Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Fatih Taş

1/35 | Altay AMT| Academy+Bilek Gücü| Fatih Taş

Recommended Posts

2 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Offff Komutanım dehşet iç çıkartmış sana. Ellerine kollarına cımbızına kuvvet.

Bu işi ancak siz yapabilirdiniz zaten. 

Bir yardımımız olsun, K2 ile Altay aynı diyeni siz bana yollayın ben hallederim. Yaptıklarınız beni aşalı çok oldu. Bir o işi yapabilirim :)

Kolay gelsin.

Teşekkür ederim Bulut bey :) Uğraştıracağını tahmin ediyordum ama bu seviyede olduğunu ben de öngöremedim :) 

2 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

Ellerin dert görmesin Fatih komutanım, çok emek var. Kolaylıklar diliyor, keyifle takip ediyorum.

Teşekkür ederim :) 

1 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Hafta sonu kesip biçmeye ve zımparalamaya devam ettim.  Anladım ki Altay T1'in K2 ile alakası yokmuş :blink: Bugüne kadar öğrendiğim, okuduğum ve seyrettiğim ne kadar teknik varsa hepsini uygulamaya çalışarak devam ediyorum.

Slayt2

Slayt3

Slayt4

Slayt5

Slayt6

Slayt7

Slayt8

el emeği, göz nuru kolaylıklar dilerim.

5 dakika önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

Fatih'cim bu kadar da emek çekiyorsun ya :(

ellerin dert görmesin

Teşekkür ederim Mümtaz abi :) 

Biraz zor oluyor ama yıllarca Amerikan silahları (ne yazık ki :( ) ile çalışmış birisi olarak bu çapta milli üretim bir silah sistemini modellemek her şeye değer :)  

Elinize sağlık yaptığınız revizyonlar tertemiz olmuş arkadaşlarımızın da dediği gibi böyle bir modifiye için kit doğru ellerde gerçekten :) Bu arada ben de bir modelde sıfırdan parça yapma ihtiyacı duydum ancak bu kullanılan plastik levhalar biraz pahalı geldi. Bunlara alternatif ne kullanılabilir acaba? Plastik olmayan malzeme kullanımı aklıma geldi ama sonrasında boyama cila vb süreçlerde sorun yaratır diye düşünüyorum karton vb. malzemeler. 

24 dakika önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Elinize sağlık yaptığınız revizyonlar tertemiz olmuş arkadaşlarımızın da dediği gibi böyle bir modifiye için kit doğru ellerde gerçekten :) Bu arada ben de bir modelde sıfırdan parça yapma ihtiyacı duydum ancak bu kullanılan plastik levhalar biraz pahalı geldi. Bunlara alternatif ne kullanılabilir acaba? Plastik olmayan malzeme kullanımı aklıma geldi ama sonrasında boyama cila vb süreçlerde sorun yaratır diye düşünüyorum karton vb. malzemeler. 

Teşekkür ederim😊

Ben daha önce banka kartı kullanmıştım ve iyi sonuç almıştım. Ayrıca yoğurt kapları da iyi bir materyal. Bir de sprue çekme yöntemini kullanabilirsiniz. Benim ilk anda aklıma gelenler bunlar.

11 saat önce, Mustafa Çağrı yazdı:

Hem kit için hem anlatım için verdiğiniz emek çok değerli. Elleriniz dert görmesin. Kolay gelsin Fatih bey.

Teşekkür ederim Mustafa bey :) 

10 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Ellerine sağlık Fatih abi, yapılan tadilatlar yine ders niteliğinde, sanki sunum gibi :) Kolay gelsin. :)

Teşekkürler Kubilay :) Ben uyguladıklarımın çoğunu benzer paylaşımlar yapan modelcilerden öğrendiğim için aynı şekilde faydası olur diye paylaşmaya çalışıyorum. 

8 saat önce, ilyas orhan yazdı:

Çok zor bi işe kalkışmısşınız komutanım..Ama buna rağmen çok güzel ilerliyor..Kolay gelsin..

Teşekkürler İlyas bey :) 

21 saat önce, Gürkan Özkan yazdı:

Bmc den iyi çalışıyorsun 😁😂

Geçen ay BMC'den iki arkadaş ataşeliği ziyarete gelmişti. Gerçi onlar Tank bölümünde değillerdi ama onlara siz yapmazsanız ben yapmaya başlayacağım diye takılmıştım :D Şaka bir yana Kara Kuvvetlerinde çalışırken Altay proje subayı ile aynı odada çalışıyorduk. Bence uçak yapmakla eşdeğer bir proje ve umarım bir an önce her şey yoluna girer :)  

18 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Abi üzerinde kimin ahı var da bu hallere düştün acaba merak ettim. Cidden çok güzel gidiyorsun abi.

Rahmetli Neşet babanın dediği gibi ''Kendim ettim kendim buldum'' :D Sanırım bunlar kolay yerleri doktorcuğum :blink:

2 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Abi kolay gelsin, ilk bakışta iki araç birbirine çok benzese de detaya inince çok farklı iki araç çıkıyor ortaya, bu kadar değişiklik yapmak büyük cesaret işi.

Finali merakla bekliyorum.

Teşekkürler Gökay :) Açıkçası başlangıçta Fırtına modeli gibi bir iki modifiye ile yaparım diyordum ama T0 ile T1 versiyonu bile çok farklı çıktı. Gidiyoruz bir şekilde bakalım :)  

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Harika bir iş oluyor... 

Teşekkür ederim :) 

Ellerine, emeğine, gözlerine sağlık Komutanım. Eminim çok güzel bir model daha ortaya çıkacak. Senin yaptığın modelleri izlemek çok keyifli oluyor.

Ayrıca çeşitli kategorilerde modeller yapman ve bunları izlemek de çok güzel. Bi bakıyorsun askeri uçak, bi bakıyosun askeri tank, bi bakıyorsun motorsiklet, sivil araba.. 

20 saat önce, Fatih YILDIZ yazdı:

Ellerine, emeğine, gözlerine sağlık Komutanım. Eminim çok güzel bir model daha ortaya çıkacak. Senin yaptığın modelleri izlemek çok keyifli oluyor.

Ayrıca çeşitli kategorilerde modeller yapman ve bunları izlemek de çok güzel. Bi bakıyorsun askeri uçak, bi bakıyosun askeri tank, bi bakıyorsun motorsiklet, sivil araba.. 

Çok teşekkür ederim Fatih bey :) 

Hoşuma giden her modeli yapmayı seviyorum. belki belli bir alana yoğunlaşsam daha başarılı modeller ortaya çıkabilir ama asıl amaç zevk almak olunca her daldan devam ediyorum :) 

15 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Çok iyi gidiyo abi. Ne bekliyomuş anlatsana abi taret birleşince??

Teşekkürler Kürşat :) 

K2'de komutan ve nişancı kapağı var, Altay'da sadece bir kapak var ve yeri tamamen farklı,

Kule üstü elektronik aksamın tamamı farklı,

Kule üstü SARP silah sistemi bizde var K2de yok,

K2deki arka sepetin ebatları bizde farklı,

Altay'da kule yanlarında reaktif (emin değilim) ve slot zırhlar var K2de yok,

Sis havanlarının sayısı, şekli ve yerleri tamamen farklı,

Sanırım yeterli :)