Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Gurbey

1/35 | Husky TSV | MENG | Gürbey KOCAOĞLU

Recommended Posts

Herkese Merhaba ,

Yaklasık 3 ay once basladıgım HUSKY TSV ingiliz zırhlı personel tasıyıcı kitini sonunda bitirebildim. Olcekli modelicilige yeni basladıgım icin tum kitleri teker teker denemeye calısıyorum. Bu kitide MENG markasını merak ettigimden almıstım. Gercekten cok kaliteli bir kit. Daha once Tamiya , zvezda ,hobby boss kitlerini yapmıstım. Hepsinden daha iyi diyebilirim. Kitapcıkta cok detaylı hazırlanmıs. Kullandıgı renkleri kendi urunleri dısında analog olarak sadece AK urunlerini gostermisti. Ben bunları rusyada bulamadım. Tamiya ve gunzenin boylarını kullandım. Ana rengide zaten yakalayamadımıgımı soyleyebilirim.

Kiti yaparken cok buyuk bir problemle karsılasmadım. Ama tam bitirdigim sirada yaklasık 1.5 mt yukseklikten seramik zemine dustu ve dagildi. 1 gun sadece toparlamakla ugrastım. Ayrıca camlarda buyuk problem yasadım. fotolardada anlasılıyor. Daha dikkatli boya ve montaj yapmayalım.

weatring islemleri icin biraz elimin ayarı kacıyor. aslında internette buldugum bitmis modellerden esinlenerek biseyler yapmaya calıstım ama biraz yanlıs malzeme secimlerinden dolayı ozellikle pigmentlerde kum-toprak isleri cok gercekti durmadıgını dusunuyorum. Tamiyanın panelliner (siyah ve kahverengi) kullandım. chipping konusundada kaportanın ustunu biraz abartmıs olabilirim.

Sonuc olarak asagıdaki gibi bir sey cıktı ortaya. Yorumlarınızı beklerim.

IMG_9206 IMG_9098

IMG_8528 IMG_8349

IMG_8198

IMG_7935

IMG_6097

IMG_6095

IMG_4632

IMG_2845

IMG_1252

34 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ben beğendim doğrusu.

Elinize sağlık. Camlardaki şansızlığınız hariç bence güzel bir çalışma. Japon yapıştırıcı buğusu mu o?

Tesekkurler. Camlarda once sıyaha boyadıgım yerlerde montaj sırasında fazla yapıstırıcı kullandıgımdan kenarlarında dısarıdan gorunen izler olustu. Sonra astarı atarken maskelemeyi unutunca bugu oldu. :) modelcilik aceleye gelmiyor. ama bunların hepsi tecrube sanırım.

2 saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

çok güzel olmuş. elinize sağlık.

Tesekkurler

2 saat önce, ismet güralp yazdı:

Güzel bitmiş. Eline sağlık. 

Sagolun.

16 dakika önce, Hakan Güney yazdı:

Elinize sağlık...

Her yeni model bir öncekinden iyi olacaktır göreceksiniz...

Cok tesekkur ederim. Biraz ilgi ve biraz özen gosterip yapılan hatalarıda tekrar yapmazsam olacak gibi bu iş. :)

14 dakika önce, Erhan Kordon yazdı:

Valla ben çok beğendim yalan yok. Askeri araçtan pek anlamasamda göze hoş geliyor. Yeni başladım diyen biri için gerçekten güzel çalışma. Elinize sağlık.

Tesekkurler. 

12 dakika önce, Aydın Kaynak yazdı:

Kapıları açık fotoda araç içine giresim geldi , güzel üretim , ellerinize sağlık...

Tesekkur ederim.İçerisinin fotolarınıda ayrı eklerim . Gercekten baya zaman harcamıstım icerisine.

Ellerinize sağlık, bence de güzel olmuş :) Adamlar aslında bu araçların bu kadar yıpranmasına izin vermiyorlar ama bu uzun zamandır Afganistan'ın güneyinde bir üs bölgesinde kalmış bir araç olabilir :) Benim gözüme çarpan ve geliştirmeye açık yerler kasanın için biraz daha tozlanması ve iç kısımların bir yıkama ve kuru fırçalamadan geçmesi noktaları oldu. Camlarla ilgili ben de benzer bir hata yapıp öylece bırakmıştım. Sonradan biraz dikkatli zımpara ile kurtarılabilir olduğunu öğrendim. Eğer iç kısımdan bir problem yoksa biraz dikkat ve sabırlı zımparalama süreci ile camlar kabul edilebilir seviyeye gelebilir. Tekrar ellerinize sağlık :)