Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Gökay Yalçın

1/72 | T-54 B | Ammo | Gökay Yalçın

Recommended Posts

Geldim ben, şimdi abi bu kitide şöle boyıycaz:lol::lol:

Başlıkta ölçeğe bakmamıştım hiç, konuyu okurken arkadaşlar yazınca 72 olduğunu gördüm. Onu görene kadar facedeki resimler dahil hep 35 ölçek diye baktım. Senin şu kararında ve dozunda el ayarının hastasıyım zaten.

Modeli de istediğin gibi boyayabilirsin :P

Bir saat önce, Mustafa Dombay yazdı:

Geldim ben, şimdi abi bu kitide şöle boyıycaz:lol::lol:

Başlıkta ölçeğe bakmamıştım hiç, konuyu okurken arkadaşlar yazınca 72 olduğunu gördüm. Onu görene kadar facedeki resimler dahil hep 35 ölçek diye baktım. Senin şu kararında ve dozunda el ayarının hastasıyım zaten.

Modeli de istediğin gibi boyayabilirsin :P

Eyvallah Mustafa, o zaman sarı, yeşil bir kamo atalım buna :) 

Kaç gündür yazacağım 😁

öncelikle kiti ben de merak ediyordum . Aldık mı , tabiki t55 filosuna bir tane kattım ama daha açıp bakamadım .. Sanki Revell den daha iyi ama karşılaştırma yapmak lazım . 
Gökay bu ölçekteki ilk T55 indeki tüm eksikliklerini gidermiş ve öttürmüş modeli , tebrikler . Güzel olacak bitince 
Halat az kalın ama boyanınca arada kaynar gider , yine de el yapımı halatların biraz deformasyonu oluyor . 
Ara sıra 72 ci Gökay a laf şeyeden arkadaşlara sevgilerimi de göndereyim bu arada 😁

12 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Kaç gündür yazacağım 😁

öncelikle kiti ben de merak ediyordum . Aldık mı , tabiki t55 filosuna bir tane kattım ama daha açıp bakamadım .. Sanki Revell den daha iyi ama karşılaştırma yapmak lazım . 
Gökay bu ölçekteki ilk T55 indeki tüm eksikliklerini gidermiş ve öttürmüş modeli , tebrikler . Güzel olacak bitince 
Halat az kalın ama boyanınca arada kaynar gider , yine de el yapımı halatların biraz deformasyonu oluyor . 
Ara sıra 72 ci Gökay a laf şeyeden arkadaşlara sevgilerimi de göndereyim bu arada 😁

Abi kittin artıları olduğu kadar eksileri de var ama yaratılan beklenti kadar iyi değil, beğenmene sevindim bu arada T-90,T-28 ve Chtz de sırada :) 

Bu ölçek kitlerde kalite ölçümü , 

parça sayısı

pe seti 

parça uyumu 

kapaklar ...

önemli , kapaklar açık kit bitebiliyormu, kapak iç detayın yanısıra , o delikten görülen yerlerde detay var mı vs. 

Palet kaliteli , gerçekçi olup olmadığı 

verilen ilave parça ve aksesuarlar da önemli tabiki 😁