Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Gökay Yalçın

Veda vakti ...

Recommended Posts

On 18.12.2019 at 10:59, Gökay Yalçın yazdı:

Forumun önümüz sene sonuna doğru kapanacağına dair bilgi verdiğimden beri herkes ne yapabiliriz?diye sorup destek olmak istedi sağ olsunlar, bende önümüz de bir sene gibi uzun bir süre olduğuna göre durumu tekrar değerlendirebileceğimiz bolca zamanımız var diyerek, kapanmaya şartlanmak yerine geliştirmeye ve yaşatmaya odaklanmaya karar verdim.

Önümüz sene için forumun maddi masraflarının zaten ödenmiş olması ve içerik olarak forumun bir sıçrayış göstermesi gibi bir durum ile karşılaşırsak forumu hayatta tutmaya devam edilmeli diye düşünüyorum.

Bu içerik zenginliği sponsor bulmamızı da kolaylaştıracağı için forum ayakta kalmaya bir süre daha devam edecektir, aksi bir durum da ise forumu sürdürmek isteyen birine devir etmeyi veya kapatmayı değerlendirebiliriz.

Herkese desteklerinden dolayı şimdiden teşekkürler.

Teşekkürler.....

23 saat önce, baki temel yazdı:

kurşat, ahmet,mustafa tekrar hoş geldiniz .kenan komutanımla ben nasıl ermanla şansal gibiysek sizlerde üç silahşörlersiniz.emme birbirlerine gıcık model paslayan silahşörler:lol:

Sağol abim hoşbuldum. O model iteleme konusunu hiç sorma yaa. Hala aynı gazla devam ediyo. Daha adamların bana pasladığı(paslamak değil onun adı ama şimdi ağzımı bozmayayım:ph34r:) yelkenliyi çıkaramadım:lol:

Bende yazacağım yazacağım yazamadım. İyiki de yazmamışım güzel haberlerde geldi Gökay'dan :)

Öncelikle  forumdan (en azından şimdilik) kimse para kazanmıyor hatta kendi bütçesinden ayırdığı yetmediği gibi paradan daha değerli olan "zaman"ı nı  ayıran Gökay'a bizzat teşekkür ediyorum. 

Yıllar önce içimde ukte olan bu hobiye başladığımda bu siteyle karşılaştım. Bu site ile çoğu şeyi öğrendim, iyi kötü birşeyler yaptım , daha doğrusu yapmaya çalıştım. 

Bu forum sayesinde sizlerle tanıştım. Dostlar edindim, "edindik" diye çoğulda konuşabilirim sanırım :)  Hergün ziyaret ettiğim 3-4 siteden biri haline geldi. 

Bu kadar neredeyse ansiklopedik bilgiyi Türkçe olarak bulabileceğimiz bir site bildiğim kadarı ile yok. 

Diğer forumlar bile o kadar güncellenmiyor. Zaten ülkede bu hobiyle uğraşan ufacık bir azınlık varken ; tartışmalar ve fikir ayrılıkları ,çok keskin dönüşlerde ortaya çıkıyor ve malesef bütünlük ortaya çıkmıyor. Gönül isterdi ki büyük bir camia olalım ; acemisi , ustası , bilgilisi , bilgisizi herkes kendini karşı tarafın alanını işgal etmeden saygı çerçevesinde ifade  edebilse.  Ama olmuyor malesef. Sanıyorum bu sebeplerden şu an tek ortada durmayı becebilen neredeyse tek forumun da bu hale gelmesi çok kötü. 

Uzaktan takip eden , misafir olarak giren eski kullanıcılar elbette vardır. Bu kırıklıkları kavgaları bir yana bırakıp geri dönseler keşke. 

Yurtdışı forumlara girip bakmıyor musunuz? Onlarda da kavgalar gürültüler elbet oluyor ama herkes forumu sahipleniyor.

Sosyal medya elbette önemli ama böyle düzenli bir forumun yerini tutmuyor, tutamayacak da.  Umarım çıkış yakalarız da "birine devir etmeyi veya kapatmayı" değerlendirmeden bu oluşum bu bilgi paylaşım denizimiz devam eder.

Not: Yazdıklarımı okudum da. Okuyan beni tanımayan varsa en acemilerdenim. Üstüne üstlük acemi olduğum kadar da bu konuda tembelim.