Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
a.mümtaz yıldız

1/72 | A-10A Thunderbolt II | Tamiya | Mümtaz Yıldız

Recommended Posts

Mümtaz  abi ön gölgeleme yapmana rağmen ana boyalardan sonra pek belli olmuyor . Acaba boya mı kalın yoksa fotolardan mı kaynaklanıyor da ben mi seçemiyorum?  Vernikten önce Smoke mu uygularsın yoksa ana renkleri biraz koyultarak  mı yaparsın bilmem ama bu uçak bol belirgin panel ister bilgin olsun. 

15 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Mümtaz  abi ön gölgeleme yapmana rağmen ana boyalardan sonra pek belli olmuyor . Acaba boya mı kalın yoksa fotolardan mı kaynaklanıyor da ben mi seçemiyorum?  Vernikten önce Smoke mu uygularsın yoksa ana renkleri biraz koyultarak  mı yaparsın bilmem ama bu uçak bol belirgin panel ister bilgin olsun. 

evet Nurtekin görsel güzellik olur haklısın

fakat; panel çizgileri yabancı modelciler tarafından yapılmayan onlarca referans A10-A Thunderbolt II'de gördüm

fakat denemek istiyorum ellerimin titremesi nedeniyle model batarsa gelirim yanına.. bilgine :)

bu arada zaten modelciliği  ben tamamı ile kendime terapi olarak yapıyorum dipnot olarak bunu da belirtmiş olayım 

15 saat önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

evet Nurtekin görsel güzellik olur haklısın

fakat; panel çizgileri yabancı modelciler tarafından yapılmayan onlarca referans A10-A Thunderbolt II'de gördüm

fakat denemek istiyorum ellerimin titremesi nedeniyle model batarsa gelirim yanına.. bilgine :)

bu arada zaten modelciliği  ben tamamı ile kendime terapi olarak yapıyorum dipnot olarak bunu da belirtmiş olayım 

Mümtaz abi referans olarak başkasının modeli yerine uçağın kendisine bakmak daha iyi olacaktır . Sanırım bu hobiyi terapi yerine uygulamazsak aksi taktirde adamı çıldırtabilir.  Önce kendi içime sinecek sonrası olursa ne ala olmazsa da...

panellere gelecek olursak , serbest el kamo attığını hatırlıyorum Mümtaz abi  o yüzden  çok rahat halledersin. Ama dersen ki bu hali de güzel  bizde eyvallah deriz . :) 

2 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Mümtaz abi referans olarak başkasının modeli yerine uçağın kendisine bakmak daha iyi olacaktır . Sanırım bu hobiyi terapi yerine uygulamazsak aksi taktirde adamı çıldırtabilir.  Önce kendi içime sinecek sonrası olursa ne ala olmazsa da...

panellere gelecek olursak , serbest el kamo attığını hatırlıyorum Mümtaz abi  o yüzden  çok rahat halledersin. Ama dersen ki bu hali de güzel  bizde eyvallah deriz . :) 

samimiyet, beraberinde  hasbihal getirir kardeşim :) 

senin önerin mantıklı ve ben de deneyicem inşallah evet el kamo attım ve panellerin üstünden tekrar giderek belirginleştirmeye çalışıcam

Sevgiler...

panel çizgilerinin üstünden tekrar smoke ile gittim fakat sonuç korkunçtu!

aynı renklerle tekrar panel çizgilerinin üstünden  geçerek o kötü görünümü ortadan kaldırmaya çalıştım

20191028_212152_resized.jpg

20191028_212206_resized.jpg

20191028_212232_resized.jpg

en son olarak da parlak vernik attım

İnşallah İstanbul dönüşü decallerini de yapıştırıp, wash yapıcam...

20191028_213647_resized.jpg

20191028_213703_resized.jpg

20191028_213716_resized.jpg