Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Muhteşem Fırtına Özçınar

1/144 | F-14A Tomcat "The Final Countdown"|Revell| Muhteşem Fırtına Özçınar

Recommended Posts

Eskitme için sulu boya kullandığınızı söylemişsiniz. Şahsi görüşüm; attığınız vernik eğer su bazlı solvent içeriyorsa, yıkama gibi işlemlerde su içeren şeyleri tercih etmezseniz daha iyi olur. Bunun yerine, tiner muhteviyatlı enamel boyalar veya yağlı boya gibi solventi sudan farklı olan gereçleri kullanabilirsiniz. Tabi her ne kadar solvent farklı da olsa, yoğun temasta verniği aşındırabilir. Bu sebepten kararında kullanmak lazım. Bence güzel olmuş. Ellerinize sağlık :) 

8 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerinize sağlık bence de güzel bir final oldu

Modeli parlak vernik ike değil de yarı mat ya da mat vernik ile bitirmenizi tavsiye ederim.

Teşekkür ederim.  Aslında revellin mat verniğiyle bitirdim ama fotoğraflarda yine flaştan ve ışıktan dolayı daha parlak görünüyor.

8 saat önce, Ali Deveciler yazdı:

Eskitme için sulu boya kullandığınızı söylemişsiniz. Şahsi görüşüm; attığınız vernik eğer su bazlı solvent içeriyorsa, yıkama gibi işlemlerde su içeren şeyleri tercih etmezseniz daha iyi olur. Bunun yerine, tiner muhteviyatlı enamel boyalar veya yağlı boya gibi solventi sudan farklı olan gereçleri kullanabilirsiniz. Tabi her ne kadar solvent farklı da olsa, yoğun temasta verniği aşındırabilir. Bu sebepten kararında kullanmak lazım. Bence güzel olmuş. Ellerinize sağlık :) 

Teşekkürler. Evet dediğiniz gibi yapmak gerek normal şartlarda ancak yağlıboya olmadığından deneyemedim o sırada. Ancak daha önce de 3-4 makette aynı yöntemi denememe rağmen herhangi bir sorun yaşamamıştım o nedenle emin değilim sorunun o olduğundan :)

11 saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

elinize sağlık.

5 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Elinize sağlık...

Teşekkür ederim :) 

9 saat önce, Ahmet Eren İspir yazdı:

Yaşadığı sıkıntılara göre çok güzel biten bir model oldu, verniğin çatlaması son dakika golü olmuş ama sağlık olsun

Evet son dakika sürprizi oldu ama yine de keyifliydi, uçağın karizması kurtarıyor :) Beğenmenize sevindim.

9 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Elinize sağlık 5. model için, hele bir de bu ölçek için hiç fena değil

Çok teşekkürler değerli yorumunuz için :)

48 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Muhteşem bey ellerinize sağlık  :) Hem ölçek hem de model sayınız göz önüne alındığında gayet başarılı bir model. Sizde ciddi bir modelci potansiyel olduğunu düşünüyorum.  Güzel modelleriniz görmek dileğiyle...

Merhaba çok teşekkür ederim, ne güzel böyle düşündüğünüzü görmek mutlu ve motive ettiniz :)