Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Çağıl İçen

1/72 | F-16 Solo Türk | Revell | Çağıl İçen

Recommended Posts

Herkese Merhaba,

Haddimiz değil ama bir kuş da biz yapalım dedik :D. Forumda da daha önce layığı ile yapılmış olan Solo Türk'ü ne zamandır yapmak istiyordum.

Fakat 1/72 gerçekten benim harcım değil. Sanırım Revell'in de bunda etkisi büyük. Afv yaparken bir şekilde istediğiniz sonucu alabiliyorsunuz ancak uçakta öyle olmuyor.

Kit bence vasat, dekaller güzel. Kanopi için çok uğraştım, güzel de oldu fakat yapıştırıken gövde üzerindeki küçük parçayı tek yerden yapıştırmışım ve yanlardan içeriye astar girmiş. kanopide nokta nokta boyalar var fena çuvalladım. 

Tabi sonuçta Solo Türk'ü yapmak güzeldi, siz de beğenirsiniz umarım.

IMG_2659 IMG_2657 IMG_2675 IMG_2662 IMG_2649 IMG_2646 IMG_2639 IMG_2624 IMG_2632 IMG_2628 IMG_2622 IMG_2620 IMG_2621 IMG_2607

Eline sağlık.

Gıcık ve sorunlu bir kittir. Kitin fiziksel sorunlarının yanında o decaller adamı ayrıca öldürür :) 

Buna rağmen güzel bitmiş. Video yapman ayrıca güzel oluyor. Türkçe böyle kaynaklara ihtiyaç var. 

Belki egzoz çıkışıyla biraz daha uğraşılabilinirmiş. Gösteri uçağı olduğundan toz kir tonlama vs yapmaman yerinde olmuş. ama bazı yerlerde pin wash istermiş. 

Videoyu daha seyretmedim. Sanırım İniş takımlarını fırça ile. çok ufakta olsa boya taşmaları mevcut. Bu fotoğraflar çok acımasız oluyor. Çıplak gözle görünmeyen ufacık şeyleri gösteriyor böyle :D 

14 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık.

Gıcık ve sorunlu bir kittir. Kitin fiziksel sorunlarının yanında o decaller adamı ayrıca öldürür :) 

Buna rağmen güzel bitmiş. Video yapman ayrıca güzel oluyor. Türkçe böyle kaynaklara ihtiyaç var. 

Belki egzoz çıkışıyla biraz daha uğraşılabilinirmiş. Gösteri uçağı olduğundan toz kir tonlama vs yapmaman yerinde olmuş. ama bazı yerlerde pin wash istermiş. 

Videoyu daha seyretmedim. Sanırım İniş takımlarını fırça ile. çok ufakta olsa boya taşmaları mevcut. Bu fotoğraflar çok acımasız oluyor. Çıplak gözle görünmeyen ufacık şeyleri gösteriyor böyle :D 

Pin wash'a kesinlikle katılıyorum, burun kısmında olabilirdi biraz. Egzoz çıkışı keza öyle. İniş takımlarında lastikleri fırçayla boyadım dediğin gibi orda detaylar belli oluyor.  Hava alığı özellikle hiç içme sinmedi oranın pürüzsüz olması lazım ama bu kitte ancak bu kadar yapabildim. 

Yorumlar için teşekkürler.

14 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Elinize sağlık. Kendinize haksızlık etmeyin, bence genel hatlarıyla güzel görünüyor, sizden daha fazla uçak görmek beni heyecanlandırır :)

Uçak yapmayı çok istiyorum ama adam gibi yapmak lazım yoksa bana keyif vermiyor. Forumdaki ustaları ağzım açık takip ediyorum ancak. Umarım daha fazla yapabilirim ilerde. Yorumunuz için çok teşekkürler.

Ellerinize sağlık :) Aynı kiti ben de yaptığım için ne kadar dertli olduğunu iyi biliyorum. Bence gayet güzel bir bitiş olmuş. Ben özellikle videolarınız çok beğeniyorum. Yeni videoları merakla bekliyorum :)