Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Hasan Şadi ÇELİK

1/35 | Land Lease U.S. Tryck & Zis-3 Gun | İTALERİ- ICM | Hasan Şadi ÇELİK

Recommended Posts

Kolay gelsin 

Şeffaf parçaları temizlemek çok zordur. Bol zımpara ister. öncelikle yerinden sökmek lazım :unsure: 600lük ilk zımparanın ardından 1000-1500-3000 gibi yüksek değerdeki zımpralarla devam edilmeli en son Tamiyanın campound setleri var. 3 lü. ama fine tek başına işini görebilir. O macunu sürüp sonra bezle son bir silme yapılması lazım. Uzun ve zor bir iş anlayacağın.

bu video yardımcı olabilir.

Kasa branda demirleri sanırım kasaya tam hizalı yapışmamış. biride yapışmayıp yerinden çıkmış sanırım. Onları bence şimdiden revize etmekte fayda var. ileride daha zor olur. Ayrıca kalıp izleri de var.üstü kapatılacak ise sıkıntı yok da açık kalacaksa boya ve yıkamadan sonra iyice belli olur.

23 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin 

Şeffaf parçaları temizlemek çok zordur. Bol zımpara ister. öncelikle yerinden sökmek lazım :unsure: 600lük ilk zımparanın ardından 1000-1500-3000 gibi yüksek değerdeki zımpralarla devam edilmeli en son Tamiyanın campound setleri var. 3 lü. ama fine tek başına işini görebilir. O macunu sürüp sonra bezle son bir silme yapılması lazım. Uzun ve zor bir iş anlayacağın.

bu video yardımcı olabilir.

Kasa branda demirleri sanırım kasaya tam hizalı yapışmamış. biride yapışmayıp yerinden çıkmış sanırım. Onları bence şimdiden revize etmekte fayda var. ileride daha zor olur. Ayrıca kalıp izleri de var.üstü kapatılacak ise sıkıntı yok da açık kalacaksa boya ve yıkamadan sonra iyice belli olur.

çok yardımınız oluyor. teşekkür ederim. tekrar kontrol edecem dediklerinize göre. tekrar elden geçiririm.

cam/mika yapıştırma aşamasında ben “israil tutkalı” yani beyaz tutkal kullanıyorum, geç kuruyor ama bir sakarlık yaparsam ıslak bezle silinebiliniyor, iz bırakmıyor.

camlarınız bombeli değilse, tümünü değiştirip temiz bir şeffaf asetad kullanmak nasıl olur acaba?

kolay gelsin.

On 07.11.2019 at 11:11, levent onbeş yazdı:

cam/mika yapıştırma aşamasında ben “israil tutkalı” yani beyaz tutkal kullanıyorum, geç kuruyor ama bir sakarlık yaparsam ıslak bezle silinebiliniyor, iz bırakmıyor.

camlarınız bombeli değilse, tümünü değiştirip temiz bir şeffaf asetad kullanmak nasıl olur acaba?

kolay gelsin.

teşekkür ederim. israil tutkalını araştırıcam. camlar bombeli değil dediğiniz gibi asetad kullanabilirim. asetat kağıdı ile yaptım galiba oldu. ileriki günlerde foto yüklerim tekrar yorumlarınızı alırım.

21 dakika önce, levent onbeş yazdı:

top oldukça büyükmüş,

bir taşla iki kuş vurmuşsun dostum.

ileride yapacak olursan diaromada da kullanılır.

ben de arkasında/kasasında top taşıyan modellere bakmıştım,

hatta küçük de olsa treylerli jeep düşünmüştüm.

sıra “kaçan”’a gelince yeniden bakayım.

arabasını akşam yapacam evet oldukça büyük bir top. ben seviyorum böyle modelleri aksesuarı bol, çekici taşıyan araçlar,  bi tam olarak boyayıp bitirebilsem daha güzel olacak.