Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Recommended Posts

İlk önce herkese kolay gelsin. Çok güzel bir site ve aranızda ki samimiyet beni çok etkiledi. Çogu forumu sadece bilgi tazeleyip nasıl ne yöntemle yapılır merakımı gidermek için sadece ansiklopedi yada kullanma kılavuzu gibi kullanırım. Neden derseniz birbirini çekemeyen hiç sevmememe rağmen ortamı siyasi çekişme ortamına çeviren yüz yüze yapamayacaklarını klavye başına geçince nam-ı diğer KLAVYE DELİKANLISI olanlar yüzünden sadece pasif olarak kullanırım. Ama aranızdaki muhabbetleri bazısını anlamamama rağmen zevkle okudum. 

Ben özel bir şirkette oto lastik satış sorumlusu olarak çalışmaktayım. Karabük ilinde ikamet etmekteyim. 41yaşındayım. Çocukluğumdan beri çok istememe ve çok merak etmeme rağmen (çocukluğum zamanında maket bulmak zordu ancak yurtdışı bağlantısı olanlar bir şeyler yapabiliyordu) bir türlü ilgilenemediğim bir uğraşı/hobidir. 10 yaşında elinizden öper bir oğlum var ve şimdiden böyle merak ettiği şeylşer olsun bir uğraşısı olsun diye çaba gösterirken Revell 1/72 SoloTürk maketi aldık ve bu maketi hasbel kader sizler kadar pro olmasada topladık ama o dekallerin yapıştırılma prosedürleri beni öldürdü. Neredeyse elime bir daha almam derken çoçukluğumun en sevdiğim uçak modeli BABA FANTOM u gördüm ..... firmasının 1/48 ölçekli. Fiyatına bile bakmadan hemen aldım  ve yapımına başladım. Şimdi bir sonraki mesajımda maketle ve boyama prosedürleri ile ilgili bir şeyler sormak isteyeceğim. Şimdiden vereceğiniz cevaplara teşekkürler ederim.

Kolay gelsin

İsmail Fatih ALKAN

6 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Hoş geldiniz, umarım ertelediğiniz bu hobiye bizler gibi balıklama bir giriş yapar ve en derinlerine kadar inebilirsiniz.

Bizler, sizler de istediği sürece yardımcı olmaktan büyük bir keyif alacağız.

Tezgahın pasını aldım, yarımlarla dönüş yapacağım. 10 gün içinde boya kabinini hallediyorum :) .

21 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Hoş geldiniz.

Kötü bir modelle hobiye dönmüşsünüz. Solotürk modeli çok sorunludur. Birde o büyük decaller acemiyi geçtim ustasını bile yıldırır. 

Keyifli modeller dilerim.

Bende de var kendisinden, dur takaslayayım ben onu otomobil modeliyle :)