Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Fatih Taş

1/48 I F-4??? 132.Filo I Hasegawa I Fatih Taş

Recommended Posts

1 saat önce, ismet güralp yazdı:

Komutanım, kolay gelsin. Güzel bir kuş çıkacak. Ben onu bilirim.  

Teşekkür ederim :) 

Bir saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Kolay gelsin abi.

Teşekkürler Gökay :) 

Bir saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Kolay gelsin abi.

Teşekkürler Bayram :) 

21 dakika önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Kolay gelsin, benim de 72 ölçekte Türk F-4 yapma planım var bir aralar o yüzden dikkatle izliyor olacağım.

Teşekkür ederim :) Umarım takibe değer bir şeyler yapabilirim :) 

49 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin Fatih abi, elinde ki kokpit Pe seti bende de vardı dediğin gibi maalesef Terminatörlere uygun değiller. Belki Elde bir şeyler yapabilirsin. @Sertaç Bayar en azından modellerinde öyle yapıyordu. Veya güzel bir modernizasyon öncesi SEA kamuflaj  bu kuşa çok yakışır. :) 

Umut çok teşekkür ederim :) SEA kamuflajı benim de çok hoşuma gidiyor ama önce bir Terminatör yapayım istiyorum :) Becerebilirsem bizim geliştirdiğimiz milli mühimmatları da eklemek istiyorum.

17 dakika önce, Cem Doğut yazdı:

Merhaba,

F-4E 2020 kokpit fotoğraflarını ekliyorum. Eldeki PE ile zor ama belki scratch bir şeyler yaparsınız. Terminatör için referans lazım olursa haber vermeniz yeterli.

FB_IMG_1565531009826.jpg

11 dakika önce, Cem Doğut yazdı:

10 dakika önce, Cem Doğut yazdı:

Bu da Popeye kullanacaksanız takmanız gereken paylon. Kitten çıkan paylonu uzatmanız lazım. Fotoğraf olarak yükleyemedim. O yüzden link veriyorum.

https://imgyukle.com/i/EuyrHH

Cem bey çok teşekkür ederim. Bu referanslar çok kıymetli. İhtiyaç oldukça sizi rahatsız ederim :) 

Şimdi siparişe bir daha baktım, Kutudan Popeye paylonu çıkmıyormuş. Referansa göre bir modifiye yaparım.

Paylon maalesef ne resin ne de plastik Popeye kitlerinden çıkmıyor.  Birde bildiğim kadarıyla 132'inci Filo hiç Popeye kullanmadı. Popeye ile istiyorsanız 111 veya 171'inci Filo yapmanız gerekebilir. 

171'inci Filo ilk gerçek hedefe Popeye atışı yapan Filomuz. Bu peçde o zaman yapılmıştı.

171tamisabet-42228441516463193.jpg

Fatih hocam kolay gelsin,konu biraz derin ve uzmanı bir hayli çok,sıkı bir referans ve araştırma gerekli,hata yapmamak lazım,telafisi olmuyor,sonra biri çıkıp,pilotun tulumunda sol alt cebindeki cüzdan yok,o olmadan  bu uçak uçmaz der,canın sıkılır :lol:;) konu içinde elimizden gelen yardımı esirgemeyiz krem tüpü,resin falan filan gibi :D 

2 saat önce, Cem Doğut yazdı:

Paylon maalesef ne resin ne de plastik Popeye kitlerinden çıkmıyor.  Birde bildiğim kadarıyla 132'inci Filo hiç Popeye kullanmadı. Popeye ile istiyorsanız 111 veya 171'inci Filo yapmanız gerekebilir. 

171'inci Filo ilk gerçek hedefe Popeye atışı yapan Filomuz. Bu peçde o zaman yapılmıştı.

