Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Hasan Şadi ÇELİK

1/24| VWT1 Kastenwagen (JAGERMEİSTER)| Revell | Hasan Şadi ÇELİK

Recommended Posts

5 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Hmm Revell'i airbrushla atmak zordur. Ama başarmışsın. Ben başaramamıştım.

Teşekkür ederim. Umarım başarı devam eder. Yardımı olur diye söylüyorum Gökay Yalçın beye sordum saolsun onun tavsiyesi ile elimde sparmax max 4 AB vardı o da öyle tavsiye edince 2 kat boya ile bu hali aldı.

Bir saat önce, Alp Eray Tugcular yazdı:

Revellin en detaylı sivil modellerinden biri ancak toplaması sıkıntılı. kolaylıklar dilerim :)

Nerede sıkıntı yaşarım. Gerçi daha yeni zemin Kısmını yaptım. Daha kaporta kısmına başlamadım. Onlarda biraz sıkıntı yaşayacağımı tahmin ediyorum umarım sıkıntısız biter.

On 11.04.2020 at 00:38, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Nerede sıkıntı yaşarım. Gerçi daha yeni zemin Kısmını yaptım. Daha kaporta kısmına başlamadım. Onlarda biraz sıkıntı yaşayacağımı tahmin ediyorum umarım sıkıntısız biter.

Kaporta birden fazla parçadan oluştuduğu için aynı tırlarda olduğu gibi birleşim yerlerini ciddi tesviye yapmak gerekiyor. Hiç bir şekilde tam birleşmiyor. Bi ara başlayım diyip bırakmıştım. Elbet bir gün yaparım :)

On 22.04.2020 at 00:22, Alp Eray Tugcular yazdı:

Kaporta birden fazla parçadan oluştuduğu için aynı tırlarda olduğu gibi birleşim yerlerini ciddi tesviye yapmak gerekiyor. Hiç bir şekilde tam birleşmiyor. Bi ara başlayım diyip bırakmıştım. Elbet bir gün yaparım :)

Teşekkür ederim. Kaportasını boyamaya başladım. Birleştirmeyi düşünemiyorum. Allah kolaylık versin bana. :D

31 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Renk güzel görünüyor ama iyi ışıkta bakmak gerek. Camlarda maske mi var? 

Camlarda maske var. Vernik uygulayacağım için. Boyalarla anlaşamadık. İlk attığım antrazit taban kısmına gayet güzel oldu. Diğerleri bi değişik oldu. İncelttim çok inceldi, biraz kalın yaptım bu sefer çok kalın oldu. Dersimi aldım bundan sonra Revell marka maket aldım mı kendi boya setimi kuracak öyle başlıcam boyamaya.

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin.

Bende ismet gibi camlara takılmıştım. Yalnız adam cin gibi sıvı maske olduğunu hemen anlamış. Ben yanlışlıkla vernik attın sandım :) 

Öndeki logo kötü olmuş. onu bir elden geçirmekte fayda var. 

Teşekkür ederim. Logoyu tekrar bi elden geçiririm.

1 saat önce, ismet güralp yazdı:

Hasan imkan varsa önü tekrar boya. Çok iz var.. logonun boyası kalabiliyorsa kalsın ama sınırları netleştir.  Sonra 2 ton açık kuru fırça ile logonun çıkıntısını öne çıkar.

Logo putty boya değil biraz düzelttim. Ön tarafı tekrar boyadım daha iyi oldu. Logo kabartma onun için üstünü putty ile doldurmaya çalıştım sonrasında üstüne decal gelecek. Jagermeister logosu olacak.

8 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Vayyy. Dekali yiyince havası değişmiş. Otomobil yapmam diyordum ama bunu listeme yazdım. jant kapakları turuncu mu olsaydı?

Teşekkürler. Jant kapakları kullanım kılavuzunda yeşil gösterilmiş o yüzden öle yaptım. Ama bence de turuncu olması daha güzel gösterirdi. Zor bir maket ben çok yoruldum yaparken yani benim tecrübe eksikliğimden öle yorulmuşumdur belki ama zordu ilk defa boyama yaparak ilerledim. Bide modelin boyaları iki kere söküp boyayınca temelli yorgunluk oldu.

Ellerinize sağlık Hasan bey :) Sivil işi gerçekten çok zor ve bol bol tecrübe istiyor. Cila konusunda Tamiya'nın üçlü compound seti uygun görünüyor. İnternette nasıl uygulanacağına dair bolca video var. Benim tavsiyem ciladan önce parlak verniğin güzel uygulanması ve tam kurumasının beklenmesi olacak. Bir de özellikle köşe kısımlarda dikkatli olmak lazım, yoksa cila çok çabuk yıpranıp boyadan yemeye başlıyor. 

7 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerinize sağlık Hasan bey :) Sivil işi gerçekten çok zor ve bol bol tecrübe istiyor. Cila konusunda Tamiya'nın üçlü compound seti uygun görünüyor. İnternette nasıl uygulanacağına dair bolca video var. Benim tavsiyem ciladan önce parlak verniğin güzel uygulanması ve tam kurumasının beklenmesi olacak. Bir de özellikle köşe kısımlarda dikkatli olmak lazım, yoksa cila çok çabuk yıpranıp boyadan yemeye başlıyor. 

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Tamiya serisinden kırmızı ve mavi olanı almıştım. Taner bey mavi yeterli demişti. Köşe kısımlara dikkat ederim. (Bu tavsiyeniz iyi olmuş tekrar teşekkür ederim.) Daha önce izlemiştim bir video. Her uygulama sonrası ben hep bir gün bekliyorum zaten. Tam kurumasını bekliyorum.