Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kürşat Kaan Kerimoğlu

1/35 | AMX_30B | Meng| Kürşat Kaan Kerimoğlu

Recommended Posts

3 dakika önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Elinize sağlık ben çok beğendim kamuflaj da çok güzel durmuş. 

Teşekkür ederim :)

2 dakika önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

çok güzel olmuş, elinize sağlık, fotolar uzaktan olunca 72 gibi görünmüş. :):):)

Hataları saklasın diye uzaktan çekmenin zararları :D :D :D

Ellerine sağlık Kürşat :) Fotoları zoomlamadığın sürece çok etkileyici bir model bence. Yakınlaştırınca da gözüme sadece sarı pas rengi takıldı.  Bir de periskop camları biraz daha parlak vernik ister sanki. Onun dışında kamuflajı da detay boyamaları da gayet güzel. 

12 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Elinize sağlık. Olmamış model muamelesini haketmiyor bence :)

Teşekkür ederim. Ben daha iyisini planlayıp istediğim hale getiremeyince bu şekilde hissettim sanırım.

12 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Ellerinize sağlık güzel olmuş.

Teşekkür ederim :D

11 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Fotolardan 72 ölçek sandım ,heybetini göstermiyor fotoğraflar ! Renk ve eskitmeyi çok beğendim.

Teşekkürler Gökay, resimler biraz uzaktan olunca ölçek küçük durdu.

10 saat önce, Doruk Şengül yazdı:

Kriterlerinizi bilemem fakat çok güzel gözüküyor. Çok güzel bir modelmiş :) Teşekkürler paylaştığınız için.

Teşekkür ederim beğenmenize sevindim.

2 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerine sağlık Kürşat :) Fotoları zoomlamadığın sürece çok etkileyici bir model bence. Yakınlaştırınca da gözüme sadece sarı pas rengi takıldı.  Bir de periskop camları biraz daha parlak vernik ister sanki. Onun dışında kamuflajı da detay boyamaları da gayet güzel. 

Abi teşekkür ederim, uzaktan resimleme hilesine başvurdum. Zaten her şey yakından bakınca göze çarpıyor. Mat vernik periskopu bozmuş abi haklısın. Bundan sonra oraları maskeler mat atarım. Bu modelden de bunu öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim.

57 dakika önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Çok "hoş"! anılarım var bu kitle ilgili, yıllar sonra aynı hisleri paylaşmak ne güzel  :) 

Paletleri yaklaşık 7000 kez kırıldı. Tam sövmelik bir kit.

11 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerine sağlık Kürşat abi

Teşekkür ederim Umut Can.

Bence de güzel olmuş. Çok haksızlık etme. Egzozun pası çok güzel. chipping yerinde. Paletlerin yere değdiği pabuçlar vs gayet iyi.

Fatih hocanın dediği gibi, sarı akıntı göze çarpıyor. Paslı derin chippingler yok ama sarı akıntılar acaba bu bu neyin sarısı dedirtiyor ??? Hakikaten hayal gücümü zorladım iyi şeyle çıkmadı :D 

Paletlerin yere değen bölümü biraz göze batıyor. Zaten en büyük şikayetiniz paletler. Demek ki adamı canından bezdiriyor. Zemin de yapmışsın. Biraz gömseydin çok fazla göze çarpmazdı (lafla gömeceğine, :)  toprağa gömseydin). Profil fotolarda, Zeminle paletler arasındaki mesafe biraz göze batıyor. sıkıntıları belirginleştiriyor. Önden çok iyi duruyor. 

Güzel model ya... Sönümleme sorunu da yok maşallah. 35 ölçeğe geçtiğin için arkasından hançerlenen Erhan hoca ne der bilemiyorum :D

44 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Bence de güzel olmuş. Çok haksızlık etme. Egzozun pası çok güzel. chipping yerinde. Paletlerin yere değdiği pabuçlar vs gayet iyi.

Fatih hocanın dediği gibi, sarı akıntı göze çarpıyor. Paslı derin chippingler yok ama sarı akıntılar acaba bu bu neyin sarısı dedirtiyor ??? Hakikaten hayal gücümü zorladım iyi şeyle çıkmadı :D 

Paletlerin yere değen bölümü biraz göze batıyor. Zaten en büyük şikayetiniz paletler. Demek ki adamı canından bezdiriyor. Zemin de yapmışsın. Biraz gömseydin çok fazla göze çarpmazdı (lafla gömeceğine, :)  toprağa gömseydin). Profil fotolarda, Zeminle paletler arasındaki mesafe biraz göze batıyor. sıkıntıları belirginleştiriyor. Önden çok iyi duruyor. 

Güzel model ya... Sönümleme sorunu da yok maşallah. 35 ölçeğe geçtiğin için arkasından hançerlenen Erhan hoca ne der bilemiyorum :D

Konuyu açtığımdan beri Bulut ne zaman cevap yazacak diye bekliyorum. Aslında o sarılar akıntı değil kötü bir renk modifiye etme çalışmasının eseri. Düzgün maskeleyemeyince yeşil renk sarı üzerine sıçradı. Bu sıçramaları belirsiz hale getirmek için sarı, yeşil ve burnt sienna yağlı boyalarıyla o bölgeler üzerinde biraz oynama yapmaya çalıştım. Sonrasında resimlerde gördüğünüz o sarılanmalar oluştu. Yani sandığın şeyi yapmadım :D :D

Paletler cidden beni sıktılar ve daha fazla kırılmadan modeli bitireyim dedim. Bu yüzden eskitme kısmını çok çabuk geçtim. Model hediye gideceği için bi zemin uydurup üzerine koydum. Bu yüzden tam oturmamış gibi duruyor zemin üzerinde.

Erhan abi muhtemelen bana sarı izler bırakıcak eline geçirirse :) :)