Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Alperen Yüksel

1/48 |F-4J Phantom II | Hasegawa| Alperen Yüksel

Recommended Posts

Kolay gelsin tesadüf ben de iki gün önce 72 ölçek Revell F4J Phantom II'ye başladım :D sizinkinden sonra tüyoları kapsam iyi olurdu aslında ama ölçekler kitin kalitesi (bendeki dışa detaymış) vs. aynı değil doğaçlama gideceğim artık. Bence de bu uçağa donanmanın bu boyaması yakışmıyor. Ya da bizimkiler çok iyi göründüğünden öyle geliyor :)

3 dakika önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Kolay gelsin tesadüf ben de iki gün önce 72 ölçek Revell F4J Phantom II'ye başladım :D sizinkinden sonra tüyoları kapsam iyi olurdu aslında ama ölçekler kitin kalitesi (bendeki dışa detaymış) vs. aynı değil doğaçlama gideceğim artık. Bence de bu uçağa donanmanın bu boyaması yakışmıyor. Ya da bizimkiler çok iyi göründüğünden öyle geliyor :)

Çok teşekkür ederim :) Size daha da çok kolay gelsin çünkü Revell,1/72 ve dışa detay bu 3 kelime kabus gibi geliyor bana :D Bizimkilerin güzelliği yanında gerçekten çok çirkin duruyor bu boyama. 

Kolay gelsin Alperen Navy profilini mi ?yapıcaksın yoksa Marines profilini mi ?Bende Marines profilini yapmıştım :D .Özellikle dekaller çok bayat ürün ne kadar yeni gelmiş olsada Hasegawa üretip uzun süre kendi deposunda bekletebiliyor bu sebepten dekaller de bayatlama oluyor büyük ihtimal sende bu sorunla karşılaşabilirsin dekaller çok kalın,çok kolay yırtılıyor ve yaklaşık 10 dk suda kalması gerekiyor kağıtdan ayrılması için ben yaparken baya uğraşmıştım oturmaya çalısırken bile 10 parçaya bölünmüştü umarım sende  bu sorunları yaşamazsın ama tedbiri elden bırakma özellikle dekal kağıdına 3-4 kat parlak veknik at ki yırtılma bi nebze azalsın merakla takip ediyorum :) .

7 dakika önce, Burak Bedir yazdı:

Kolay gelsin Alperen Navy profilini mi ?yapıcaksın yoksa Marines profilini mi ?Bende Marines profilini yapmıştım :D .Özellikle dekaller çok bayat ürün ne kadar yeni gelmiş olsada Hasegawa üretip uzun süre kendi deposunda bekletebiliyor bu sebepten dekaller de bayatlama oluyor büyük ihtimal sende bu sorunla karşılaşabilirsin dekaller çok kalın,çok kolay yırtılıyor ve yaklaşık 10 dk suda kalması gerekiyor kağıtdan ayrılması için ben yaparken baya uğraşmıştım oturmaya çalısırken bile 10 parçaya bölünmüştü umarım sende  bu sorunları yaşamazsın ama tedbiri elden bırakma özellikle dekal kağıdına 3-4 kat parlak veknik at ki yırtılma bi nebze azalsın merakla takip ediyorum :) .

Çok saol Burak :) Ben navy yapmayı planlıyorum fakat senin de dediğin gibi decallerden korkuyorum.Özellikle kuyruk decali ben kopucam diye bağırıyor dediklerini uygulayarak biraz olsun önlem almaya çalışacağım teşekkür ederim.

37 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Kolay gelsin. Bu ara forumda F4 Phantomlar dikkat çekiyor.

Çok teşekkürler :) Aslında bir ara aynı anda iki Phantom yapmayı aklımdan geçirdim fakat hem ben hem forum daha fazla Phantoma hazır değil :D  

Kolay gelsin, Rafale'in finalinden sonra F-4 içinde içimdeki beklenti oldukça yüksek doğrusu. Tecrübeli üstatlar kitin çıkartmalarından yana sorun olabileceği yazmış ama Rafale'den sonra umarım bir kez daha çıkartma sorunu olmadan bitmiş halini görürüz. :) 

7 saat önce, Okan Yılmaz yazdı:

Kolay gelsin, Rafale'in finalinden sonra F-4 içinde içimdeki beklenti oldukça yüksek doğrusu. Tecrübeli üstatlar kitin çıkartmalarından yana sorun olabileceği yazmış ama Rafale'den sonra umarım bir kez daha çıkartma sorunu olmadan bitmiş halini görürüz. :) 

Çok teşekkür ederim :) Rafaleden sonra bunda da fos çıkmaz umarım açıkçası biraz tedirginim.

