Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Hasan Şadi ÇELİK

boyama

Recommended Posts

1 dakika önce, Mustafa Dombay yazdı:

Zımpara ve astar silsilesinden geçerse tutar. Aracın diecast olduğunu varsayarak söylüyorum tabiki. Eğer yüzeyin esnek bir yapısı varsa boyada çatlama olabilir.

yapı esnek değil. benim asıl amacım AB kullanmayı öğrenmek. pratik yapmak diyebilirim.

9 dakika önce, Mustafa Dombay yazdı:

O zaman hafif bi zımparayı müteakiben dalın gitsin:)Genelde yoğurt kabı kullanılır ama tabi tercih meselesi. Atıl duruyursa neden olmasın.

atıl duruyo. yoğurt kabı yerine yeni bir boyası olur. dış boyama işini yaptıktan sonra içine yeni motor falan alabilirim.

19 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ben ilk zamanlar oğlanın ucuz plastik RC arabasını donör olarak kullanmıştım. Plastik ise astara pek ihtiyaç duymuyor. Mustafa'nın dediği gibi metal Diecast ise zımpara ister. 

Plastik benim araba.

18 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

dediğim gibi ben deneme yapmak için kullandım. Direkt astar atmadan, boyayı üstüne sıktım. Ama renklerin tutarlılığı ve hataları görme açısından öncesinde bir astar atmanızda yarar var tabi.

Materyal Plastik olduğundan zımpara ile uğraşmayın. 

astar boyama yapayım, bakalım ne çıkacak ortaya.

12 dakika önce, Mustafa Dombay yazdı:

Bi maske kaç para senin haberin var mı, hem ben belkide o kokunun kafasını seviyorumdur:D

75 maskesini 45 e de filtresini almıştım ben Drager markasının. Cimrilik etme :P,  prensesin var, kraliçen var adamı ayar etme. Beyzbol sopasını alıp gelelim mi illa @Erhan Atalay abinle. Anlamadım.

27 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

75 maskesini 45 e de filtresini almıştım ben Drager markasının. Cimrilik etme :P,  prensesin var, kraliçen var adamı ayar etme. Beyzbol sopasını alıp gelelim mi illa @Erhan Atalay abinle. Anlamadım.

Bu Mustafa denen adamda Arnavut inadı var. Takmıyorum derse kimse taktıramaz ona maskeyi. Erhan abi sopalarsa belki tabi.

Bir saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Abi artık kendime ait bi balkon odam var. Evin içiyle hiç alakası yok. Odamdan çıktığımda balkona çıkmış oluyorum ondan sonra eve giriyorum. Evin havalandırması için balkonun yarısını kapattım. Küçücük ama bana yetiyo. Maske alıcam tamam yaa, yani galiba kesin sanırsam:lol:

56 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Bu Mustafa denen adamda Arnavut inadı var. Takmıyorum derse kimse taktıramaz ona maskeyi. Erhan abi sopalarsa belki tabi.

Durun şimdi Erhan abiye boşuna iş çıkarmayın. Bakacam o maske olayına:lol:

Haftasonu basit ffp2 denen toz maskesi ile airbrush kullandım. Toplamda 3. kez airbrush kullanıyorum ve boya da siyah Tamiya akrilik. Sonra affınıza sığınarak biraz burnum aktı ve baktım siyahlık var. Anladım ki bu tip maske fayda etmemiş ve boya tozunu solumuşum. Ben de daha ciddi ve kartuş filtreli bir şey almaya karar verdim. Anladığım kadarıyla iş filtrede bitiyor. Almam gereken standart hangisidir? Misal, sadece akrilik kullanacaksam başka, diğerleri için başka mı yeterli oluyor? ABEK1 uygun mudur?

19 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Çok teşekkürler. Bu dükkan piyasaya göre uygun ve güvenilir görünüyor. Ben de bu siteden aldım yalnız filtreyi farklı aldım. Drager 'in yapılan işlere göre filtre seçme kılavuzunu buldum. Anladığım kadarıyla partikül için P harfi de olmasında fayda varmış. P harfi olanlar filtrenin üzerine beyaz bir kapak gibi partikül filtresi olan modeller. Dolayısıyla kılavuzu dikkate alarak A2B2P3 şeklinde aldım. Umarım doğru yapmışımdır. Herkese sağlıklı hobiler diliyorum. Maske ve havalandırmaya dikkat etmek lazım, sağlığımız her şeyden önemli.:)

https://www.draeger.com/Products/Content/ab-selection-guide-fl-9045782-en-gb.pdf