Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Aydın Kaynak

1/35 I T-54 Modifiye IMR-1 I TRUMPETER I Aydın KAYNAK

Recommended Posts

Herkese merhaba ; model eski forumdan ( RacingZ ) arkadaşım Emre SİROL ( TOSEM ) tarafından gönlünden geçtiğimiz için hediye olarak elime geçti , buradan kendisine tekrar teşekkür ederim ...

Askeri araçlarda silahlandırılmış araçlardan daha çok , iş makinesi , taşıyıcı , yıkıcı , delici tarzı araçlar daha çok hoşuma gidiyor belkide bu projenin başlama sebebi de budur ..

Yapmak istediğim araç sanırım istikamcılara ait bir araç , küreme ve yük kaldırma amaçlı kullanılıyor ...

mevcut kitin sadace ana gövde ve yürür aksamı kullanılacak , gövde üzeri ekipmanlar plastik kart , levha , krem tüpü ( Kenan Kumutan :D ) alüminyum levha gibi kes biç işlemleri ile şekillenecek ( İNŞAALLAH ) ben öyle olmasını umut ediyorum ...

Proje kış mevsimi hasabiyle soğuyann balkonumuza çıkamadığımız ama model de yapmak istememizden mütevellit salonun köşecazına çaktırmadan ( israil mantığı ile ) ufaktan ufaktan sızma ile başladı ...

IMG_20200109_192709

mevcut kule kullanılmayacığı vede yeni kulenin yeri bu nokta olmayacağı için kart yardımı ile kapatma işlemi uygulandı ...

IMG_20200109_202225

IMG_20200109_202357

IMG_20200109_203908

gövde üzeri değişikliklere plastik levha yardımı ve kes bic olarak başladım ...

IMG_20200109_213936

bağlantı civataları ( olduğu kadar ) plastik çubuk ucu hafif ısıtılıp düz bir zemine bastırma şeklinde yapıldı ...

IMG_20200109_215840

IMG_20200109_220303

IMG_20200109_220328

gövde üzerindeki delik yerlerine geçirildi ..

IMG_20200110_182427

göz kararı kaldırıldı ..

IMG_20200110_182736

Ellerine sağlık sayın ustam Aydın piroce güzel,çok güzel :D o yapacağın meretin bir benzeri İSA adı ile TSK İstihkam sınıfında var İstihkam Savaş Aracı diye geçer envanterde bilgin olsun gözüm :lol: Baky abin şu anda yaptığı gibi, gibi çöp kavası trafik tabelası karışımı bir şey olmasın yakarım çıranı :P

2 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin Aydın abi sonucu merakla bekliyorum.

Sonuç şuan için benimde en çok merak ettiğim konu :blink: :D

sağol kardeşim ..

Bir saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Kolaylıklar diliyorum. Yine meşakkatli işlere dalmışsın.

Nasıl içime böyle bişey yapabileceğim duygusu geldi bende bilmiyorum , ilham perim kim acaba

A-Hakan usta

B-Kımandanım

C-sadece hayal 

bana A şıkkı gibi geliyor ..

1 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Kolay gelsin, ayrıntılar şimdiden iyi görünüyor.

teşekkürler Ahmet ..

Bir saat önce, Gürkan Özkan yazdı:

Cıvata yapmış, hey Allahım

Örgü örün, eve faydalı birşey yapın😁😂

:lol::lol: diyenden uzak dur demişler :lol:

Bir saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık sayın ustam Aydın piroce güzel,çok güzel :D o yapacağın meretin bir benzeri İSA adı ile TSK İstihkam sınıfında var İstihkam Savaş Aracı diye geçer envanterde bilgin olsun gözüm :lol: Baky abin şu anda yaptığı gibi, gibi çöp kavası trafik tabelası karışımı bir şey olmasın yakarım çıranı :P

Bilgi böyle bişey işte :wub:

şimdiden bişey söyleyemem , ondanda kötü sonuçlar çıkabilir - RUH halime bağlı -

Aydın kolay gelsin, ağır işe dalmışsın :)  Sen aletin referansını paylaşmamışsın ama isimden arattırıp fotolarına baktım. Eğer gördüğümü yapacaksan çok acayip bir alet olacak bittiğinde :D Civatalara da  bayıldım bu arada :wub:

57 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Aydın kolay gelsin, ağır işe dalmışsın :)  Sen aletin referansını paylaşmamışsın ama isimden arattırıp fotolarına baktım. Eğer gördüğümü yapacaksan çok acayip bir alet olacak bittiğinde :D Civatalara da  bayıldım bu arada :wub:

Teşekkür ederim Komutanım , referans konusunda biraz zayıfım mazur gör agam , ama senin için bende bir iki foto buldum dur atayım ..

TT1

bu aracın 1/35 ölçekte KAĞIT MODEL olarak yapılmış hali ...

TT2

Bu tam olarak bilmiyorum ama IMR-2 olabilir ...

4 dakika önce, baki temel yazdı:

Kolay gelsin aydınım kaynağım.Şu aracın referans fotosunu bir atsana

Buyur BAKY abeyyy yeterlimi 

teşekkür ederim bu arada ..

56 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

ister misin,o evde koltukta çekirdek çitleyip,mandalina emükleyen Baky olsun 

Üstat sen istersin gibi geliyor.

Aydın hocam yine harika işler yapıyorsun. O seneler önce yaptığınız helikopterden sonra şaşırmam diyordum ama yine şaşırttınız :)

El yapımı punch'a ayrıca bayıldım. 

Bir saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Deli bu adam deli :lol: biri el frenini çeksin,yoksa dalacak bir evin salonuna :D ister misin,o evde koltukta çekirdek çitleyip,mandalina emükleyen Baky olsun :P ellerine sağlık bigbos Aydıncığım oksijen kaynağım ;)

:D:lol::lol:

alemsin 

Teşekkür ederim KUMANDANım , BAKY bey ile aracazınıza  ben girmim :blink:

11 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Üstat sen istersin gibi geliyor.

Aydın hocam yine harika işler yapıyorsun. O seneler önce yaptığınız helikopterden sonra şaşırmam diyordum ama yine şaşırttınız :)

El yapımı punch'a ayrıca bayıldım. 

:) eyvallah Bulut hocam , o helide bana hediye gelmişti , sanırım benim hediyelere başka bir bakışım var :huh: