Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Burak Bedir

1/48|F-16B Top Gun |Hasegawa|Burak Bedir

Recommended Posts

Ellerinize sağlık. Yıla çok güzel bir başlangıç olmuş.

13 saat önce, Burak Bedir yazdı:

Tonlamaları vs. leri illa ki yerinde bulmayan olacaktır referansları hemen paylaşayım :D .

Valla benim gözüm su lekeleri gibi olan yerlere takılmıştı. Ama referanstaki gibiymiş hakikaten :) 

On 07.01.2020 at 22:16, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Ellerine sağlık çok güzel olmuş. Eskitmeyi yerinde bulmayan evet oluyor ama bu senin bu işi çok iyi yaptığın gerçeğini değiştirmiyor. E yıpranmış yapmayı sevdiğini de biliyoruz başka söze gerek yok :D

Estağfurullah,çok teşekkkür ederim.

On 07.01.2020 at 23:18, ismet güralp yazdı:

Çok güzel, elinize sağlık.

On 08.01.2020 at 07:32, Fatih Taş yazdı:

Ellerinize sağlık :) Gözüme sadece sağ öndeki pito tüpü takıldı. Sanırım yerine tam oturmamış. Onun dışında hem kamuflaj renklerini hem de eskitmeleri çok beğendim. 

On 08.01.2020 at 09:25, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Çok güzel olmuş.elinize sağlık.

On 08.01.2020 at 10:27, Bulut Solmaz yazdı:

Ellerinize sağlık. Yıla çok güzel bir başlangıç olmuş.

Valla benim gözüm su lekeleri gibi olan yerlere takılmıştı. Ama referanstaki gibiymiş hakikaten :) 

On 08.01.2020 at 11:10, Hakan Güney yazdı:

Eline sağlık Burak...

On 08.01.2020 at 21:53, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Çok güzel , ellerine sağlık.

On 09.01.2020 at 12:05, Evren İmgel yazdı:

Burak çok güzel olmuş. Ama yapım aşamasından da fotoğraflar isteriz :)

Sağol abi çok fazla fotoğraf çekmiyorum yaparken çeksem de pek anlaşılır ve güzel gözükmediğinden paylaşmıyorum.

On 09.01.2020 at 12:28, Kenan Turhan yazdı:

Burak ellerine sağlık,çok güzel olmuş :)

On 11.01.2020 at 00:14, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Eline sağlık kamuflaj uygulaması çok güzel olmuş. Tam what if mi yoksa referans var mı diyecektim. Resimlerş gördğm.

Herkese Çok Teşekkür ederim.Uçak hakkında kısa bir açıklama yapmama gerekecek olursa.Hepimiz Top Gun filmini izlemişizdir,Top Gun donanama pilotlarını Hava  harbine hazırlayan bir silah ve taktik okuludur donanama'nın tüm filolarından bu okula katılmayı hak kazanan kabiliyetli pilotlar bu okulda gerçek durumlarda karşılaşa bilecekleri savaş senaryolarında eğitiliyorlar özellikle bu eğitimler son derece ciddi ve zor eğitimler okulda ki öğretmen pilotlar çok tecrubeli ve Tehlikeliler :D.Bu yaptığım uçak gibi abd donanmasında olmayan kamuflajları kullanmalarının sebebi ise düşmen(Bandit)'i simüle etmek o yüzden genellikle karşısına gelebilecek uçaklar gibi boyanıp ciddiyeti arttırıyolar aynı zamanda görsel olarak bir NATO uçağında farklı kamuflaj görü gözümüz şenleniyor :).Aynı şelikde Top Gun'da ki gibi Hava kuv. ini de bu tip uçuş okulu var.Bu Uçak ise 04 numara donanamanın yaklaşın 20 f-16 arasında 4 tane çift kişilik B block 15 modeli aslında bu uçak Pakistan Hava kuv. için üretilmiş ama ambargo nedeniyle teslimi gerçekleşmeyip USN'ye teslim edilmiş.Bu uçaklar hala uçurulmaya devam etmekle beraber Top Gun'da farklı çeşit bir çok uçak görmek mümkün F-18,F-5,A-4,uh-60 lar zamanında f-14 ler vs.

11 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Burak harika bir işçilik eline sağlık. Kanopi yine ışıl ışıl parliyor tertemiz isçilik olmuş. Future mi uyguladin acaba yoksa zimpara ve cila mi ?

Çok teşekkür ederim.Future yok hafifi bir kalıp izi vardı temizledikten sonra tamiya compounlarıyla parlattım.