Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Gürkan Özkan

1/35 | Gaz 66 zu 23 Syria | Trumpeter | Gürkan Özkan

Recommended Posts

13 saat önce, Mustafa Çağrı yazdı:

Ellerinize sağlık Gürkan Hocam. Tüm Fırçacılar için rol model oldunuz. Müthiş işler çıkartıyosunuz. Fırçayla boyamaktan ben de büyük keyif alıyorum. Ne zaman darlansam, modeli beğenmesem(vernik vs. sebeblerden dolayı) 1 doz sizin modellerinizden alıp fırçaya devam diyorum☺️

Sağol Mustafa, çok teşekkürler

Ana rengi atmak, fırça veya ab bence çok önemli değil de sonrası işi belirliyor. Zaten en iyi airbrushı kullanan da sonraki tüm aşamalarda fırçayla devam ediyor. 

Bu arada vernik ne kullanıyorsun? 

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

O zaman artık süngerlere fısıldayan adam diyelim size :D 

Özel bir yöntemi var mı? Nasıl uyguluyorsunuz?

Boyayı çok sulandırıyorum. Bazen bulaşık süngeri, bazen makyaj süngeri kullanıyorum. 

Sadece ayakkabı süngeri kullanarak bitirdiğim bir vosvos vardı, bulursam resmini gönderiyim sana. 

5 dakika önce, Gürkan Özkan yazdı:

Boyayı çok sulandırıyorum. Bazen bulaşık süngeri, bazen makyaj süngeri kullanıyorum. 

Sadece ayakkabı süngeri kullanarak bitirdiğim bir vosvos vardı, bulursam resmini gönderiyim sana. 

Her halde Yine bir kaç kat atıyorsunuzdur bu yöntemde de. Sürüyor musunuz, bastırıyor musunuz?

53 dakika önce, Gürkan Özkan yazdı:

Sağol Mustafa, çok teşekkürler

Ana rengi atmak, fırça veya ab bence çok önemli değil de sonrası işi belirliyor. Zaten en iyi airbrushı kullanan da sonraki tüm aşamalarda fırçayla devam ediyor. 

Bu arada vernik ne kullanıyorsun? 

Aynen hocam biraz tecrübeyle ana rengin fırçayla da gayet güzel atılabileceğini düşünüyorum ben de. Ama vernik kısmı benim en çok sorun yaşadığım kısım. Sprey vernik hem yüksek fiyatlı hem de kontrolü çok zor. Decal altı, decal üstü, son kat derken boyanın 2-3 katı vernik kalınlığı oluyor. Detayları doldurabiliyor.

49505073246_8d5ea71233_b.jpg

Fırçayla bu ürünleri kullanıyorum ama bu sefer de fırça izinden kurtulamıyorum☺️

Bir saat önce, Mustafa Çağrı yazdı:

Aynen hocam biraz tecrübeyle ana rengin fırçayla da gayet güzel atılabileceğini düşünüyorum ben de. Ama vernik kısmı benim en çok sorun yaşadığım kısım. Sprey vernik hem yüksek fiyatlı hem de kontrolü çok zor. Decal altı, decal üstü, son kat derken boyanın 2-3 katı vernik kalınlığı oluyor. Detayları doldurabiliyor.

Fırçayla bu ürünleri kullanıyorum ama bu sefer de fırça izinden kurtulamıyorum☺️

Dekal altı üstü yağlı boya sonrası vs vs çok kat vernik atma. Zemin düzgünse dekali bas vernikle , eskitmeye geç. 

Elindeki vernikleri küçük parçalarda kullanıyorum. Ama modelin verniğini gunze veya tamiya matt sprey vernikle bitiriyorum. Evet, nispeten pahalı ama bir kutu 10-12 afv ye yeter. 

2 saat önce, Gürkan Özkan yazdı:

Dekal altı üstü yağlı boya sonrası vs vs çok kat vernik atma. Zemin düzgünse dekali bas vernikle , eskitmeye geç. 

Elindeki vernikleri küçük parçalarda kullanıyorum. Ama modelin verniğini gunze veya tamiya matt sprey vernikle bitiriyorum. Evet, nispeten pahalı ama bir kutu 10-12 afv ye yeter. 

3 saat önce, Mustafa Çağrı yazdı:

Mustafa hiç vernik kullanmayan modelciler de var. Bazen ben de kullanmıyorum. T-60da kullanmamıştım sanırım. Ağır eskitme, yağlıboya pigment vb çalışmayacaksan, dekal de yoksa bir deneyebilirsin belki. 

Bir saat önce, Gürkan Özkan yazdı:

Mustafa hiç vernik kullanmayan modelciler de var. Bazen ben de kullanmıyorum. T-60da kullanmamıştım sanırım. Ağır eskitme, yağlıboya pigment vb çalışmayacaksan, dekal de yoksa bir deneyebilirsin belki. 

mutlaka deneyeceğim:)

Decal sonrası verniği de mi sprey kullanıyosunuz hocam? bir de tamiyanın ts-80 mat sprey verniğini ben de kullanıyorum. ama verniği toz pastelle yaptığım toz, çamur vs. üstüne uygulayınca beyazlanma oluyor. siz de böyle bir sorun yaşadınız mı?

farklı sabitleme ürünleriyle denemeler (fixer, terebentin vs.)

