Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Mehmet Kemal SONDAŞ

1/48 |AH-1W Süper Cobra | Revell| Mehmet Kemal SONDAŞ

Recommended Posts

Kemal ellerine sağlık :) Gayet güzel bir bitiş olmuş. Bu kiti yapmış birisi olarak  sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Kesinlikle kolay bir kit değil ama sen üstesinden iyi gelmişsin. Kamuflaj renklerinden yeşil ve siyah biraz farklı duruyor ama çıplak gözle görmek lazım.

15 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Vay ortalık ah-1 cenneti oldu. Gayet başarılı görünüyor.  Fakat siyah fazla koyu ve parlak mi? Elinize sağlık  

Teşekkür ederim, Vernik seçiminde vallejo akrilik mat ile bitirmiştim. AB ta tıkama yaptı. İPA ile inceltiyorum yanlışmı yapıyorum acaba? neyse sonra temizlerken AB basıncını yukselttim  sonra yuksek basınçla vernik atmaya devam edince kuru bir yüzey oluştu . Bende satin vernikle tekrar geçtim, oda siyah kısımları parlak yaptı. Üstüne bidaha mat vernik atmaya da hevesim kalmadı.

6 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Kemal ellerine sağlık :) Gayet güzel bir bitiş olmuş. Bu kiti yapmış birisi olarak  sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Kesinlikle kolay bir kit değil ama sen üstesinden iyi gelmişsin. Kamuflaj renklerinden yeşil ve siyah biraz farklı duruyor ama çıplak gözle görmek lazım.

Sağolun komutanım, raw fotoğrafları çekim sonrasında photoshopta auto ayar veriyorum fotoğrafçılıktan alışkanlık raw işleyip jpeg e ceviririm hep. Belki renk tonları biraz değimiş olabilir.

13 dakika önce, Mehmet Kemal SONDAŞ yazdı:

Teşekkür ederim, Vernik seçiminde vallejo akrilik mat ile bitirmiştim. AB ta tıkama yaptı. İPA ile inceltiyorum yanlışmı yapıyorum acaba? neyse sonra temizlerken AB basıncını yukselttim  sonra yuksek basınçla vernik atmaya devam edince kuru bir yüzey oluştu . Bende satin vernikle tekrar geçtim, oda siyah kısımları parlak yaptı. Üstüne bidaha mat vernik atmaya da hevesim kalmadı.

Vallejo boyalar astarlar ve vernikler airbrush için zorlu ürünler. İpa ile inceltmek riskli illa uygulanacaksa başka bir kapta çok iyi inceltmek lazim . Ama yerinizde olsam vallejo nun kendi inceltici ve geciktiricisini kullanırım.