Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Ziya Günce Heptürk

1/24 | Nismo R34 GTR Z-tune | Tamiya | Ziya Günce Heptürk

Recommended Posts

Elinize sağlık, çok temiz güzel bir model olmuş.

Yorum yapacak bilgiye sahip değilim ama diğer yaptıklarınızı da takip ettiğim için bu model bana biraz gerçeklik hissi vermedi. Neden bilmiyorum, belki dekal uygulamasının çok az olmasından, belki aracın renginden.. 

25 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık Ziya, boya olarak baz boya mı kullandın ?

Bildiğim için Günce den özür dileyerek ben yanıtlıyorum :), evet daima baz boya kullanıyor Günce gövde için.

45 dakika önce, Fatih YILDIZ yazdı:

Elinize sağlık, çok temiz güzel bir model olmuş.

Yorum yapacak bilgiye sahip değilim ama diğer yaptıklarınızı da takip ettiğim için bu model bana biraz gerçeklik hissi vermedi. Neden bilmiyorum, belki dekal uygulamasının çok az olmasından, belki aracın renginden.. 

Modelde gerçeklik hissi aslında doğru renklerle elde edilir. Bazı renkler modeli oyuncağımsı gösterir. Aslında bu renk birçok modelde sırıtan bir renk ancak allta açıkladığım sebeple bu rengi tercih etmek durumunda kaldım. 

Ben gerçeğine uygun yapmayı seviyorum. Bu araç nismo ztune modifiyesi. Nismo bu araçtan 19 tane uretmis. 17 si gri 2 si midnight purple. Birçok modelci bu aracı mavi veya şeritli veya farklı renklerde yapabiliyor. Ancak benim gözümde bu tamponla bu kaputla bu jantla yapacaksak. Nismo olacaksa araç benim gözümde griden başka seçenek yoktu. Diğer renk efektli bir renk ve bulmak da almak da mesele olduğu icin gri yaptım. Malesef düz metalik gri biraz çiğ kalıyor. Ama gerçeğine uymak için böyle yapmayı tercih ettim.

40 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık Ziya, boya olarak baz boya mı kullandın ?

17 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

Bildiğim için Günce den özür dileyerek ben yanıtlıyorum :), evet daima baz boya kullanıyor Günce gövde için.

Cevap zaten gelmiş, baz boya kullandım. 

Ellerinize sağlık :) Her zaman ki gibi çok güzel bir model olmuş. Görebildiğim kadarıyla bazı panellere yıkama uygulamışsınız ya da yeteri kadar derin oldukları için öyle görünüyor. Ama arka kısımlardaki panellerde aynı keskinliği göremedim.