Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Şükrü Kaan Zülfikar

1/35| Panzerkampfwagen 38(t) Ausf.F| HobbyBoss| Şükrü Kaan Zülfikar

Recommended Posts

Elinize sağlık. Ben panzer grisinin tonunu çok beğendim. Egzosun dokusu da çok çok iyi. Paletler üzerinde güzel çalışılmış. Ben de bir eksik ekleyeyim. Kürek, tokmak gibi araç gerecin metal kısımlarına yapılan metalik kuru fırçalama paletlerin yere temas eden yerlerine ve öndeki tekerleğin paletlere temas eden dişlilerine de yapılsa güzel dururmuş. Sadece palet içinin tekerlere temas eden kısımlarına yapmışsınız kuru fırçalamayı.

Elinize sağlık. Gayet güzel bir model olmuş.

Eksi taraf söylemek gerekirse, Arkadaşların eleştirilerine katılıyorum. Biraz kurşun kalem/grafit dokunuşlar modele güzel bir etki katacakmış. Hem metal zırha hemde paletin metal alanlarına. 

Paletlerin dışlarına iyi uğraşılmış ama iç yüzey zayıf kalmış. 

On 01.01.2020 at 17:11, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerinize sağlık, metalik hissini artırmak gerekiyor diye düşünüyorum.

Kurşun kalem veya gun metal pigment ile perçin, kenar köşe, çer dişlileri ve paletlerin üstünden geçerek görselliği arttırabilirsiniz.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Çer dişlilerine ve paletlere dokunmaya biraz korkuyorum ancak perçinlere ve köşelerin kalem ile üzerinden tekrar geçeceğim. 

22 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Elinize sağlık. Ben panzer grisinin tonunu çok beğendim. Egzosun dokusu da çok çok iyi. Paletler üzerinde güzel çalışılmış. Ben de bir eksik ekleyeyim. Kürek, tokmak gibi araç gerecin metal kısımlarına yapılan metalik kuru fırçalama paletlerin yere temas eden yerlerine ve öndeki tekerleğin paletlere temas eden dişlilerine de yapılsa güzel dururmuş. Sadece palet içinin tekerlere temas eden kısımlarına yapmışsınız kuru fırçalamayı.

Teşekkür ederim. Özellikle egzozları beğenmenize sevindim. Gerçekten bugüne kadar yaptığım en iyi egzoz olduğunu düşünüyorum ancak fotoğraflarda da tam net olarak belli olmuyor :) . Evet haklısınız paletler konusunda biraz eksik kaldı maket ancak paletlerin ve tekerlerin biraz hassas olmasından dolayı ekleme yapmaya korkuyorum fakat ileri de yapacağım modeller için tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracağım. 

7 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Gayet güzel bir model olmuş.

Eksi taraf söylemek gerekirse, Arkadaşların eleştirilerine katılıyorum. Biraz kurşun kalem/grafit dokunuşlar modele güzel bir etki katacakmış. Hem metal zırha hemde paletin metal alanlarına. 

Paletlerin dışlarına iyi uğraşılmış ama iç yüzey zayıf kalmış. 

Teşekkür ederim. Metal zırha kurşun kalem ile ekleme yapacağım. Palet konusunda ise paletlerin hemen dağılabileceğinden çekindiğim için ekleme yapmam pek mümkün değil gibi ancak sonraki modellerimde bu tavsiyelere uyacağım. 

Ellerinize sağlık, güzel bir model olmuş :) Bence akıntı ve çizikler doğal ve kararında olmuş. Kuru fırçalama biraz daha olabilirmiş. Bir de özellikle tarette olmak üzere bazı yerlerde boya birikmesi veya montajdan kaynaklanan bozukluklar olmuş. Ben de hala o kadar sabırlı değilim ama aslında hem astar hem de ana boyadan sonra ya foto çekip ya da optivizörle tüm detayları incelemek lazım :) Makineli tüfek gibi silahlar için Mr Metal Color Sark Iron (214) boyasını şiddetle tavsiye ederim. Boyadıktan sonra bir fırça ve pamuklu çubukla ovalama (buffing) yaptığınızda gayet doğal bir metal rengine ulaşıyorsunuz.