Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
zafer yakar

1/35 │ TSK │ ZPT ve ZMA Serisi │ Zafer Yakar

Recommended Posts

Zafer bey iyi günler.

Öncelikle yeni maket işine yeni başlayan bir asker olarak buradaki tüm çalışmaları tebrik ve heyecanla izlemekteyim. Çok keyifli ve başarılı çalışmalar.

Maketlerinizdeki gerçek TSK renklerini gördüm beğendi ve bu konu ile ilgili Müsadenizle size bir iki sorum olacak;

Sizden görüp hemen eski çalıştığım m110a2 için kolları sıvadım. Sizin ana gövde dediğiniz kundağı (nasılırsa piyasada rahatlıkla bulurum diye) elimde bulunan revell36139 matt dark green ile boyamaya başladım. Zaten eski uçak setinden kalan bir mini kutuydu. Kutuyu yarıladım, hemen iki kutu daha sipariş vereyim dedim ki internette bulamadım.

İki kat boyayı fırça ile atmıştım.

Şimdi sorularıma geçeyim.

1. Elimde bir kaç çeşit yeşil daha var. Sizin kullandığınız yeşiller hangi marka ve hangi renk (elimdeki vallejo yeşiller black green ve dark green revell ile uymadı)

2. 2 kat akrilik boyanın üzerine tekrar akrilik başka bir boya atsam sıkıntı olur mu?

3. Revell boyanın tamiya veya italeri ile renk karşılaştırma paletleri var mıdır?

Şimdiden teşekkürler

Teşekkürler arkadaşlar ,

Bülent bey kullandığım renkleri bir önceki mesajımda yazmıştım.Diğer sorularınızı yanıtlamaya çalışayım;

- 2 kat fırça ile boyanan modeli 3. bir katı atmak uygun olur mu? çok doğru olmaz detayları kapatacağını düşünmekteyim . Benim bu durumda yapacağım 2 işlem olurdu. 1. si modelin boyasını hidrolikte sökmek ve astar boya atmak .

2. yapacağım mevcut boya kalın değilse duck veya dupli color ın mat gri astar boyası ile modeli boyamak .Sonra modeli tekrar boyardım.

Arkadaşlarında fikirleri ve uyguladıkları yöntemler mutlaka vardır.

Boya karşılaştırma kodları birbirini tutmama durumu söz konusudur. ama aşağıdaki link size yardımcı olur düşüncesindeyim

http://www.paint4models.com/index.html