Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Ferdi Aydın

1/72 | Su-27 | Zvezda | Ferdi Aydın

Recommended Posts

Tekrar herkese selamlar saygılar 

Değişiklik olsun dedim ve bir tane Su-27 yapayım dedim ama şu varki buna başlayınca F-18 yarım kaldı 😁😁

Gelelim modele her ne kadar 2011 yapımı olsada oldukça eski bir kalıptan çıkmış model uçar vaziyette olacağı için ilk başladığım andan şimdiki haline gelene kadarki çalışmalarımın resimlerini paylaşyım dedim 

Önce kutu ile başlayalım ve ardından yapım aşamaları 

Zvezda Su-27

Hava fireni yarine yerleştirildi gerekli dolgu zımparası yapıldı 

Zvezda Su-27

Sizlere bir soru 

Aradaki bilmem kaç farkı bulunuz

Zvezda Su-27

Zvezda Su-27

Zvezda Su-27

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Bu ne kadar kötü bir kit...

Kolay gelsin ihtiyacınız olacak. Maket değil ömür törpüsü oluyor....

Selamlar Bulut bey 

Model neredeyse bitti ufak tefek rötuşlar yapılacak daha sonra boya faslı başlıyor ama dediğiniz gibi ömür törpüsüydü 

Ferdi kolay gelsin,ellerine sağlık :) dıştan içe çevirme bir hayli radikal karar olmuş,iyide olmuş ama panel çizgileri iyi görünmüyor,bu tip derin hatlar astar ve boya ile de kapanmaz,uzaktan iyidir ama yakından kötü görünür ;) hele ki ölçek 72 ise deli eder insanı :D

On 11.11.2019 at 13:14, Kenan Turhan yazdı:

Ferdi kolay gelsin,ellerine sağlık :) dıştan içe çevirme bir hayli radikal karar olmuş,iyide olmuş ama panel çizgileri iyi görünmüyor,bu tip derin hatlar astar ve boya ile de kapanmaz,uzaktan iyidir ama yakından kötü görünür ;) hele ki ölçek 72 ise deli eder insanı :D

Selam Kenan abi panel cizgilerini yapmak için birden fazla araç kullandım ondan oldu 🤪🤪

Ben o kadar dert etmiyorum 😁😁 dışa detay olarak bıraksaydım çok daha kötü duracaklardı inan bana zira aşırı hatalı ve çok zımpara yiyen bir modeldi artık olduğu kadar olmadığı kader diyeceğim 😂😂😂 sonraki modellerde artık oda dışa detay olmazsa 🤪🤪🤪😂😂😂😂

7 saat önce, baki temel yazdı:

ellerine sağlık ferdi panel çizgilerinde bazı yerlerde hatalar var emme yinede güzel bitmiş

Baki abi dışa detay,ı içe çevirmek gerçekten yorucuydu ve bitsin diye çok fazla uğraşmadan fazla incelemeden bitirdim hem o kdar kusir kadı kızındada var biliyon 😁😁😁