Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

baki temel

1/35 | Reısen Panzer and Sd.Kfz.223 |NZ Industrıal,Tamiya| Baki Temel

Recommended Posts

Selam hobidaşlar yeni kitler yeni maceralar

Kitimizin biri NZ Industrial in Reisen Panzer IV kit bu kiti yapan japon kardeşler bu kite ve bu kitin bir kaç türevi için güzel bir hikaye yazmışlar.Hikayeye göre 2,dünya savaşının sonlarına doğru führerin emri ile marsa bir harakat amacı ile bu araçlar tasarlanmış ve imal edilmiş ve marsa bir operasyon yapılmış.Bu araçlar daha sonra marsta tarihin tozlu sayfalarına karışmış.Günümüzde marsa yapılan seyahat sonucu bulunup tekrar dünyaya getirilmiş.

Bu hikayenin tamamı araçaların teknik taktik özellikleri tarihçesi vs bu linkte okumanızı tavsiye ederim

http://kampfriesenmars19411945.mystrikingly.com/

Ayrıca bu kiti bana hediye eden bulut kardeşimede tekrar teşekkür ederim

Kit tamamen bir mühendislik harikası kalıp izi hiç yok gibi,tüm parçalar geçme ve bir damla yapıştırıcı kullanmadan yapılıyor,geçme toleransı o kadar iyi ki birbirine geçen parçaları ayırmak pek zor,macun zımpara istemiyor

Kiti topladıktan sonra bir kaç ilave yapmak niyetindeyim

kutu resmi

28

Diger kitimiz de klasik tamiya kalitesinde ve bilinen bir kit

29

Montaj

1

2

3

4

5

7

8

9

10

11

12

13

14

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

Şimdilik böyle ufak bir iki ilaveden sonra boyaya geçecez ama nasıl boyayaycağıma henüz karar vermedim

Güzel başlamışsın Baki abim. Güle güle kullan. Senin elinde harika bir iş çıkacağından eminim. Baksana Tarihçesine kadar incelemişsin.

49420839452_b7ab4ecc23_b.jpg

Bu pozdan sonra bütün karizma dağılmış ama :D adam (zırh/robot işte neyse) lazımlığa oturmuş gibi. Alttaki de..... neyse oraya hiç girmiyorum :D 

Sana yolladıktan sonra dayanamayıp bir tane daha aldım ben de :D 

Benim aklımda bunun altına

Boyas-z-Kiti-1-35-re-ine-K-zg-n-Kad-n-asker-yaz-ekil-Tarihi.jpg Tuskmodel-boyas-z-re-ine-rakamlar-1-35-l-ekli-model-t3546.jpg

Bu figürlerin ve bir gerçek panzer IV olduğu bir diorama var ama artık kaç sene sonra yaparım bilemiyorum :D Artık senin yaptıkların dan referans alacağım.

Parmakların boğum yerleri çok eğreti gözüküyor. Bir delik delip uygun kalınlıkta bir kablo (hidrolik vs olur) geçirmek iyi olur mu onu düşündüm. Buna uygun mu? yeteri yer var mı?

40 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Güzel başlamışsın Baki abim. Güle güle kullan. Senin elinde harika bir iş çıkacağından eminim. Baksana Tarihçesine kadar incelemişsin.

49420839452_b7ab4ecc23_b.jpg

Bu pozdan sonra bütün karizma dağılmış ama :D adam (zırh/robot işte neyse) lazımlığa oturmuş gibi. Alttaki de..... neyse oraya hiç girmiyorum :D 

Sana yolladıktan sonra dayanamayıp bir tane daha aldım ben de :D 

Benim aklımda bunun altına

Boyas-z-Kiti-1-35-re-ine-K-zg-n-Kad-n-asker-yaz-ekil-Tarihi.jpg Tuskmodel-boyas-z-re-ine-rakamlar-1-35-l-ekli-model-t3546.jpg

Bu figürlerin ve bir gerçek panzer IV olduğu bir diorama var ama artık kaç sene sonra yaparım bilemiyorum :D Artık senin yaptıkların dan referans alacağım.

Parmakların boğum yerleri çok eğreti gözüküyor. Bir delik delip uygun kalınlıkta bir kablo (hidrolik vs olur) geçirmek iyi olur mu onu düşündüm. Buna uygun mu? yeteri yer var mı?

Ulen gene bi riv riv konusu buldunuz:)ben robotun hareketliliğini göstermeye çalıyorum siz bin tane hinlik peşindesiniz iyilik yaramaz zaten modelci taifesine:D:lol:.birde kenan komutan var hepinizden beter.

Senini ki de hayırlı olsun süpürgeli teyze muhteşem.

parmaklara bakayım birini kesici kolla değiştirecem zaten.kafayıda değiştirmeyi düşünüyorum tam olçeğe uygun bir gundam kafası var koysammı acaba .birde bazı yerlere ilave zırh tutamak falan yapacam

43 dakika önce, Volkan AYDIN yazdı:

22

Bu fotoyu görünce benim gözümde başka bir sahne canlandı. Elinde çiçekli bir ağaç ile bir kadının önünde diz çökmüş şekilde. Bende geçen yıl yaptığım Riesen Panzere o şekilde diorama yapayım.

Hani hiç görmedik seninkini

8 dakika önce, baki temel yazdı:

parmaklara bakayım birini kesici kolla değiştirecem zaten.kafayıda değiştirmeyi düşünüyorum tam olçeğe uygun bir gundam kafası var koysammı acaba .birde bazı yerlere ilave zırh tutamak falan yapacam

Ooooffff

WhatIf ın bile WhatIf'ini yapıyorsun ya Helal olsun sana Baky Abem :) Yakışır sana....

9 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Kolay gelsin gelmesine de o hareketler ne öyle :lol: bize şekil mi yapıyorsun sen kaynanasavar Baky nadya komanaçi :Pbeden dersinde öğretmen beş versin diye kafa üstü takla atan Baky :lol:

Eyvallah sayın komutanım çerkezköy paşasına hareket çekmek ne haddimize.Heycanıma yenik düştüm lütfen özürlerimi kabul buyurun efendim.Detayların efendisi, son krem tüpü bükücü. resin dökücü, baş döndürücü vs