Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Nurtekin Taşkurt

1/48 |A-10 Thunderbolt |Tamiya | Nurtekin Taşkurt

Recommended Posts

Yaz başında başlanan tezgahta sürünen ama sonunda biten bir kit.

Muadillerine göre fiyatı daha uygun  fakat Çok detayı olmayan,  yarı iç yarı dışa detayları bir model. 

Montaj ve çapak sorunu yok.  Her ne kadar  dekalleri olmasa da mühimmatları da bol bol.  

IMG-20191009-WA0027

Nurtekin hocam ellerine sağlık,uçan cephanelik :D olsa bir o kadar daha taşır :) tekerlerde az da olsa simetri kayması var gibi veya bana öyle göründü ama bu kadar yüke tekerlerin az da olsa inmesi lazım gelirdi diye düşünüyorum ;) Tamiya vermemiş ama italerinin A10 nunda tekerler inik kapılı verilmiş yanılmıyorsam :)

Elinize sağlık.

Kenan komutanın dediği gibi ön iniş takımında biraz kayma olmuş. Bu kadar yüke normal artık :) Gatling'in uçlarına azda olsa birer delik/çentik atılsaymış iyi olurmuş. Motor pervanelerine biraz yıkama güzel olurmuş. 

15 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Ellerine sağlık Nurtekin hocam , mühimmatı bolmuş hakikaten. :)

Teşekkür ettim. Valla tezgahta kalmasının en büyük nedeni bu bol mühimmat zaten.

15 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Elinize sağlık...

Teşekkür ettim.

15 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Nurtekin hocam ellerine sağlık,uçan cephanelik :D olsa bir o kadar daha taşır :) tekerlerde az da olsa simetri kayması var gibi veya bana öyle göründü ama bu kadar yüke tekerlerin az da olsa inmesi lazım gelirdi diye düşünüyorum ;) Tamiya vermemiş ama italerinin A10 nunda tekerler inik kapılı verilmiş yanılmıyorsam :)

Tesekkur ettim. Alt tarafın fotolarını çekerken uçak biraz yamuk duruyor  kanatın bir altta biri biraz  üstte Ondan dolayı tekerler biraz yamuk görünüyor. Ayrıca ön tarafa epey ağırlık koymuştum ondan dolayı ön teker yamuldu mu bilemiyorum bakmak lazım. Hatta dokunmuşken biraz havasını da alayim. 

14 saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Elinize sağlık Nurtekin hocam. Cephanelikte mühimmat bırakmamış bu pırpıra yüklemişler:) Bırtttt sesini duyar gibiyimB)

Teşekküler. 

14 saat önce, ismet güralp yazdı:

Eline sağlık Nurettin Hocam, pist üzerinde görmek isteriz.

Valla bende isterim de.... en kötü ihtimalle bir cıktı alıp yapmak lazım.

13 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Elinize sağlık bu aralar A-10'lara doyduk vallahi :D

Teşekkür ederim. Bende  Alperen'in projeyi bol bol takip ettim

3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık.

Kenan komutanın dediği gibi ön iniş takımında biraz kayma olmuş. Bu kadar yüke normal artık :) Gatling'in uçlarına azda olsa birer delik/çentik atılsaymış iyi olurmuş. Motor pervanelerine biraz yıkama güzel olurmuş. 

Teşekkür ettim. Eğer kayma varsa bol ağırlıktandir.  Eve geçince el atayim.  Gatling için Kenan komutanın enjektör uçlarını kullanacaktım ama temin etmeye üşendim. Ama en azından matkap uygulanabilirmis Haklisiniz. Motor için yıkama yaptım renk epey değişti ama yetmemiş sanirim. 

19 saat önce, Viktor Gorelov yazdı:

Elinize sağlık

Teşekkür ederim.

18 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Kit daha iyi olsa çok daha güzel sonuç çıkacakmış ama yine de çok güzel ve bol yüklü bir model olmuş elinize sağlık :) 

Teşekkür ederim. Senin kit daha kaliteliymis bunu gördük  . gerçi benim de eksiklerim var. Bit daha ki maça bakalim artik. 

3 saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

elinize sağlık çok güzel olmuş.

Teşekkür ederim