Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Ahmet Gürkan

1/35| Hitachi ZW100-6 Tekerlekli Yükleyici |Hasegawa | Ahmet GÜRKAN

Recommended Posts

Yeniden hoş geldin Ahmet.  Bu tur araclarda sanirim Diacast modellerin eskitilmesi daha çok tercih ediliyor. Ama bence kit daha zevkli olacaktır.

Kabini beğendim yelek dışında çatlamayi da pek seçemedim yelekte ki de üstte belirtildiği gibi zaten desen gibi olmuş;) 

Bende humbrol mat vernikte aynı sorunu yaşamıştım sonra da attım  bir kenara.  Ilk başlarda vernik inceltici oranı dusundum halbuki hep ayni orani kullanirdim en son miadının dolduğunda karar kıldım. 

2 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Yeniden hoş geldin Ahmet.  Bu tur araclarda sanirim Diacast modellerin eskitilmesi daha çok tercih ediliyor. Ama bence kit daha zevkli olacaktır.

Kabini beğendim yelek dışında çatlamayi da pek seçemedim yelekte ki de üstte belirtildiği gibi zaten desen gibi olmuş;) 

Bende humbrol mat vernikte aynı sorunu yaşamıştım sonra da attım  bir kenara.  Ilk başlarda vernik inceltici oranı dusundum halbuki hep ayni orani kullanirdim en son miadının dolduğunda karar kıldım. 

Antika pazarlarından toplamak lazım aslında o diecastları. Sıfırları oldukça pahalı oluyor, neredeyse birebir detaya sahip modeller çünkü.  E bir de ameleliği severiz yani, zımpara yap, birleştir vs :) 

Çatlama çok dert değil de verniğe gıcık oldum, bir sürü para virdik :)  Sanırım benimkinin de miadı dolmuş olabilir... 

7 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ahmet kolay gelsin,

Özledik senin modellerini, şu resim paylaşma işi için bir çözüm düşünüyorum, site üstünden direk yükleme için altyapı araştırıyorum.

O altyapının kullanıldığı bir siteye üyeliğim var aslında, "www.subaruturkiyeforum".   Kullanıyoruz bazen ama onda da mesaj başına 10 mb limit koyuyor. Burası için pek pratik gelmez o limit olayı. Ayrıntısını öğrenirim istersen...  

11 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Kolay gelsin Ahmet, özlemişiz çalışmalarını :) İleride mutlaka iş makinası yapmayı planlıyorum, o yüzden merakla takipteyim :) Yelek ve iç eskitme güzel olmuş bence :) 

Teşekkür ederim Fatih abi. İş makineleri hoştur ya, askeri-sivil karışımı gibi birşey oluyor aslında, her iki türde de uygulanan teknikleri harmanlayabiliyorsun, keyifli işler... bekleriz mutlaka :) 

52 dakika önce, baki temel yazdı:

Oy oy oy kimleri görüyorum ahmet beyde gelmişler .Eller havaya diyoruz.Vernik çatlama işi her modelcinin tattığı bir olgu olarak görüyorum efendim.Geçen gün benimki hem çatladı birde üstüne beyazladı kış kamuflajı gibi oldu namısız:D

vernik bizi kıskanıyor demekki, çatlasın nomissizz! :)  o beyazlama zevkini mig'in ultra mat verniğinde tatmıştım abi, bir de komple tüm modele attıydım, tank buz tutmuş gibi durduydu, millet de oooov ne güzel yapmışsın dediydi :) 

15 dakika önce, Mustafa dombay yazdı:

Olmamış, sönümleme problemi var:D Sağ taraftaki joystick le direksiyon topuzunu böyle gıcır gıcır yepyeni bırakmazsın diye düşünüyorum. Bırakırsan özelden yazıp çok ağır konuşurum:lol:

aha geldi gene ya!  hep o kel olan ayartıyor seni biliyorum! herşeyin arkasında o var, büyük patron o değil mi itiraf et! 

Oğlum kız direksiyonla joysticki sıvazlaya sıvazlaya parlatmış işte, herkes biz mi la 6 ayda bir araba yıkatsın :)

Eline sağlık. Güzel bir başlangıç olmuş. Forumdaki zaten az görülen tadı damağımızda kalan işler hep senden çıkıyor. O tren halen benim için efsane :)

Bu da muhtemelen öyle olur.

Yelekteki çatlak güzel durmuş. Özellikle yaptım der çamura yatasın. Sırf bu iş için ürünler var :D onlar daha pahalı :) 

İş makinesinin direksiyon topuzunu sıvazlayıp parlatan çapon teyzeyi merak ettim doğrusu. 

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Güzel bir başlangıç olmuş. Forumdaki zaten az görülen tadı damağımızda kalan işler hep senden çıkıyor. O tren halen benim için efsane :)

Bu da muhtemelen öyle olur.

Yelekteki çatlak güzel durmuş. Özellikle yaptım der çamura yatasın. Sırf bu iş için ürünler var :D onlar daha pahalı :) 

İş makinesinin direksiyon topuzunu sıvazlayıp parlatan çapon teyzeyi merak ettim doğrusu. 

Teşekkür ederim Bulut. İlgi, merak işte naparsın, çocukken mahallede çalışan ASKİ kepçelerini az seyretmedik yani :)

Lokomotif modeli çok keyifli olmuştu benim için evet, olsa da bi daha yapsak :)  

Japon abla, ona teyze dediğini duymasın bak :) 

On 26.12.2019 at 10:18, Ahmet Gürkan yazdı:

aha geldi gene ya!  hep o kel olan ayartıyor seni biliyorum! herşeyin arkasında o var, büyük patron o değil mi itiraf et! 

Oğlum kız direksiyonla joysticki sıvazlaya sıvazlaya parlatmış işte, herkes biz mi la 6 ayda bir araba yıkatsın :)

O kel yüzünden ama bende seviyom pislik yapmayı:lol::D Hem sen niye pis pis konuşuyosun, çok ayıp:D