Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Doruk Şengül

1/35 | British 25pdr. Field Gun & Quad Gun Tractor | Tamiya | Doruk Şengül

Recommended Posts

Herkese Merhabalar. Yine uzun bir aradan sonra yeni bir kitle devam ediyorum. İlk etapta şase, motor, tekerlek ve aks takımları birleştirildi. Şaseye motor ve egzos takımları eklenmedi henüz. Boya ve eskitmeleri yaparak mı birleiştirsem yoksa en son mu yapsam diye düşünüyorum. Ama her şeyi birleştirdikten sonra küçük detayları boyamak çok zor olacak gibi gözüküyor. Bir karar vererek devam edeceğim.

35044 IMG_20200315_160758 IMG_20200315_160845

38 dakika önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Kolay gelsin. 

Teşekkür ederim.

5 dakika önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Güzel araçlar, kolay gelsin. Eskitme ve boyaları ayrı yapmak daha doğru olur. 

Evet parça parça bitirerek gitmek en mantıklısı olacak. Şase boya ve eskitmeleri bitmeden diğer parçalara geçmeyeceğim.

Kolay gelsin, stoğa ilk eklediğim kitlerden biri ama bir türlü sıra gelemedi benimkine :) 

Bence sonradan eklenebilecek telsiz, tekerlek, anten gibi parçalar hariç montajı tamamlayıp ardından boya yapmanız sizi daha hatasız bir modele götürecektir. Biraz sabır ve tecrübeyle detay boyalar sorunsuz yapılabilir. Eskitmeyi ise bütün halinde yapabilirseniz daha gerçekçi bir görünüm elde edersiniz. Ancak tam tersi şekilde de başarılı modeller yapan modelciler mevcut :) 

1 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Kolay gelsin, stoğa ilk eklediğim kitlerden biri ama bir türlü sıra gelemedi benimkine :) 

Bence sonradan eklenebilecek telsiz, tekerlek, anten gibi parçalar hariç montajı tamamlayıp ardından boya yapmanız sizi daha hatasız bir modele götürecektir. Biraz sabır ve tecrübeyle detay boyalar sorunsuz yapılabilir. Eskitmeyi ise bütün halinde yapabilirseniz daha gerçekçi bir görünüm elde edersiniz. Ancak tam tersi şekilde de başarılı modeller yapan modelciler mevcut :) 

Teşekkür ederim Fatih Bey. Dediğiniz çok doğru fakat şasenin ve motor kısmının montajını yaptıktan sonra boyaması ve eskitmesi zor olacak diye korkuyorum. İlk şaseli kitim olduğundan deneme yanılma ile bunu da bitireceğiz :)

Keşke yapmış olsaydınız elimde sizin kitin de referansı olurdu :)

37 dakika önce, Aydın Kaynak yazdı:

Kolay gelsin Doruk , güzel araç ...

Teşekkür ederim abi başladık bakalım :)

36 dakika önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Benimde ilk yaptığım modellerdendir. yapması keyifli bir model. kolay gelsin.

Referans için bu linke bir bakın derim.

http://www.primeportal.net/trucks/rob_tittle/1944_chevrolet_gun_tractor/index.php?Page=1

Teşekkür ederim Hasan Bey. Verdiğiniz linki inceleyeceğim. Çok sağolun yardımınız ve desteğiniz için.

9 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin Doruk bey,

Güzel bir kit ileride benimde yapmayı hayal ettiğim kitlerden biri.

Burağın vardı. Ama resimler hep uçmuş :( 

Teşekkür ederim Bulut Bey. Umarım hakkını verebilirim :)

Evet o konuya baktım ama görselleri gitmiş maalesef.

7 dakika önce, Doruk Şengül yazdı:

İnanın çok mutlu olurum. Kafamda soru işaretleri var, onlara çözüm olursunuz :)

doruk al senin derdine ilaç.aynı kitten endede var pe set ısmarladım gelmedi onun için daha başlamadım mam biraz araştırma yapmıştım

http://www.planetarmor.com/forums/showthread.php?t=5733

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234966557-quad-gun-tractor-tamiya-135/

@baki temel Bey çok ama çok teşekkür ederim. Bu fotoğrafların hepsini en yüksek çözünürlükte indirdim ve ezberlemeye başladım dün akşam :) Forumlardakileri görmemiştim onlar da ilaç gibi gelecek. Nereye ne yapmışlar bakıyorum deli gibi her detaya. Kafamda birşeyler canlanmaya başladı. Hiç denemediğim şeyleri deneyeceğim bu kit üzerinde bakalım nasıl olacak. Peçete ve tutkal ile branda yapımı gibi vs. Tekrardan çok teşekkür ederim desteğiniz için :)

Ben de elimden geldiğinde detaylı paylaşacğım her adımı, sizlerin eleştiri ve yorumlarınızı almak için.

Bir saat önce, baki temel yazdı:

Dün buldum bu adamı ve takip etmeye başladım. Diğer modelleri de çok başarılı.

Bir saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

https://yadi.sk/d/HVZlGuAH2NtljQ

Gerçi Baki abinin örnekleri de çok harika..

Akşam eve gidince indireceğim buradakiler Bulut Bey. Çok sağolun desteğiniz için :) Elimde bir sürü veri oldu hepinizin sayesinde.

Bir saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

rar dosyası bozuk olabilir. indirdim ama açılmıyor.

Yolladığım linkten ben de indirdim. Test ettim. Sorun görmedi. Belki WinRAR'ın sürümü ile ilgilidir. WinRar 5.71 ile sıkıştırdım.

Bir kişi daha yolladığım RAR dosyasını açamadığından şikayet etti (Farklı bir dosya). Acaba diyorum WinRar'ın sürümü ile mi alakalı. WinRAR'ınızı güncel bir sürüm yaparsanız düzelebilir.

https://www.win-rar.com/start.html?&L=5

50 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Yolladığım linkten ben de indirdim. Test ettim. Sorun görmedi. Belki WinRAR'ın sürümü ile ilgilidir. WinRar 5.71 ile sıkıştırdım.

Bir kişi daha yolladığım RAR dosyasını açamadığından şikayet etti (Farklı bir dosya). Acaba diyorum WinRar'ın sürümü ile mi alakalı. WinRAR'ınızı güncel bir sürüm yaparsanız düzelebilir.

https://www.win-rar.com/start.html?&L=5

olabilir. öyle denerim bide.