Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Fatih Taş

1/48 | F-16I Sufa | Kinetic | Fatih Taş

Recommended Posts

Oh oh oh ellerinize sağlık. Maşallah. Yıla çok güzel ve verimli başlamışsınız.

Çok güzel oluyor.

1 saat önce, Fatih Taş yazdı:

AK'nin bu boya serisini gerçekten muhteşem üretmişler. Boya yapmak resmen zevke dönüşüyor:) Kaplaması da çok başarılı. Tabancanın ufak haznesinin neredeyse yarısı ile alt kısmı bitirdim

Bulursam almayı düşündüğüm bir boya. Tanıtımlarında Tamiya ve Gunze boyalar ile sorunsuzca karıştığı söyleniyor. İnceltmesi de yine tamiya gibi IPA ile sorunsuz oluyorMUŞ. Sizin izleniminiz nedir? Nasıl ve hangi oranda incelttiniz.

18 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Tezgahınızda kit trafiği yoğun ne güzel :) İsrail kamuflajı çok hoşuma gidiyor benim de bir zamanlar benim de yapmak istediğim bir kitti bu. Güzel bir iş çıkacağına eminim kolay gelsin 

Teşekkürler :) Benim tezgahta aynı anda 3-4 kit olmayınca rahat edemiyorum:D Şaka bir yana model yaparken oluşan sabırsızlığımı bu şeklide alt etmeyi başardım :)

Kamuflaj gerçekten çok ikonik bir tarz. Umarım hakkını vererek bitirebilirim.

18 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin Fatih abi

Teşekkürler Umut :) 

17 saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Kolay gelsin Fatih Bey.

Teşekkür ederim Mutlu bey :) 

17 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Oh oh oh ellerinize sağlık. Maşallah. Yıla çok güzel ve verimli başlamışsınız.

Çok güzel oluyor.

Bulursam almayı düşündüğüm bir boya. Tanıtımlarında Tamiya ve Gunze boyalar ile sorunsuzca karıştığı söyleniyor. İnceltmesi de yine tamiya gibi IPA ile sorunsuz oluyorMUŞ. Sizin izleniminiz nedir? Nasıl ve hangi oranda incelttiniz.

Teşekkürler Bulut bey :) Bu aralar modelcilik iştahım yüksek olunca hız kesmeden devam edeyim dedim :) 

AK serisi boyalara gelince, ben çok beğendim. Evet hem Tamiya hem de Gunze ile sorunsuz karışıyor. Ben Mr.Color Levellin Thinner ile 1:1 oranında incelterek düşük basınçta 0,2 iğne ile sorunsuz kullandım. Boya yağ gibi püskürmeden, tıksırmadan akıp gidiyor. Kaplayıcılığı çok yüksek, o yüzden ön gölgelendirmeler kaybolmasın diye daha fazla bile inceltilebilir. Temizliği de gayet rahat. Sonuç itibariyle çok fazla fiyat farkı da olmadığı için kesinlikle tavsiye ederim.

On 12.01.2020 at 16:22, baki temel yazdı:

Bu hızla mümtaz abiye rakip olursun komutanım

Yok abi, Mümtaz abiyi yakalamak imkansız. Ben yılbaşı tatilinin gazıyla biraz hızlandım. Altay keser nefesimi şimdi :) 

17 saat önce, ismet güralp yazdı:

Kolay gelsin komutanım.

Teşekkür ederim :) 

16 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Fatih hocam kolay gelsin ellerine sağlık.

Teşekkürler üstad :) 

15 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Ufak bir tatilde bu kadar şey yaptıysan emekliliğini düşünemiyorum Fatih abi ellerine sağlık,kolay gelsin :D 

Teşekkürler Alperen :) Emeklilikle ilgili çok güzel hayallerim var ama biraz daha çalışacağım sanki :) 

Hafta sonu kamuflajı da tamamladım. Serbest el çalıştım. Sırada detay boyama ve dekaller var.

20200111_212019

Elimdeki 2 mm çapındaki mıknatısları merkezi yakıt tankı ve paylonu üzerinde kullandım. Sonuç gayet tatmin edici. Ancak bu ölçekte mühimmatlar  için 1 mm şart. Dün ebay'den sipariş verdim ama Çin'den geliş tarihi neredeyse Şubat sonu görünüyor :( 

20200112_210226

20200112_210257

On 12.01.2020 at 05:51, Fatih Taş yazdı:

AK serisi boyalara gelince, ben çok beğendim. Evet hem Tamiya hem de Gunze ile sorunsuz karışıyor. Ben Mr.Color Levellin Thinner ile 1:1 oranında incelterek düşük basınçta 0,2 iğne ile sorunsuz kullandım. Boya yağ gibi püskürmeden, tıksırmadan akıp gidiyor. Kaplayıcılığı çok yüksek, o yüzden ön gölgelendirmeler kaybolmasın diye daha fazla bile inceltilebilir. Temizliği de gayet rahat. Sonuç itibariyle çok fazla fiyat farkı da olmadığı için kesinlikle tavsiye ederim.

Teşekkürler. benim için faydalı oldu. Denk gelirsem gönül rahatlığı ile alırım.

Mission Model boyaları da düşünüyordum ama temizliği de dahil biraz nazlı sanırım. Ona cesaret edemedim. Hiç naz çekemem :) 

Komutanım öncelikle elinize sağlık kamo çok güzel olmuş.

AMK'nın 1/72 ölçek KFIR modelini yapmıştım. Henüz sayfada paylaşmadım, renkler için Mig Jimenezin 4 renk tonundan oluşan setini ( israil hava kuvvetleri için olan ) kullanmıştım.  AK'nin real colors serisi hep aklımda olan boyalardı sanırım atması kolay ve inceltici olarak kendi tinerini kullanıyoruz değil mi ? 

On 15.01.2020 at 19:46, Eren Erdogan yazdı:

Komutanım öncelikle elinize sağlık kamo çok güzel olmuş.

AMK'nın 1/72 ölçek KFIR modelini yapmıştım. Henüz sayfada paylaşmadım, renkler için Mig Jimenezin 4 renk tonundan oluşan setini ( israil hava kuvvetleri için olan ) kullanmıştım.  AK'nin real colors serisi hep aklımda olan boyalardı sanırım atması kolay ve inceltici olarak kendi tinerini kullanıyoruz değil mi ? 

Teşekkürler Eren😊 AK serisi gerçekten iyi üretilmiş bir boya. Çok hızlı da kuruyor. Vernik olarak Pledge/Future kullandım ve şimdilik problem yok. İnceltici olarak Mr.Color leveling thinner kullandım.

On 18.01.2020 at 16:39, Umut Can Aydın yazdı:

Kamuflaj süper olmuş abi.  Ak Real Colors boyalarını bende merak ediyordum. Yapısı ve kullanımı Tamiya ve Gunze kadar kullanışlı ve zahmetsiz mi ? 

Teşekkürler Umut :) AK boyalar Tamiya ve Gunze'den daha kullanışlı ve sorunsuz diyebilirim. Dün denemek için boyadan 1-2 saat sonra parlak vernik (pledge) attım ve hiç problem çıkmadı. Daha önce bu kadar kısa sürede vernik uyguladığımda Tamiya değil ama Gunze'de çatlama problemi yaşamıştım.