Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Gökay Yalçın

1/35 | AMX-30 B2 Brennus | Tiger Model | Gökay Yalçın

Recommended Posts

43 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

Sabırla ortaya çıktığı besbelli. Ellerine sağlık Gökay.

Sağolasın Mutlu.

25 dakika önce, Abdulkadir hasanoglu yazdı:

Harika olmuş elinize sağlık. Modelin tamamını fırçayla yaptıysanız eğer bu öndeki kamuflaj renk geçişlerini nasıl bu kadar yumuşatabiliyorsunuz?

Teşekkürler, ufak detay boyamaları dışın da fırça kullanmıyorum,modeli hava tabancası ile boyadım.

17 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Eline sağlık Gökay. Yaptığın eklemeler modeli çok yukarılara taşımış.

Teşekkürler Kürşat, model monotona düşmemesi için elimden geleni yaptım, beğenmene sevindim.

15 saat önce, Viktor Gorelov yazdı:

Ne güzel bir model!

Teşekkürler.

13 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Eline sağlık Gökay....

Sağolasın Hakan abi.

13 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Brandalar yüklemelerle ayrı bir güzel olmuş, eline sağlık. 

Çok sağol Ahmet.

13 saat önce, ismet güralp yazdı:

Güzel bir kit bu kadar güzel bitirilir. Eline sağlık Gökay Hocam..

Teşekkürler.

12 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Gökay ellerine sağlık :)

Eyvallah Komutan.

12 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Elinize sağlık çok güzel

Çok teşekkürler.

11 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Muhteşem olmuş Gökay abi ellerine sağlık.Ufak bir branda bile modele çok güzel canlılık katabilmiş.

Sağolasın Alperen, modelin üstüne bu şekil de modelin renklerinden farklı detaylar ekleyip görselliği yukarıya çıkarmaya çalışmak gerekiyor bir yerden sonra.

Hem üretim çeşitliliği oluyor hem de her modelin kendi bir hikayesi, diğer türlü her model birbirinin aynısı...

32 dakika önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

çok güzel olmuş valla. elinize sağlık.

Teşekkürler Hasan bey.

Ellerine sağlık Gökay abi, egzoz kısmını (geride kalan geniş yüzeyi ) tercihen paslandırılsa güzel olurdu. Çantalar ve brandalar gözüme çok parlak göründü bir nebze ışıktan kaynaklı olsa da brandanın renkleri de canlı kalmış. Aracın yapısı müsait taret üstünü brandalara filan biraz daha toz moz yap abi. Paletler ve yol tekerlerde monoton kalmış. Sanırım modelden biraz sıkılmışsın.

37 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerine sağlık Gökay abi, egzoz kısmını (geride kalan geniş yüzeyi ) tercihen paslandırılsa güzel olurdu. Çantalar ve brandalar gözüme çok parlak göründü bir nebze ışıktan kaynaklı olsa da brandanın renkleri de canlı kalmış. Aracın yapısı müsait taret üstünü brandalara filan biraz daha toz moz yap abi. Paletler ve yol tekerlerde monoton kalmış. Sanırım modelden biraz sıkılmışsın.

Sağolasın Umut, egzoz kısımlarına pas ve dökülmeler yaptım sen dikkat etmemişsin daha ağır bir paslanma dan bahsediyorsan göz yorucu olacağını düşünüp daha homojen bir paslanma yaptım.

Branda ve çantalar da ki parlaklık ışıktan kaynaklı fotoğraflar biraz aydınlık çıkmış, gayet mat bir görünümü var hepsinin. Urban kamuflaj genel de şehir için de kullanıldığı için ağır çamur ve toz toprak kaldırmayacağını düşünüyorum o yüzden ufak toz birikintileri dışın da paletler de ve çamurluklar dışın da yüzey de toz, çamur birikintisi yapmak modeli farklı bir şekil de yorumlamak olurdu.

Paletler ve yol tekerlerinin üzerin de üç renk toz pigment ve ıslak yıkamalar var monoton derken ne kast ettiğini anlamadım yine ışık parlaklığın dan fark etmemiş olabilirsin, modelden sıkılmadım gayet zevkli bir üretim süreci oldu ama sen takip ederken sıkıldın demek ki :P 

Öneri ve eleştirilerin için teşekkürler. 

49372600072_34e3e6cd54_b.jpg

Ellerine sağlık Gökay :wub:

Bence zaten enteresan bir tank modeli güzel işçilik ve değişik kamuflaj ile seyri daha zevkli bir modele dönüşmüş. Renklerin tonundan dolayı sanırım bu model en iyi çıplak gözle seyredilir. Zemin rengini biraz koyu yaparak kontrastı artırsan bence kendini daha iyi gösterir. 

9 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerine sağlık Gökay :wub:

Bence zaten enteresan bir tank modeli güzel işçilik ve değişik kamuflaj ile seyri daha zevkli bir modele dönüşmüş. Renklerin tonundan dolayı sanırım bu model en iyi çıplak gözle seyredilir. Zemin rengini biraz koyu yaparak kontrastı artırsan bence kendini daha iyi gösterir. 

Sağolasın Fatih abi evet haklısın aslın da siyah fon üzerinde tekrar fotoğraflayacağım, teşekkürler.

13 saat önce, Ahmet Eren İspir yazdı:

Gökay abim ellerine sağlık, fransız tanklarından pek haz etmem ama bu bambaşka bir şey olmuş. Bütün o detay setleri, incelikli işler sonuca çok doğal bir şekilde yansımış, boyaması ve eskimesi de 10 numara :wub:

Beğenmene sevindim Ahmet,

Aklımdakilerin %70 ni yansıtabilsem de yine de tatmin eden bir model oldu,teşekkürler.

10 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Ellerine sağlık Gökay abi, çok detaylı bir model .

Çok teşekkür ederim Kubilay.

Ellerine sağlık Gökay,  Çok güzel bitmiş ama bence bir altlık çok daha güzel gösterecektir diye düşünüyorum :)   
Bende Fatih hoca gibi koyu fonun modeli çok daha güzel göstereceğini düşünüyorum .