49423136913_bb259f3a63_b.jpg

Ts-80 öncesi;

45993379165_766ef542d7_b.jpg

ts-80 sonrası;

47061646451_0084b6e967_b.jpg

sizin güzelim modelin başlığını da biraz şişirdik kusura bakma Gürkan hocam:)

Bir saat önce, Mustafa Çağrı yazdı:

mutlaka deneyeceğim:)

Decal sonrası verniği de mi sprey kullanıyosunuz hocam? bir de tamiyanın ts-80 mat sprey verniğini ben de kullanıyorum. ama verniği toz pastelle yaptığım toz, çamur vs. üstüne uygulayınca beyazlanma oluyor. siz de böyle bir sorun yaşadınız mı?

farklı sabitleme ürünleriyle denemeler (fixer, terebentin vs.)

49423136913_bb259f3a63_b.jpg

Ts-80 öncesi;

45993379165_766ef542d7_b.jpg

ts-80 sonrası;

47061646451_0084b6e967_b.jpg

sizin güzelim modelin başlığını da biraz şişirdik kusura bakma Gürkan hocam:)

Yok canım, rica ederim. Model de başlık da önemli değil. 

Pigment yüzünden o etkileşim olmuştur. Ama o beyazlama sorunu tüm verniklerde de var. Sebebi ya ürünün eski olması ya da soğuk kullanılması. Kullanım öncesi iyice çalkalayıp bir süre de elde veya kaloriferde ısıtılması iyi olur. 

Ben verniği tüm ana boya, dökülme, dekal bittikten sonra 1 kez kullanıyorum. Yağlı boya, eskitme, pigment işleri bittikten sonra vernik atmıyorum. 

5 saat önce, Gürkan Özkan yazdı:

Yok canım, rica ederim. Model de başlık da önemli değil. 

Pigment yüzünden o etkileşim olmuştur. Ama o beyazlama sorunu tüm verniklerde de var. Sebebi ya ürünün eski olması ya da soğuk kullanılması. Kullanım öncesi iyice çalkalayıp bir süre de elde veya kaloriferde ısıtılması iyi olur. 

Ben verniği tüm ana boya, dökülme, dekal bittikten sonra 1 kez kullanıyorum. Yağlı boya, eskitme, pigment işleri bittikten sonra vernik atmıyorum. 

Sayenizde sürekli yeni şeyler öğreniyoruz.   Standart uygulama sırasının dışına çıkınca da harika sonuçlar alınabildiğini görüyoruz. Çok teşekkürler Gürkan hocam. Tüm yazdıklarınızı not aldım mutlaka yeri zamanı geldiğinde deneyeceğim.

14 saat önce, Mustafa Çağrı yazdı:

Sayenizde sürekli yeni şeyler öğreniyoruz.   Standart uygulama sırasının dışına çıkınca da harika sonuçlar alınabildiğini görüyoruz. Çok teşekkürler Gürkan hocam. Tüm yazdıklarınızı not aldım mutlaka yeri zamanı geldiğinde deneyeceğim.

Hiç standartlarda kalmadım ki 😁😁

Yıllar önce fırçayla olmaz, uçak otomobil hiç olmaz, uçak paslı olmaz, olmaz olmaz diyen çok kişi vardı. Deneye deneye yaparak bozarak birşeyler ürettim. 

Forumda çok konu başlığım var Mustafa. Bir çoğu sabit başlıktır, bazılarında sıfırdan sonuna kadar anlatım var. Bir göz at, belki işine yarar şeyler bulabilirsin. İstediğini de hangi başlık olursa olsun sor, yardımcı olabilirsem sevinirim 👍

20 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Fevkalade iyi bir model , tek renk boyamada fırça ile çok güzel sonuç alınabiliyor işte 👌 Gürkan’ın doğallaştırma tekniklerine de bayılıyorum👏👏👏

Sağol Abi, iltifat etmişsin 🙏🏽👍

1 saat önce, Gürkan Özkan yazdı:

Hiç standartlarda kalmadım ki 😁😁

Yıllar önce fırçayla olmaz, uçak otomobil hiç olmaz, uçak paslı olmaz, olmaz olmaz diyen çok kişi vardı. Deneye deneye yaparak bozarak birşeyler ürettim. 

Forumda çok konu başlığım var Mustafa. Bir çoğu sabit başlıktır, bazılarında sıfırdan sonuna kadar anlatım var. Bir göz at, belki işine yarar şeyler bulabilirsin. İstediğini de hangi başlık olursa olsun sor, yardımcı olabilirsem sevinirim 👍

Çok teşekkür ederim. Zaman buldukça incelemeye çalışıyorum. Ama sanırım resimlerin çoğu patlamış. Yine de güzel paylaşımlar var.🙂

50 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Gürkan ellerine sağlık :wub: 

Çok ama çok başarılı bir model oldu. Kompozisyon harika olmuş. G-1 görmeyeli çok olmuştu :) Boş ZSU kovanları da bulabilsen muhteşem yakışır.

Nasıl yani ? 

Bunun gibi mi Fatih ? 😁😂

YV2GBz.jpg