Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Hasan Şadi ÇELİK

1/35| Lend-lease U.s Truck With Zis-3 Gun |ITALERI - ICM | Hasan Şadi Çelik

Recommended Posts

Eline sağlık. En iyi model biten modeldir.

Resimler biraz gölgede çıktığından çok ayrıntıya giremiyorum. Gördüğüm kadarıyla fena değil. İleride daha iyi olacaktır. Bu yapılanların hepsi tecrübe...

En başta camlarda sıkıntı yaşamışsın o gözüküyor. Maske bandı yaptın diye hatırlıyorum ama sanırım yine de vernik yemiş gibi geldi. 

Kolay gelsin.Yeni başlayacağın modeli bekliyoruz :D 

Ellerinize sağlık :) 

Önce fotoğraflama için bir tavsiyede bulunayım. Zemin olarak kullandığınız kumaş yerine kırtasiyelerde satılan tabaka kartonları kullanır, çekimleri de en azından güneş ışığını bolca alan bir odada yaparsanız çok daha iyi sonuç alabilirsiniz. Malum modelleri ancak çekilen fotoğrafların kalitesi kadar inceleyebiliyoruz :) 

Modele gelince renk biraz koyu olmuş ve tek renkli kamuflajın zorluğunu yaşamışsınız. Kamo tek renk olunca modelin monotonluğunu kırmak için mutlaka tonlama yapmak gerekir diye düşünüyorum. Onun dışında boyada çok bir problem göremedim.

Lastiklerde eskitme uygulamışsınız. Özellikle lastiklerdeki tozlanmayı mümkün olduğu kadar homojen yapmanız daha iyi olur diye düşünüyorum. 

Son olarak camlardaki buğulanma ve montaj yerlerindeki taşmalar modelin genel gerçekçiliğini biraz bozmuş. Buğulanma CA yapıştırıcıdan oldu sanırım. 

Sanırım bu hobiye dönüş yaptığımdan beri en az 50-60 tane model bitirmişimdir ama hala tonla da hata yapıyorum. Sanırım en önemlisi bu işten zevk almak ve hataları tekrar etmemeye çalışmak. Tekrar ellerinize sağlık :) 

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. En iyi model biten modeldir.

Resimler biraz gölgede çıktığından çok ayrıntıya giremiyorum. Gördüğüm kadarıyla fena değil. İleride daha iyi olacaktır. Bu yapılanların hepsi tecrübe...

En başta camlarda sıkıntı yaşamışsın o gözüküyor. Maske bandı yaptın diye hatırlıyorum ama sanırım yine de vernik yemiş gibi geldi. 

Kolay gelsin.Yeni başlayacağın modeli bekliyoruz :D 

Teşekkür ederim. Fotolar kötü oldu gerçekten, bi tane ufak çekim stüdyom var ama onunda ledleri çalışmadı. ondan fotolar kötü oldu. kupa da bi dolu sıkıntı yaşadım. nihayet bitti. maskeleme de sıkıntı yaşadım bandla falan sonradan aklıma geldi. maske sıvısı olduğu onu da kullandım ama bu kadar oldu. Şükür bitti. bi de mat verniği AB atmaz mı?

2 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerinize sağlık :) 

Önce fotoğraflama için bir tavsiyede bulunayım. Zemin olarak kullandığınız kumaş yerine kırtasiyelerde satılan tabaka kartonları kullanır, çekimleri de en azından güneş ışığını bolca alan bir odada yaparsanız çok daha iyi sonuç alabilirsiniz. Malum modelleri ancak çekilen fotoğrafların kalitesi kadar inceleyebiliyoruz :) 

Modele gelince renk biraz koyu olmuş ve tek renkli kamuflajın zorluğunu yaşamışsınız. Kamo tek renk olunca modelin monotonluğunu kırmak için mutlaka tonlama yapmak gerekir diye düşünüyorum. Onun dışında boyada çok bir problem göremedim.

Lastiklerde eskitme uygulamışsınız. Özellikle lastiklerdeki tozlanmayı mümkün olduğu kadar homojen yapmanız daha iyi olur diye düşünüyorum. 

Son olarak camlardaki buğulanma ve montaj yerlerindeki taşmalar modelin genel gerçekçiliğini biraz bozmuş. Buğulanma CA yapıştırıcıdan oldu sanırım. 

Sanırım bu hobiye dönüş yaptığımdan beri en az 50-60 tane model bitirmişimdir ama hala tonla da hata yapıyorum. Sanırım en önemlisi bu işten zevk almak ve hataları tekrar etmemeye çalışmak. Tekrar ellerinize sağlık :) 

Teşekkür ederim. benim çekim stüdyosunda ledler çalışmayında dışar da çekmek zorunda kaldım. renk koyu oldu. aslında AB  ile boyamaya yeni başladığım için (Öğrenme aşamasında olunca) böyle koyu bir renk çıktı ortaya. kupa da çok sorun yaşadım gerçekten. Lastiklerde eskitme yapmaya çalıştım. aslında tozlanma da yaptım ama Mat vernik atarken hepsi gitti. kurutmuştum da aslında neyse onu da öğrenecez artık.