Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Aydın Kaynak

1/35 I T-54 Modifiye IMR-1 I TRUMPETER I Aydın KAYNAK

Recommended Posts

58 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Son resmi gördüm ve aniden bir beyaz ışık,kulağımda tınlama,şuursuz ve umarsız bir uçma hali geldi üstüme,sanırım bayıldım :lol: ellerine sağlık mikelanjelo usta :D

işte bu intikam , bize yaşattığın duyguları umarım anlamışsındır :D

6 saat önce, Can TARI yazdı:

Evet, forumda bir şey değişmemiş... Aydın yine aynı Aydın: ayaklı CNC, 3 boyutlu yazıcı, 5 boyutlu tasarımcı, yazılım cini, pastal makası, yüksek döküm fırını, katoferez boya, eksantrik pres vs vs  :)

Birtanesin len harbiden :):)

Abim hoşgeldin , yazıp yazıp kaçma , ekran görüntüsü gibi çaktın alnımıza F4 nozulunu çekildin inzivaya , DÖN artık ...

Eyvallah Can hocam ...

ön sıyırıcının üzerinde ufak tefek parça eklemeleri bunları en son eklemek istiyorum ki evirip çevirirken sürekli kırım yaşamayalım ..

Ön sıyırıcıdan sora araç üzerine konumlandırılacak bir diğer parçada arkada yer alan vinç kolu ve yine plastik levha çubuk krem tüpü kes biç yapıştır ..

kolun iç kısmını oluşturacak kızaklar ...

IMG_20200215_210522

kızakların dış destekleri ..

IMG_20200215_230406

IMG_20200216_134701

dış destekleri tek bir kızak üzerine dizip zımpara ile dış ölçülerini eşitlemeye çalıştım ...

IMG_20200216_135723

Ellerine, kollarına, zihnine, kumpasına sağlık Aydın hocam. Ağzım açık hayretle izliyorum. Çok iyi bir "kaynak" oluyor :)

Yurtdışında PE üretmek için hazır setler var. Hatta plasmo'nun konu ile ilgili bir videosu bile vardı. İşin içine asit filan da giriyor ama hiç o işe girmeyi düşünmediniz mi?

3D yazıcı, kalıp alma ve döküm vs yi mutlaka düşünmüşsünüzdür. ama PE setler de size yardımcı olabilir. 

19 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ellerine, kollarına, zihnine, kumpasına sağlık Aydın hocam. Ağzım açık hayretle izliyorum. Çok iyi bir "kaynak" oluyor :)

Yurtdışında PE üretmek için hazır setler var. Hatta plasmo'nun konu ile ilgili bir videosu bile vardı. İşin içine asit filan da giriyor ama hiç o işe girmeyi düşünmediniz mi?

3D yazıcı, kalıp alma ve döküm vs yi mutlaka düşünmüşsünüzdür. ama PE setler de size yardımcı olabilir. 

Çok teşekkür ederim Bulut hocam ...

çoooooooookk şeyler düşünüyoruz ama , bunlar belkide ömür boyu düşüncede kalacak şeyler , bütün bu düşüncelerin dayandığı bir nokta var , o noktada bizde yok :lol: , yinede çok şükür boya macun zımpara ufak tefek şeyleri alabiliyor ve hobimize devam edebiliyoruz :)

Forumu her açtığımda bu konuya bakmayacağım diyorum yine bakıyorum. Konuyu her okuduğumda hatlar yanıyor, ağzım düşüyor toplamak uzun sürüyor. Klavyeyi filan dişliyorum.

Adam yüzlerce ince işçilik paylaşıp alıştırdı bizi. Şimdi sadece 4 resim atınca normal gibi sanıyoruz. Yok öyle bir şey. Yine çok başarılı ince bir işçilik...

Ellerinize sağlık...

On 21.02.2020 at 10:08, Bulut Solmaz yazdı:

Forumu her açtığımda bu konuya bakmayacağım diyorum yine bakıyorum. Konuyu her okuduğumda hatlar yanıyor, ağzım düşüyor toplamak uzun sürüyor. Klavyeyi filan dişliyorum.

Adam yüzlerce ince işçilik paylaşıp alıştırdı bizi. Şimdi sadece 4 resim atınca normal gibi sanıyoruz. Yok öyle bir şey. Yine çok başarılı ince bir işçilik...

Ellerinize sağlık...

Eyvallah Bulut hocam , her defasında güldürüyorsun beni ...

paylaşıma üç ay sonra başladım ama üç günde üretim ile paylaşım aynı seviyeye geldi , bundan sonra biraz kablumbağa hızında ilerleme olacak ..

herkese merhaba , vinç kolu üzerinde bulunan artık takım çantası mıdır  yada kol üzerindeki hidrolik parçaları koruyan dolaplar mıdır bilmiyorum üretimlerini  plastik  levha ile yaptım ..

IMG_20200219_213421

IMG_20200219_213555

IMG_20200219_213653

köşe destekleri ...

IMG_20200219_213838

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Akıl sağlığım açısından iyi olmuş :) 

Elinize sağlık

:lol:

Eyvallah Bulut hocam :wub:

2 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

La bi rahat dur be aga ya,sen iyice raydan çıktın :lol: ellerine sağlık sayın çekmastırım,sana seviyoruz biliyon değil mi :P 

bilimm , bilmemmii , sağol varol kumandanım ...

:)