Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Alperen Yüksel

1/48 |F-100C Türk Hava Kuvvetleri|Trumpeter| Alperen Yüksel

Recommended Posts

Sonunda doğrusuyla yanlışıyla bitti.Bu kitin yapımında bana yol gösteren,fikir sunan,yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim keşke tüm fikirleri gerçekleştirebilseydim ancak elimden bu kadarı geldi :) 54-1950 kuyruk numaralı Kıbrıs ve Vietnam gazisi uçağımızın kuyruk numaralarıyla bitirdim.Kitin hatalarını ve eksiklerini aşağıda belirteceğim ama önce fotoğraflar :D 

48961870641_f5e058e386_b.jpg 48961856656_cb22d7722b_b.jpg

48962054017_4ded969964_b.jpg

48962053912_a997faba9a_b.jpg

48961320718_0f3477f1d0_b.jpg

48961870141_c946b44b75_b.jpg

48961320568_f014621c73_b.jpg

48962053687_becf528bd0_b.jpg

48961320478_bfb78f1dd2_b.jpg

48962040302_b4f7b66773_b.jpg

48961856671_2e7a979243_b.jpg

48961307348_6d696f9563_b.jpg

48961307328_22bf4ae81c_b.jpg

48962113322_6bdb4189e4_b.jpg

Öncelikle belirtmeliyim ki kit gerçekten çok güzel ancak bazı sorunları da yok değil.Kitten bağımsız olarak yaşadığım en büyük sorun benden önce uçağı birleştiren kişinin yatay stabilizeledin dişlerini yuvası içinde kırmasıydı.Böyle olunca defalarca kavis vermeme rağmen stabilizeler ile gövde arasında boşluk kaldı ve yerine sabitlemek için canım çıktı.Kitin sorunlarına gelecek olursak panellerin ve perçinlerin sığ oluşu yıkama yapmamı zorlaştırdı ve bazı yerlerde 2-3 defa yapmak zorunda kaldım.Onun dışında kanopinin açık yapılması için seçenek verilmediğinden internetten bakarak bir şeyler uydurmak zorunda kaldım.Kendi yaptığım hataların listesi ise hepsinden daha kabarık ama onları siz zaten biliyorsunuz :D:D 

Şimdi, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık.

Her yapılan model bir öncekinin üzerine konuyor. Bu model de gayet güzel olmuş. Sıkma canını.

Yalnız seyrüsefer ışıklarından biri bana mavi gibi gözüktü. Muhtemelen fotoğrafta öyle çıkmıştır :)

Teşekkür ederim Bulut abi :) Her yeni modelde bir şeyler katmaya çalışıyorum biraz deneme yanılmaya kaçtığımda da hatalar başlıyor ama hata yapa yapa öğrenildiği için sorun etmiyorum.Işıklardan birisi kırmızı birisi mavi kılavuzda o şekilde boyanması gerektiği yazıyordu o yüzden clear blue ile boyadım yeşil miydi yoksa diye bakıyorum şimdi ama mavi gösteriyor kılavuzda.

8 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Ellerinize sağlık , şekil olarak güzel bir uçak, güzel bitti. :)

8 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Elinize sağlık her şeye rağmen güzel bitti :)

6 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Elinize sağlık...

1 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Geçmiş olsun sonunda bitti . Eline sağlık

Herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim :) 

Alperen ellerine sağlık, bence seyri güzel bir model oldu :) Ben daha hiç bir modelimi başlarken hayal ettiğim şekilde bitiremedim ama hem yaparken çok zevk aldım hem de çok şey öğrendim. Eminim ki bir sonraki modelindeki dökülmeler veya tonlamalar bundan daha iyi olacak. Sonuçta vitrine koyduğunda zevkle bakabileceğin bir final oldu :) 

12 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Alperen ellerine sağlık, bence seyri güzel bir model oldu :) Ben daha hiç bir modelimi başlarken hayal ettiğim şekilde bitiremedim ama hem yaparken çok zevk aldım hem de çok şey öğrendim. Eminim ki bir sonraki modelindeki dökülmeler veya tonlamalar bundan daha iyi olacak. Sonuçta vitrine koyduğunda zevkle bakabileceğin bir final oldu :) 

Çok teşekkür ederim Fatih abi :) Kafadan geçenle sonuç dediğin gibi aynı olmayabiliyor ancak bu sayede gelişebileceğimi düşünüyorum.Her şeye rağmen içime sinen bir model oldu vitrindeki diğer Türk uçaklarıyla da yan yana olunca ayrı bir güzel oluyor :D