Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Halil Ün

1/24 | Lamborghini Huracan Performante | Aoshima | Halil ÜN

Recommended Posts

36 dakika önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Kolay gelsin. Bu kadar parçanın boyası ve monjıyla ayrı ayrı uğraşmak gerçekten zor ama şimdiye kadar oldukça iyi bir iş çıkmış. Boyamalar güzel gözüküyor

Teşekkür ederim daha başındayız işin bakalım sonu nasıl olacak :D 

4 dakika önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Şırınga ile boyamaya daha önce denk gelmedim. Uygulamayı nasıl yapıyorsunuz avantajı nedir. 

Bol miktarda sürülüp fırça izi bırakmıyor sanirim .

Şırınga ile bir boyama yöntemi uygulamıyorum. Şırıngayı sadece boya hazırlarken kullanıyorum bir nevi ölçüm ve karıştırma aracı :D mesela 1ml ipa çekip içerisine 1ml de boya çekiyorum ve sonra içerisinde çalkalayıp airbrush içerisine sıkarak kullanıyorum avantajı hem boya sarfiyatını azaltıyor hemde daha temiz bir şekilde işin içinden çıkıyorsunuz pipetten daha kolay geliyor bana yıllardır 2ml şırınga kullanıyorum tavsiye ederim ;) 

7 dakika önce, Halil Ün yazdı:

Teşekkür ederim daha başındayız işin bakalım sonu nasıl olacak :D 

Şırınga ile bir boyama yöntemi uygulamıyorum. Şırıngayı sadece boya hazırlarken kullanıyorum bir nevi ölçüm ve karıştırma aracı :D mesela 1ml ipa çekip içerisine 1ml de boya çekiyorum ve sonra içerisinde çalkalayıp airbrush içerisine sıkarak kullanıyorum avantajı hem boya sarfiyatını azaltıyor hemde daha temiz bir şekilde işin içinden çıkıyorsunuz pipetten daha kolay geliyor bana yıllardır 2ml şırınga kullanıyorum tavsiye ederim ;) 

Gece gece bende diyorum :) denemekte fayda var tesekkurler. Model de gayet iyi elinize sağlık 

Halil ellerine sağlık güzel ilerliyorsun, yapım aşamalarını paylaşıyor olman çok kıymetli, daha önce direk bitmiş ürünleri paylaştığından içimden sitem ediyordum yalan değil :) . İşlerin yoğunluğu sebebi ile uzun süreli ara verdim bu sene yıllık iznin artmasından istifade odamın atölye kısmını halledip devam edesim var. Dekalleri nasıl ürettin ya da kime ürettirdin (bizim de öyle bir imkanımız olur mu ? ücreti mukabilinde).

Kolay gelsin Halil. 2-3 sene önce yaptığım huracan aklıma geldi.

IMG_9282

O zaman konuşuyorduk senle forged kompozit karbonu simüle nasıl ederiz diye. İyi yapmışsın decal basarak. Güzel alet.

Bir tane de Huracan Evo çıkarttılar bakalım kiti gelecek mi, arka egzozları çok hoş olmuş, alet çok lanet. Gerçi spyder bile gelmedi ama belli olmaz. :D

13 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Gece gece bende diyorum :) denemekte fayda var tesekkurler. Model de gayet iyi elinize sağlık 

:D aynen deneyin tavsiye ederim kolay oluyor kullanımı 

5 saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Halil ellerine sağlık güzel ilerliyorsun, yapım aşamalarını paylaşıyor olman çok kıymetli, daha önce direk bitmiş ürünleri paylaştığından içimden sitem ediyordum yalan değil :) . İşlerin yoğunluğu sebebi ile uzun süreli ara verdim bu sene yıllık iznin artmasından istifade odamın atölye kısmını halledip devam edesim var. Dekalleri nasıl ürettin ya da kime ürettirdin (bizim de öyle bir imkanımız olur mu ? ücreti mukabilinde).

teşekkür ederim mutlu abi genelde yapım aşaması sırasında kendimi kaptırınca pek foto çekmiyorum ondan hep bitmiş model oluyordu :D artık biraz daha yavaş ilerleyip aklıma geldikçe çeker paylaşırım fotoğraf sanada kolay gelsin atölye işi biraz uğraştırıcı ve maliyetli oluyor ben hala tamamlayamadım istediğim gibi biraz daha eksikleri var. dekal işi geliştirme aşamasında ileride eğer çözersem tamamen satışa çıkarabilirim o zaman haber ederim abi 

2 saat önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Kolay gelsin Halil. 2-3 sene önce yaptığım huracan aklıma geldi.

