Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Ali Deveciler

1/72 | ISU-122 | ITALERI | Ali Deveciler

Recommended Posts

Öncelikle elinize sağlık. Kit çok kötüymüş, denk gelse de almayayım. Genelde ilk modeller kapkara olurlar. Siz açık renkte bitirmeyi başarmışsınız. Palet boyarken gunmetal veya steel kullanmak tank modelleri için doğru değil bence. 2. Dünya Savaşı dönemi tanklarını pas rengi boyayıp, sonrasında üzerinde oynamalar yapmak daha doğru geliyor bana. Çünkü anti-pas boya kullanılmayan metal parçalar bunlar ve sürekli aşındındırıcı etmenlere maruz kalıyorlar ve pas tutuyorlar. Bazen pas renginden sıkılıyorum ve o zaman da paletleri antrasit boyayıp metalik kuru fırça yapıyorum. Güzel bir görüntü oluyor o zaman da.

Ellerinize sağlık, ilk model için güzel görünüyor. Ölçek olarak da size tavsiyem 1/48  yapmanız detay bakımından ve  ölçek olarak tam kıvamındalar. 1/72 ölçek kolay görünse de diğer ölçeklere göre yapması biraz daha zordur ve piyasa da detaylı bir kit bulmak güç. Bu arada foruma hoş geldiniz. :) 

Konu Başlığı Düzeltilmiştir.

5 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerinize sağlık :) İlk model için bence gayet güzel. Deneme-yanılma ve tecrübe edinme bu hobi için çok önemli. Yeni modellerinizi bekliyoruz :) 

Çok teşekkür ederim. Vakit buldukça yenilerini yapmaya çalışıyorum :)

2 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Öncelikle elinize sağlık. Kit çok kötüymüş, denk gelse de almayayım. Genelde ilk modeller kapkara olurlar. Siz açık renkte bitirmeyi başarmışsınız. Palet boyarken gunmetal veya steel kullanmak tank modelleri için doğru değil bence. 2. Dünya Savaşı dönemi tanklarını pas rengi boyayıp, sonrasında üzerinde oynamalar yapmak daha doğru geliyor bana. Çünkü anti-pas boya kullanılmayan metal parçalar bunlar ve sürekli aşındındırıcı etmenlere maruz kalıyorlar ve pas tutuyorlar. Bazen pas renginden sıkılıyorum ve o zaman da paletleri antrasit boyayıp metalik kuru fırça yapıyorum. Güzel bir görüntü oluyor o zaman da.

Esasında bu kit maketten ziyade, bir savaş oyunu için üretilmiş küçük model sanırım. Basit ve hızlı yapım amaçlanmış. Öneriler için çok teşekkür ederim. İleri ki modellerde uygulamaya çalışacağım :)

Bir saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerinize sağlık, ilk model için güzel görünüyor. Ölçek olarak da size tavsiyem 1/48  yapmanız detay bakımından ve  ölçek olarak tam kıvamındalar. 1/72 ölçek kolay görünse de diğer ölçeklere göre yapması biraz daha zordur ve piyasa da detaylı bir kit bulmak güç. Bu arada foruma hoş geldiniz. :) 

Konu Başlığı Düzeltilmiştir.

Hoşbuldum :) Önerilerinizi dikkate alacağım.  Yorumlarınız için çok teşekkürler. 

Elinize sağlık ve hoş geldiniz. 

İlk tank modeline göre iyi bir çalışma. Sizin şansızlığınız kötü bir modele denk gelmeniz. Kit kürşat'ın da söylediği gibi kötü bir kit. Siz tutma kollarını modifiye etmekle doğru ve güzel bir iş yapmışsınız. O boru gibi yol tekerleri, paletler vs nedir öyle....

Bir sonraki tank modeliniz için Tavsiyem 35 ölçek olacaktır. 35 ölçeğe geçtiğinizde bu model den ne kadar farklı olduğuna şaşıracaksınız.

Bu ölçek kolay görünse de aslında usta işidir. Plastik bir görünümden bir modele çevirmek zordur. Buna rağmen modeliniz yine de iyi olmuş. 

Kolay gelsin... :)

3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık ve hoş geldiniz. 

İlk tank modeline göre iyi bir çalışma. Sizin şansızlığınız kötü bir modele denk gelmeniz. Kit kürşat'ın da söylediği gibi kötü bir kit. Siz tutma kollarını modifiye etmekle doğru ve güzel bir iş yapmışsınız. O boru gibi yol tekerleri, paletler vs nedir öyle....

Bir sonraki tank modeliniz için Tavsiyem 35 ölçek olacaktır. 35 ölçeğe geçtiğinizde bu model den ne kadar farklı olduğuna şaşıracaksınız.

Bu ölçek kolay görünse de aslında usta işidir. Plastik bir görünümden bir modele çevirmek zordur. Buna rağmen modeliniz yine de iyi olmuş. 

Kolay gelsin... :)

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim :) Söylediğim gibi kit maketten ziyade savaş oyunları için tasarlanmış. Az parça olması boyaya biraz daha fazla önem vermemi sağladı.  Ama paletler konusunda sonuna kadar haklısınız :) Denk getirir de dediğiniz ölçekte uygun bir kit bulursam hemen edineceğim. 

KİT aslında wargame oyuncuları için üretilmiş az parçalı bir ürün . Tam anlamıyla model denemez , montaj denemelerinden ziyade boyama ve eskitme çalışmaları için ideal . 
Arkadaşlar düşüncelerini paylaşmışlar , hepsine katılıyorum , ellerine sağlık . 

Devam 👍

3 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

KİT aslında wargame oyuncuları için üretilmiş az parçalı bir ürün . Tam anlamıyla model denemez , montaj denemelerinden ziyade boyama ve eskitme çalışmaları için ideal . 
Arkadaşlar düşüncelerini paylaşmışlar , hepsine katılıyorum , ellerine sağlık . 

Devam 👍

Çok teşekkür ederim :) 

37 dakika önce, Hüseyin Pehlivan yazdı:

elinize sağlık :) Tank hiç yapmadım ama böyle bir kitle başlanabilir aslında 

Teşekkür ederim :) Düşüncenize katılıyorum. Parçası az olduğundan tercih etmiştim. Boyamayı öğrenmek, bazı şeyleri denemek için iyi bir fırsat olabilir.