Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Gökay Yalçın

1/48 | Jagdtiger Nibelungenwerke 1945 | Tamiya | Gökay Yalçın

Recommended Posts

Konu başlığın da bir değişiklik yaptım, modeli Nibelungenwerke tank fabrikasın da son üretilen Jagdtiger tanklarından biri olarak bitirmeye karar verdim.

Model imalat bandın dan acele çıkmış ve cephe gönderilmiş olarak bitecek.

Modelin üstün de üç farklı ton da kırmızı renk atıp hepsini sıra ile saç spreyi tekniğini kullanarak döktüm, namlu rengi için Siyah rengi XF- 55 Deck tan ve X-4 Mavi renk ile karışım olarak hazırladım üzerine XF-24 Dark Grey ile ışıklandırma çalıştım.

WhatsApp Image 2020-01-13 at 12.32.05 (1) WhatsApp Image 2020-01-13 at 12.32.05 WhatsApp Image 2020-01-13 at 12.32.08 WhatsApp Image 2020-01-13 at 12.32.08 (1) WhatsApp Image 2020-01-13 at 12.32.06 WhatsApp Image 2020-01-13 at 12.32.03 WhatsApp Image 2020-01-13 at 12.32.06 (1)

kolay gelsin. çok güzel oluyor ve olacak elbette. buraya oldu soru olarak. kusura bakmayın. linki de sadece örnek olsun. diye ekledim.

https://www.super-hobby.com/products/British-Tank-Churchill-Mk.VII-Crocodile.html

belli bir süre sonra başlayacam bu makete ama, bu palet dizmenin bir kolayı varmı? bu makette plastik palet yok.

32 dakika önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

kolay gelsin. çok güzel oluyor ve olacak elbette. buraya oldu soru olarak. kusura bakmayın. linki de sadece örnek olsun. diye ekledim.

https://www.super-hobby.com/products/British-Tank-Churchill-Mk.VII-Crocodile.html

belli bir süre sonra başlayacam bu makete ama, bu palet dizmenin bir kolayı varmı? bu makette plastik palet yok.

Teşekkürler,

Kit yarı bakla palet görünüyor, montajı en basit palet hiç bir sorun yaşamazsınız.

8 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerine sağlık Gökay :) Hem namlu hem de gövdedeki tonlamalar kendini göstermiş. Dökülmelerde çok kararında görünüyor.

Sağolasın Fatih abi, beğenmene sevindim.

Bir saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Plastik dediğiniz tek parça vinyl palet sanırım. Ben de önceden nefret ederdim palet baklası dizmekten kolayıma giderdi vinyl paleti yerleştirmek ama artık istediğim doğallığı vermediğinden bakla paleti daha çok seviyorum. Ben önce ön ve arkadaki çeki tekeriyle destek tekerini takıyorum. Sonra en ön ve en arka yol tekerini takıyorum ama sabitlemiyorum. Baklaları farklı bir yerde tamiya yeşil kafa kullanarak birleştiriyorum. Tam kurumadan tekerler üzerine koyup şekil veriyorum. Kuruyunca kalıp gibi elimde kalıyorlar. 

RF9j8A.jpg

RF9NrU.jpg

RF9cE1.jpg

22 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Plastik dediğiniz tek parça vinyl palet sanırım. Ben de önceden nefret ederdim palet baklası dizmekten kolayıma giderdi vinyl paleti yerleştirmek ama artık istediğim doğallığı vermediğinden bakla paleti daha çok seviyorum. Ben önce ön ve arkadaki çeki tekeriyle destek tekerini takıyorum. Sonra en ön ve en arka yol tekerini takıyorum ama sabitlemiyorum. Baklaları farklı bir yerde tamiya yeşil kafa kullanarak birleştiriyorum. Tam kurumadan tekerler üzerine koyup şekil veriyorum. Kuruyunca kalıp gibi elimde kalıyorlar. 

RF9j8A.jpg

RF9NrU.jpg

RF9cE1.jpg

teşekkür ederim.