IMG_9282

O zaman konuşuyorduk senle forged kompozit karbonu simüle nasıl ederiz diye. İyi yapmışsın decal basarak. Güzel alet.

Bir tane de Huracan Evo çıkarttılar bakalım kiti gelecek mi, arka egzozları çok hoş olmuş, alet çok lanet. Gerçi spyder bile gelmedi ama belli olmaz. :D

ahh ahh o huracan yokmu ne canlar yaktı :D aynen karbon işini çözdüm gibi bişey bakalım biraz daha uğraşacağım inş hallolacak sonrasında. spyder çok hoşuma gitmiyor gerçektede modellerdede ama evo çıkarsa değerlendirilebilir ancak niyeyse performante evodan daha çok hoşuma gidiyor bakalım bitince modelide hoşuma gidecekmi görecez :D

On 09.01.2020 at 21:39, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Kolay gelsin , detaylar yine çok iyi kaliperleri çok beğendim.👏

On 10.01.2020 at 09:09, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Elinize sağlık. Kaliper kapaklarına bayildim.

On 10.01.2020 at 11:55, Fatih Taş yazdı:

Kolay gelsin. Ben de kaliperlere bayıldım:)

Teşekkür ederim hepinize :D Kaliperler işin uyanıklığı oldu daha kaporta rengi belirlemeyince her renge uyacak bişey yapıyım dedim aklıma bu geldi :D 

20 saat önce, ismet güralp yazdı:

Kolay gelsin Halil Hocam. Çok detaylı kit. Güzel çalışma olacak. Zevkle takip ediyoruz.

Teşekkür ederim hocam :D 

2 saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

Fren kaliperi ve iç mekana hasta oldum , ellerine sağlık Halil ...

Teşekkür ederim Aydın abi. iç mekana biraz doku vermeye çalıştım daha detaylandırılınca biraz daha hoş olur diye düşünüyorum :D 

40 dakika önce, Ramazan Özdek yazdı:

hacım eline sağlık çok başarılı gidiyor karbon kapladığın alandaki boya kabardı mı ? ne oldu orada çıkan sıkıntı nedir sen halletmişsindir gerçide dotmaster olarak (:

Sağolasın Ramazan :)  valla astar atmayınca işte boyayı çatlatmış değişik bir şey olmuş dota daha atmadım belki zımpara sonrası 1 kat boya atıp hallederim belli olmaz duruma göre artık kurtaracam bi şekilde :D

12 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Of o nasıl renk... (iyi manada :D) Daha ilk katı böyleyse...  

Renk baya güzel hatta burada tam belli değil ama hafif pembeyede kaçıyor birde biraz daha koyu olacak bundan daha ilk kat olunca baya bi açık kaldı

5 saat önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Vay anasına :) turuncu beklerken mor geldi iyi mi. Başarılı.

Bende turuncuyu baya bi düşündüm ama en son morda karar verdim :D

2. kat ile rengin güzelliği daha da ortaya çıkarken bir yandan aksilikler yine arkamızı bırakmıyor :D Astar öncesi yok edilen kalıp izleri astarda ve ilk katta çıkmamasına rağmen 2. kat boyada göçme yaparak ortaya çıktı ve yeniden macunlandı ve 3. kat için hazırlandı. 

49419542917_7f56d3838c_b.jpg

49419329271_8a5f323d1b_b.jpg

49419548802_dee989999d_b.jpg

Yukarıda yazdığım aksiliğin görsel halide bu son 2 fotoğrafta görülmekte

49419328311_239b7b1878_b.jpg

49419544527_87a52079ff_b.jpg