Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
EMRAH SEVER

1/24 | Audi R8 | Revell | Emrah Sever

Recommended Posts

Herkese merhaba. Kitimiz altta resmi bulunan kit.

[img][5][1]

Fakat ben bu renkte yapmak istemedim. Aşağıda yaptığım modele referans bir kaç fotoğraf bulunmakta.

2012-Audi-R8-GT-side-view DSC07069 (1) DSC07088 (1) DSC07084 (1) DSC07001 (1)

Kitte genel anlamda sorun yok. Tek sıkıntı ön ve arka farlar için verilen şeffaf parçalar oturması gereken yuvalara göre oldukça büyük. Ön taraftaki parçaları keserek ayarladım ama arka taraf ne yazık ki elimde kaldı.  citroen 2cv den kalan şeffaf parçaları uyarlamaya çalıştım. Bu modelin iç kısımda "dashboard" ve koltuklarını,şasisini ve motor aksamlarını fırça ile revell enameller ile boyadım. Karoserini ise ilk defa olmak üzere Sprey boya ile attım.
Bu model sıradaki sivil modellerim için her açıdan ders niteliğinde bir çalışma oldu. Sprey ile boyama ilk katta çok iyi sonuç verdi fakat şeffaf parçaları vb. daha sonradan monte aşamasında boyaya zarar verdim. Gerekli maskelemeleri yapıp tekrar boya atma aşamasında yaşadığım "uygulama yeri ve çevre ekipman"kaynaklı sorunlardan ötürü neredeyse model çöpe atacak hale geldi ve kurtarma işlemleri ( boyayı sıfırlamadan üst üste spreyleme ile) karoserin üst kısmı kalın bir boya katmanı şeklinde halloldu. 
Bu esnada ilk defa  1000 grid üstü çeşitli sayıda ve gridde zımparalar ve Tamiya "coarse" ve "fine" siparişleri ile dış görünüme ve şeffaf parçalara son dokunuşları (İLK DEFA) olarak uyguladım. Karoser ve şasiyi birleştirip yapıştırma sırasında hangi akla hizmet :huh: modeli bir arada tutsun diye paket lastiklerinden yararlanınca modelin ön kaput ve tepesinde lastik izleri kaldı. Sulu zımpara yaparak mümkün olduğunca ve de macun-cila ile görünümlerini düzeltmeye çalıştım. Ki bunarı hep ilk defa uyguluyorum. Sonuçta zaten fotolarda da görülebilen hatalarına rağmen "ne kadar uğraşırsam o kadar bozarım" diyerek modeli sonlandırdım. Şu anda diğer modellerim için yapım aşamasına dair daha elle tutulur bir fikre sahip olduğumu düşünüyorum umarım uygulama aşamasında yine ipe sapa gelmez hatalar yapmam. Buyrun fotoğraflar:

IMG_20191018_075838 IMG_20191019_075615 IMG_20191020_153739

Evet biliyorum o yazı vs. yok etmeliydim.:rolleyes:

IMG_6289

Başka fotosu yokmuş bu ilk hali, ufak düzeltmeler yaptım sonradan (saçılma-dağılma vb yerlere)

IMG_6287 IMG_20191027_161449 IMG_20191101_191704 IMG_20191027_161458

Bu ilk kat boya . Sonrasında bozulan yerler için tekrar spreylemede her şeyin mahvolmasına sebep ise alttaki mavi ambalaj ile kullanıp spreylemem. :wacko:

IMG_6315 IMG_6313 IMG_6312

Cam şeridindeki topaklamalar hep o yüzden.

IMG_6310 IMG_6304 IMG_6308 IMG_6305 IMG_6303 IMG_6302

Fardaki turunculuk ta aynı olayın eseri. Tiner kolonya hiç bir şey tam anlamıyla temizlemiyor.:huh:

IMG_6291

Bahsettiğim çizikler

IMG_6290

Hatalardan derslerle keyif te alarak yola devam. Herkese bol modelli günler

Ellerinize sağlık,

Konu başlıklarını belirli bir düzende açıyoruz. Daha düzenli ve aramalarda daha kolay oluyor. 

Ölçek | Model ismi | Model Markası | Modelci ismi gibisinden. Keyifli forumlar..

Not: Başlık düzenlenmiştir.

4 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerinize sağlık,

Konu başlıklarını belirli bir düzende açıyoruz. Daha düzenli ve aramalarda daha kolay oluyor. 

Ölçek | Model ismi | Model Markası | Modelci ismi gibisinden. Keyifli forumlar..

Not: Başlık düzenlenmiştir.

Teşekkürler, ismimi mı yazmiyorum o müdür hatam ? 🤔 Geçen sefer de düzenlenmişti başlık ta, neyi eksik yapıyorum? 

1 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Sivil araç zor iş.  Elinize sağlık. Meraktan değil ama sırf boya tecrübesi için ben de revell'in ucuz  bir  kitini aldim. Fırsat bulursam boya vernik olaylarında kurban etmeyi planlıyorum;)

Teşekkürler. Tam bir kurban olacakken kıyısından döndüm bu kitte,her kit bir tecrübe. Size de kolay gelsin