 aylık çalışmanın mahsülü. Sevmeden yapılacak iş değil ama yaptığım uygulamalar gerçekten kolay. Sadece el alışkanlığı istiyo başka bi numarası yok gerçekten:)

13 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Çok güzel Mustafa...Eline sağlık gerçekten....

Hakan abi çoook teşekkür ederim^_^:)

8 saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Süper olmuş. Elinize, emeğinize sağlık. Çok detaylı süper gerçekten.

Çok teşekkür ederim:)

Bir saat önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Bizim verdiğimiz ödülü niye demiyorsun doktorcum, En büyük "B.İ.P." ödülü verdik ya biz bu herife! Lütfen, atlama bu önemli detayı! 

Geldi gene sövmeye, yazsana o "B.İ.P" kısaltmasının açılımını. Yazda şikayet edip banlatayım seni Gökay abiye:D:lol::D:lol:

7 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Valla ne diyebilirim ki ? ----KONU GİZLENMİŞTİR---- :D:D  şaka bir yana yarışmada da canlı kanlı görme fırsatım olmuştu gerçekten çok iyi ellerine sağlık.

Deme bişi şimdi, becerebilirsem daha iyisi yolda ona sakla küfürleri:D:lol::lol:, MK 3D 'de aşşırı detay çalıştım, 5 ay+4 şişe viski ve hala astar aşamasında değil:D

Mükemmel olmuş. Mustafa. Yine harika bir çalışma.

Detaylara verdiğin çabayı çok seviyorum. Hayran olduğum modelcilerden birisin. Erhan hocanın söylediği gibi doğal bir yetenek.

Geçen sene Intagram'da yarım yamalak gördüğümden beri çok sevdim çalışmanı. Hatta bir iki ayrıntıyı kaydettim. ihtiyaç duyduğumda soru soranlara bu böyle yapılır diye gösteriyorum.

Devam eden çalışmanı da beğeni izlemeye devam ediyorum. Ama şu Instagram denilen lanet olası uygulamaya ısınamadım bir türlü. Çok sık girmiyorum. Amacı fotoğraf paylaşımı olan bir uygulama nasıl bu kadar fotoğraf paylaşımı için bu kadar zayıf olabilir. Bir çok ayrıntıyı ancak şimdi burada görebildim. Taretin üstündeki sepete düşmemiş o iki mermi kovanı gibi. Forumun bu konuda üstünlüğü burada ayan beyan ortada. Sonunda modeli doğru düzgün görebildim. 

Şeytan ayrıntıda saklıdır. Senin model de maşallah tam satanist icadı :) Her yanından ayrıntı fışkırıyor :) Makinelilere nedense daha bir hayran kaldım. İmkanım olsa çalıp eve getireceğim :D 

O bip ne acaba.... :D Şimdi benim fesat beyin nöranlarım çok pis zorlanıyor :huh:...   Abooooov çok ayıp :blush::blush:...

Maşallah, yapım fotoğrafları ve detayları gördükçe ağzım açık kaldı desem yeridir. Mükemmel görünüyor elinize sağlık.

Tanklardan hatta genel olarak askeri kara araçlarından pek anlamasam da Merkava'nın yakışıklı olduğunu birçok kişiden duymuştum, bu makette bunun net bir göstergesi olmuş bence, tek kelimeyle harika :)

5 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Mükemmel olmuş. Mustafa. Yine harika bir çalışma.

Detaylara verdiğin çabayı çok seviyorum. Hayran olduğum modelcilerden birisin. Erhan hocanın söylediği gibi doğal bir yetenek.

Geçen sene Intagram'da yarım yamalak gördüğümden beri çok sevdim çalışmanı. Hatta bir iki ayrıntıyı kaydettim. ihtiyaç duyduğumda soru soranlara bu böyle yapılır diye gösteriyorum.

Devam eden çalışmanı da beğeni izlemeye devam ediyorum. Ama şu Instagram denilen lanet olası uygulamaya ısınamadım bir türlü. Çok sık girmiyorum. Amacı fotoğraf paylaşımı olan bir uygulama nasıl bu kadar fotoğraf paylaşımı için bu kadar zayıf olabilir. Bir çok ayrıntıyı ancak şimdi burada görebildim. Taretin üstündeki sepete düşmemiş o iki mermi kovanı gibi. Forumun bu konuda üstünlüğü burada ayan beyan ortada. Sonunda modeli doğru düzgün görebildim. 

Şeytan ayrıntıda saklıdır. Senin model de maşallah tam satanist icadı :) Her yanından ayrıntı fışkırıyor :) Makinelilere nedense daha bir hayran kaldım. İmkanım olsa çalıp eve getireceğim :D 

O bip ne acaba.... :D Şimdi benim fesat beyin nöranlarım çok pis zorlanıyor :huh:...   Abooooov çok ayıp :blush::blush:...

B.İ.P. : Baya İyi Paletboyayıcı