Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Ahmet Aslanlı

1/20 | Nausicaa Rüzgarlı Vadi Nausicaä of the Valley of the Wind| Bandai | Ahmet Aslanlı

Recommended Posts

Rüzgarlı Vadi (Japonca: 風の谷のナウシカ - Kaze no Tani no Nauşika, İngilizce: Nausicaä of the Valley of the Wind), japon yönetmen Hayao Miyazaki tarafından yapılmış 1984 yapımı post apokaliptik bilim kurgu tarzı anime filmidir. Film Miyazaki'nin aynı adlı mangasından uyarlanmıştır.

Film, insanoğlu tarafından kirletilerek yaşanılamaz hale getirilen doğanın kendini koruma güdüsüyle evrildiği farklı bir dünyada geçer. Bu yönüyle filmde çevre bilinci vurgusunun ağırlığı hissedilir. Hayao Miyazaki tarafından kurulan Studio Ghibli'nin kuruluşundan önce yapılmış olsa da, film stüdyonun filmlerinden biri olarak kabul edilmekte ve DVD koleksiyonunda yer almaktadır [1]. Film, 1984 Animage anime büyük ödülü dahil birçok ödülün sahibidir.

Başarısız denizaltı girişimimi yeni bir kutu açarak unutmaya çalışacağım. Benim için Miyazaki San ve Studio Ghibli' nin bütün filmleri değerlidir, bu sahne de çok duygusal bir sahneydi umarım hızlıca ve hakkını vererek bitiririm.

4543112249104-1__10889.1527224812.jpg

Epey bir ayak var:

IMG_20200128_231511

Herkese eğlenceli çalışmalar.

20 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Kolay gelsin Ahmet abi, kiti görünce nasıl bir duygusallık var merak ettim, filmi izlemek lazım.

Teşekkürler, aynen izlemeni tavsiye ederim.

12 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Miyazaki ustanın hayranı olarak bu çalışmayı takip edeceğim. 

Böyle bir kitten haberim bile yoktu. 👍👍👍👍👏👏👏

Kolay gelsin.

Teşekkürler, Ghibli' nin bayağı bir kiti var ama sürekliliği yok sanırım, satışta pek yok.

Ne zaman Bandai ye başlasam ne iyi etmişim de almışım diyorum, güzel gidiyor, içine mavi led yerleştirdim, ufak bir delik açıp. Ayaklarbütün gece sürer herhalde :D

2020-01-29_09-00-27