Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Umut Can Aydın

1/35 | King Tiger H | MENG | Umut Can Aydın

Recommended Posts

21 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Abowww Mustafa çok sert geldi. Umut Can eline sağlık eskitmeni çok beğendim. Yedek paletlerin asıldığı çengellerin dibini neyle yıkadın böyle? Sadece 111 bana biraz parlak gibi geldi. Resimlerin ışığı yüzündendir muhtemelen.

Hehehe :D Sağolasın Kürşat abi, Aracın genel yıkamasını Ak Nato Wash ile yaptım. 111 in parlak gözükmesi ışıktandır ve o zaman daha mat vernik atmamıştım.

Koruma paletleri:

- Parça tesviyesi yapıldı

- Tamiya Nato Black  rengi ile boyandı

- Mig gun metel pigmenti uygulandı 

- 2 ton chipping rengi ile dry brush yapıldı.

Ardından pas tonlarına yakın olan üç dört tane yağlı boya kullandım. sonuç aşağıda ki gibidir. İşlemler arasında hiç vernik kullanmadım. Yağlı boyalar kuruduktan sonra bir iki pas pigmenti uygulayıp bitireceğim.

49392974303_d6f26062e4_b.jpg 49393447976_d4f61c8405_b.jpg

Ahşap Kutu (mühimmat kutusu vs. :) ) 

Önce Siyah astar uygulandı

Ardından vallejo markasından uygun yani ahşap rengine yakın bir karışım elde edip boyadım. Ardından 2-3 ton yağlı boya ile işlemi devam ettirdim. Son olarak da Mat vernik atıp bitirdim.

49392974688_90488d888f_b.jpg

40 dakika önce, Mustafa Dombay yazdı:

OOO paletler cidden iyi olmuş:wub:. Sandık ve ahşap olayı çok göreceli. Ben 4 yılı devirdim modelcilikte hala beceremiyorum ahşap dokusunu.

Teşekkür ederim Mustafa abi beğenmene sevindim. Valla bende 3. yılımı devirdim ama  yaptığım ahşap boyamalar beni de tatmin etmiyor. :P:D  

2 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Güzelliğinden ziyade paylaşım ve anlatım için ayrıca teşekkürler Umut. Ellerine sağlık. 

Teşekkür ederim Evren abi. Bende ilk defa kafadan uydurarak denedim. Hoşuma gidince neler kullandığımı vs. yazayım dedim.

47 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Paletler metal hissini çok iyi vermişler. :wub:

Teşekkür ederim Kürşat abi, zaten amacım oydu, o hissi verdirebildiysem ne mutlu bana :) 

18 saat önce, baki temel yazdı:

paletlllerden elenturiği aldım metal hissi damarlarıma işledi diyebülürüm:D tebrükler kardaşım.Ahşap için aynu elentürikten bahsedemiyeceğüm.Zaten bende pek başarmıyom bu ahşap işini

Teşekkür ederim Baki abi :D 

13 saat önce, Mustafa Çağrı yazdı:

Elinize sağlık umut bey. Böyle anlatımları daha sık bekliyoruz. ( aramızda gizli gizli not alanlar var) 🙂

Teşekkürler