171tamisabet-42228441516463193.jpg

Cem bey bilgilendirme için çok teşekkürler :) 

Nisan 2016'da Konya 3. Ana Jet Üssünde katıldığım bir kursta 171.Filodan Popeye ilk kullanan pilotlardan birisiyle tanışma fırsatını yakalamıştım. Ne yazık ki ismi aklımda kalmamış ama bana Korsan Filo peçini de hediye etmişti. O zaman filo tercihini de değiştirip 171. Filo yapmak lazım :) 

2 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Fatih hocam kolay gelsin,konu biraz derin ve uzmanı bir hayli çok,sıkı bir referans ve araştırma gerekli,hata yapmamak lazım,telafisi olmuyor,sonra biri çıkıp,pilotun tulumunda sol alt cebindeki cüzdan yok,o olmadan  bu uçak uçmaz der,canın sıkılır :lol:;) konu içinde elimizden gelen yardımı esirgemeyiz krem tüpü,resin falan filan gibi :D 

Eyvallah üstadım, keşke yakınlarda olsam da şu meşhur krem tüpü büküşünüzü yakından görsem:) Bu arada söz konusu bizim araçlar olunca hassas olmak lazım;)

Krem tüpü dedim ya şimdi, Baki abi gelmeden kaçayım ben :D

7 dakika önce, Cem Doğut yazdı:

O zaman naçizane tavsiyem 77-0290'ı yapmanız. Üretilen 5000'inci Phantom.

DxxJbtuWkAAXiJZ?format=jpg&name=large

DtZZUqYXQAEaV38?format=jpg&name=large

Tavsiye için teşekkürler. Çok anlamlı bir uçakmış aslında:) 

Şöyle hızlıca bir baktığıma göre Babibi bu kuş için dekal seti çıkartmış ama bildiğim online mağazalarda bulamadım. Sadece 73-1043 kuyruk no.lu uçak  için dekal bulabildim. Aramaya devam edeceğim ama bulamazsam kendim basmayı denerim.

Fikir ve iyi dilekleriyle destek veren herkese çok teşekkür ederim. Dün sabahtan beri bol bol referans incelemesi yaptım. Sonuçta eldeki kokpit detay setinin terminatör'e uygun modifiyesinin kabiliyetlerim dahilinde olduğuna karar verdim :) Muhtemelen bu hafta sonu kesip biçmeye başlarım :) 

Yönetici arkadaşlardan birisi başlığımı "1/48 I F-4E 2020 Terminatör 171. Filo I Fatih Taş" olarak değiştirebilirse sevinirim :) 

On 10.10.2019 at 22:26, ilyas orhan yazdı:

En sevdiğim uçak..hele ki 5000. phantom olursa tadından yenmez komutanım..Kolay gelsin...

Teşekkür ederim :) İnşallah altından yüz akıyla kalkabilirim :) 

On 11.10.2019 at 20:36, a.mümtaz yıldız yazdı:

Fatih'cim olsun da Phantom baba olsun o bir efsane!

şimdiden kolay gelsin

Teşekkürler Mümtaz abi :) 

Yavaştan başlıyorum. Cem Doğut beyin paylaştığı fotoğrafa göre ön kokpitin gösterge panelinde iki büyük değişiklik gözüme çarptı. Sol üstteki MFD (Multi-Function Display) ve orta üstteki HUD (Heads-Up Display). 

FB_IMG_1565531009826.jpg.c428194bb09e0deb4d78fdd51aec3117

Önce kitten çıkan gösterge panelindeki detayları temizledim ve MFD için üst kulakçığın kenarını traşladım.

20191013_151450

Ardından Eduard PE parçasını yapıştırdım.

20191013_151508

Sonra ince plastikten MFD zeminini kesip kuru montaj yerine koydum.

20191013_151617

Ardından yaklaşık yarım saatlik bir uğraşın sonunda ilk MFD denememi tamamladım. Çıplak gözle fena durmuyor ama fotoda görünce hiç beğenmedim. Seçenekleri araştırmaya başladım :) 

20191013_154558