36 dakika önce, ilyas orhan yazdı:

Kolay gelsin kardeşim.Donanma phantomlarının boya paternleri ve renk seçenekleri tek düzedir ama filo sembolleri vs. ile çok hoş görünüyorlar..

Çok teşekkür ederim İlyas abi :) Kesinlikle katılıyorum abi sembolleri çok hoş hele ki kullanacağım kuyruk boyaması gerçekten çok güzel duruyor.

32 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

Alperen kolay gelsin. Büyük işler serisine devam yine :) Önce C-47 şimdi Phantom.  Türk olacak Phantom için güzel bir tecrübe olacak mutlaka.  Takipteyim

Çok teşekkür ederim Eren abi :) Phantomların arasına yetmezmiş gibi bir de F-14 sıkıştırabilirim şimdiden vitrine nasıl sığdırıcam diye dertleniyorum :D 

23 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Kolay gelsin Alperen :) SSO'nun sağ taraftaki konsoluna niye detay verilmemiş deyip refeanslara bakınca hakikaten boş olduğunu görüp şaşırdım :D Kokpit az yıkama ister gibi :) 

Çok teşekkür ederim Fatih abi :) Yıkamayı koltukları birleştirip yaptım abi gövde birleşince fotoğraflarını paylaşacağım.Sağ konsolu ilk gördüğümde bende şaşırdım açıkçası,bu kadar düz olması insanı rahatsız ediyor :D 

Kitin kaba gövde montajı bitti.Gövde birleşim yerleri hemen hemen sorunsuz,radomda biraz sıkıntı var oda benim hızımı alamayıp biraz fazla zımpara kullanmamdan dolayı oldu,basit bir macun-zımpara işiyle hepsini kapatacağım.Kitte gövde üzerinde verilen 6 adet fosforlu ışığı (tam adını bilmiyorum :D ) zımparalayarak yok etmem gerekti.Bir de koltuklara yaptığım ayarsız boyuttaki kemerler var,pilotu tutmaktan ziyade kamyon arkasına buzdolabı sabitlemek için daha idealler gibi :D 

49721032062_5074ff92c6_b.jpg

49720180948_f0720e0fb3_b.jpg

49720180988_ac87d8b554_b.jpg

49720181008_c6b200bdd2_b.jpg

49720717151_92d15dd946_b.jpg

49720180978_2c1dcbabef_b.jpg

Tesviye işlerini bitirdikten sonra kaybolan detayları açtım ve olan detayların üzerinden geçerek belirginleştirmeye çalıştım.Mühimmat yükü Aim-7,Aim-9 ve drop tanklardan oluşacak.Yakıt tanklarındaki dışa detayları 400 zımpara ile tamamen sildim.Sırada kanopi maskeleme ve astar var.Forumda aramıza katılanların çok olması ve macun konusunun da bir soru işareti olduğunu düşünerek kullandığım macunları ve nerelerde kullandığımı anlatmak istiyorum.Açıkçası benim de hala öğrenme aşamasında olduğum bir konu o yüzden çekinerek fakat yardımcı olmasını ümit ederek yazacağım.Mr.Dissolved Tamiyanın aksine temizlemesi ve şekillendirmesi çok daha kolay bir macun dolayısıyla ana açıklıklarda bunu fırça ile kullanıp biraz bekleterek 800-1000 zımparalar ile zımparalıyorum.Açıklık çok derin değil ise 1 seferde kapatıcılığa ulaşıyorsunuz.Ufak ve dar alanlarda ise Vallejo macunu kulak çöpü ile kullanıyorum.Bu macun suyla ve biraz baskıyla çok kolay temizlenebilen fakat kesin kapatıcılık için bir kaç kat kullanılması gereken bir macun.Kanat birleşim yerlerinde çok kullandığım bir macun.

49742537533_02f4280db2_b.jpg

49743085491_6b253a06ab_b.jpg

49743407567_d797858136_b.jpg

49742536508_e834f91e6a_b.jpg

49743407842_dc9a5c8708_b.jpg

49742537558_f6f1b4d04f_b.jpg