Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Fatih Taş

1/48 | F-16I Sufa | Kinetic | Fatih Taş

Recommended Posts

1 saat önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Bir süredir takip ettiğim konulardan biriydi ancak foruma üye olmadığım için yazamamıştım elinize sağlık daha şimdiden çok güzel görünüyor :)

Öncelikle foruma hoş geldiniz :)  Görüşleriniz için de teşekkür ederim :) 

1 saat önce, Mustafa Dombay yazdı:

Anka dekaline öyle üzüldümki anlatamam. Bu uçak benim gözümde sırf o kuyruk dekali için yapılacaklar listemde. Buda güzel olmuş  o ayrı konu. Eline sağlık abi:)

Hiç sorma Mustafa, dekal elimde yamulunca az kalsın sinirden maketi de fırlatıyordum :( Bir ara dekal siparişi vereyim mi diye düşündüm ama bu sefer de soğurum kitten diye vazgeçtim. Az daha ihtiyarlayınca nasılsa 32 ölçeğe geçeriz , Anka kuşluyu da o zaman yaparım :P

9 dakika önce, baki temel yazdı:

bu komutanlar fena yapıyorlar kuşları ellerinize emeğinize sağlık efendim

Eyvallah abi :) 

20 saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Mühimmatlar yeter :) .

Teşekkürler Mutlu bey :) Kinetic mühimmat konusunda her zamanki gibi bonkör davranmış ama hepsini aynı anda takamamak işin en kötü tarafı :( Bu yüzden şu mıknatıs işini ilk defa deneyeceğim bakalım :) 

Hocam elinize sağlık :) .panellere sanki biraz koyu  bir tonla yıkama yapmışsınız gibi geldi bana kamuflajın işçiliğini geride bırakmış ana hatlara da bu ton olsa kalan yerlere de bu tonun açığı ile yapsaydınız bence daha iyi görünüm olabilirdi gibi geldi.Ben yıkamalarımın bir kısmını vallejo boyaları sulandırarak yapıyorum renge göre mesela alt h308 kısmına siyah ile değilde german grey ile üst kısımlarada örnek olarak son yaptığım f-16'yı vereyim açık ve kendini çok abartmadan belli eden bir mavi ile yaptım sonrasında uçağın ana panellerine o rengi koyulaştırarak yaptım bu sayede yer yer farklı ve göze batmayan bir görünüm sağlamaya çalıştım.

18 saat önce, Burak Bedir yazdı:

Hocam elinize sağlık :) .panellere sanki biraz koyu  bir tonla yıkama yapmışsınız gibi geldi bana kamuflajın işçiliğini geride bırakmış ana hatlara da bu ton olsa kalan yerlere de bu tonun açığı ile yapsaydınız bence daha iyi görünüm olabilirdi gibi geldi.Ben yıkamalarımın bir kısmını vallejo boyaları sulandırarak yapıyorum renge göre mesela alt h308 kısmına siyah ile değilde german grey ile üst kısımlarada örnek olarak son yaptığım f-16'yı vereyim açık ve kendini çok abartmadan belli eden bir mavi ile yaptım sonrasında uçağın ana panellerine o rengi koyulaştırarak yaptım bu sayede yer yer farklı ve göze batmayan bir görünüm sağlamaya çalıştım.

Teşekkür ederim :) Yıkama için Flory Dark Dirt kullanmıştım. Mat vernik sonrası biraz açılır diye beklemiştim ama olmamış sanırım. Akrilik boya sulandırma ile yıkama örneklerini gördüm ama temizliğinin zor olacağını düşündüğümden henüz denemeye cesaret edemedim. Panellerin üzerinden bir daha geçmeyi deneyeyim :) 

16 saat önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

Fatih'cim fevkaladenin fevkinde oldu dersem bu ne bir komplimandır ne de bir abartı!...

emeklerine sağlık olsun

Çoook çok teşekkür ederim Mümtaz abi :) 

13 saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

bu kadar mühimmat la evinizi havaya uçurmayın allah korusun. :)

Elinize sağlık, mükemmel olmuş.

Hepsinin emniyet pimi takılı, sıkıntı yok :P

13 saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

Çok beğendiğim kamo renkleri ve şekillerinden biri , sende çok güzel uygulamışsın komutanım ..

ellerine sağlık ..

Teşekkürler Aydın :) 

10 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Elinize saglik çok beğendim.  Acaba paneller biraz fazla mi koyu ?

Teşekkür ederim :) Genel görüş öyle sanırım, müdahale etmeyi deneyeceğim bakalım :) 

Hocam vallejonun air yada model color serisinden 1 damla sonrasında damlalıkla sulandırın,20 damla olur 30 damla olur çok sulu bişi olmalı yani airbrush'u temizlerden kabası alındıkdan sonraki kirli su gibi sonra her yere sür sil yapmadan ince bir fırça ile panellerin tek tek üzerinden geçin kısım kısım yapın bu işlemleri ki kuruyup iz bırakmasın bi kanada yapın biraz bekleyin ilk uyguladığınız noktadan silmeye başlayın zaten çok sulu ve kurumadan sileceğiniz için iz bırakmayacaktır.

16 saat önce, Burak Bedir yazdı:

Hocam vallejonun air yada model color serisinden 1 damla sonrasında damlalıkla sulandırın,20 damla olur 30 damla olur çok sulu bişi olmalı yani airbrush'u temizlerden kabası alındıkdan sonraki kirli su gibi sonra her yere sür sil yapmadan ince bir fırça ile panellerin tek tek üzerinden geçin kısım kısım yapın bu işlemleri ki kuruyup iz bırakmasın bi kanada yapın biraz bekleyin ilk uyguladığınız noktadan silmeye başlayın zaten çok sulu ve kurumadan sileceğiniz için iz bırakmayacaktır.

Öneriniz için teşekkürler, kesin deneyeceğim :) 

15 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Abi söylediğin sıkıntıları ben resimlerden hiç anlamadım. Çok güzel olmuş model.

Teşekkürler Kürşat :) Malum kafamdaki modelle ortaya çıkan tam uyuşmayınca böyle memnuniyetsizlikler oluyor. Yoksa modeli ben de beğeniyorum :)