Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Ahmet Aslanlı

1/20 | Nausicaa Rüzgarlı Vadi Nausicaä of the Valley of the Wind| Bandai | Ahmet Aslanlı

Recommended Posts

21 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık Ahmet, sanırım face linkleri kullandın fotoğraflar için bilgin olsun face linkleri bir iki ay içinde kayboluyor.

Teşekkürler Gökay. Facebook değil, limitim dolana dek Flickr' e devam:)

Bir saat önce, Hakan Güney yazdı:

Eline sağlık Ahmet...

Teşekkürler Hakan abi:) 

15 dakika önce, Gürkan Özkan yazdı:

Aboovv bu ney? Isırmaz di mi 😁

Eline sağlık Ahmet

Teşekkürler Gürkan, gözler kırmızıysa kaç, bu maviye dönmüş hali, sakin. Studio Ghibli filmleri çok iyidir,  netflix  Miyazaki' nin eserlerini yayınlamayı planlıyor izleyin bir ara:)

Eline sağlık. Yine akla zarar güzel bir proje.

Zemin biraz zayıf kalmış. Bu sahne çöldeki sahnesinden ama, Tonlama yıkama vs ile biraz hareketlendirilebilirmiş.

Aynı yıkama ve tonlama eksikliği figürde de var. saçlar filan düz plastik gibi duruyor. biraz yağlı boya dokunuşları ile ışık gölge oyunları verilebilirmiş. Yıkama eksikliği hissediliyor. Senin bu ayrıntılara dikkat ettiğin Conan gibi, çok fazla çalışman vardı. Bu biraz üvey evlat kalmış. 

On 17.02.2020 at 10:53, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerine sağlık Ahmet abi, Miyazaki' nin The Wind Rises' ı izlemiştim bende çok beğenmiştim. Buna da bir ara bakayım.

Miyazaki' nin The Wind Rises bambaşka bir film. Biyografi olduğundan diğer filmleri gibi değil.  Ama tüm filmleri güzeldir. Tavsiye ederim. Şu an Netflix'e de geldi. 
Kırmızı kanatlar (Porco Rosso)     , Gökteki kale (Castle in the Sky) ve Ruhların Kaçışı (Spirited Away) başyapıtları bence ama hepsi güzeldir.

Ahmet ellerine sağlık çok güzel duruyor. Ama ledli halini de görmek isteriz yetersizmiş ama olsun :)

On 2/16/2020 at 21:41, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Eline sağlık Ahmet, hiç duyup görmediğim bir yaratıkmış bu. Yerdeki silahın mermilerinde boya yok mu Ahmet? Varsa eğer çok düz kalmış orası.

Teşekkürler Kaan, mermiler sarı metalik, bende yok, metalik yaptım, düzelteceğim. 

On 2/16/2020 at 22:48, Kenan Turhan yazdı:

Ahmet ellerine sağlık :)

Teşekkürler Kenan abi.

On 2/16/2020 at 23:23, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Ellerine sağlık Ahmet abi.

Teşekkürler Kubilay:)

On 2/17/2020 at 10:45, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Yine akla zarar güzel bir proje.

Zemin biraz zayıf kalmış. Bu sahne çöldeki sahnesinden ama, Tonlama yıkama vs ile biraz hareketlendirilebilirmiş.

Aynı yıkama ve tonlama eksikliği figürde de var. saçlar filan düz plastik gibi duruyor. biraz yağlı boya dokunuşları ile ışık gölge oyunları verilebilirmiş. Yıkama eksikliği hissediliyor. Senin bu ayrıntılara dikkat ettiğin Conan gibi, çok fazla çalışman vardı. Bu biraz üvey evlat kalmış. 

Teşekkürler BUlut, animelik belli olsun diye özellikle öyle yaptım, hatta zeminde en son keyaz kuru fırçalama da yapınca fazla bile geldi gözüme. Saçlar yüz de öyle, yüzde sadece burun ucuyla elmacık kemiklerinde açık ton var, çünkü tek renk olunca yüz olduğu belli olmadı. Yıkama aklımdaki tarzda hiç olmazdı. 

Aslında becerebileceğim bir şey olsaydı şöyle yapmak isterdim: BU sahne geceleyin geçiyor, o yüzden filmde herşey mavi tonlarında, ikisinin üzerlerindeki gölgeler ise guaj akrilik çalışıldığı için keskin, kenarları belli. Ama girmedim o işe:)

On 2/17/2020 at 10:53, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerine sağlık Ahmet abi, Miyazaki' nin The Wind Rises' ı izlemiştim bende çok beğenmiştim. Buna da bir ara bakayım.

Teşekkürler Umut, Totoro ve Laputa var Netflix' te, onları da izle.

On 2/18/2020 at 10:53, baki temel yazdı:

Ellerine sağlık ahmet yine ilginç bir çalışma

yıkama tonlama ve biraz işık oyunlarıyla daha göze hoş grlir hale gelebilir di kanımca

Teşekkürler Baki abi, anime gibi görünsün istedim, sadece kızın burnu elmacık kemikleriyle ohmu' nun dikenlerinde bir açık ton var. yıkama hiç yok.

On 2/18/2020 at 16:08, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

süper olmuş. elinize sağlık.

Teşekkürler Hasan:)

5 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Miyazaki' nin The Wind Rises bambaşka bir film. Biyografi olduğundan diğer filmleri gibi değil.  Ama tüm filmleri güzeldir. Tavsiye ederim. Şu an Netflix'e de geldi. 
Kırmızı kanatlar (Porco Rosso)     , Gökteki kale (Castle in the Sky) ve Ruhların Kaçışı (Spirited Away) başyapıtları bence ama hepsi güzeldir.

Ahmet ellerine sağlık çok güzel duruyor. Ama ledli halini de görmek isteriz yetersizmiş ama olsun :)

Teşekkürler Evren:) Netflix büyük nimet, bende dvdler var, Netflixin yanında vcd gibi :D

4 dakika önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

animelik belli olsun diye özellikle öyle yaptım, hatta zeminde en son keyaz kuru fırçalama da yapınca fazla bile geldi gözüme. Saçlar yüz de öyle, yüzde sadece burun ucuyla elmacık kemiklerinde açık ton var, çünkü tek renk olunca yüz olduğu belli olmadı. Yıkama aklımdaki tarzda hiç olmazdı. 

Bak o zaman iş değişir, İstediğin sonuç bu ise farklı. Bu durumda iyi olmuş derim.

Miyazaki ustaya ben de hastayım. 

spirited away benim de favorim. Evdeki mediabox da bir kaç tane Miyazaki filmi var ama bizim çocuklar pek benim kadar sevmiyor. Komşum Totoro, Porco Rosso seyrederler diye cihaza attıklarımdan. Ama Kiki ve denizkızı ponyo yu seviyorlar. Zaten pek azı Türkçe dublajlı. 

Rüzgarlı vadi, Yürüyen Şato, Gökteki kale, Prenses Mononoke, Conan (Conan'ı saymasam olmaz)  vs benimde favorilerimden. Birde Oğlunun (Gorō Miyazaki) yaptığı Yerdeniz Öyküleri var. Miyazaki filimlerini sayarken oğlunu da saysak mı acaba :)